Q PLUS 25 0 zawór czterodrożny

Strona główna Forum Pomoc techniczna Q PLUS 25 0 zawór czterodrożny

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #71232
   matkie
   Uczestnik

   Witam,

   mam pytanie odnośnie zaworu czterodrożnego.
   Co daje taki zawór ?? (odpowiedzi w necie dużo lecz żadnych konkretnych) – mnie interesuje czy po zamontowaniu takiego zaworu będę mógł zmniejszyć temperaturę na grzejnikach mimo iż na piecu będzie 60 stopni ??? Szczególnie potrzebna opcja gdy na dworze jest 8 stopni a w domu robi się sauna.
   Czy proces spalania będzie bardziej wydajny??? Jeżeli tak czy można u Państwa zakupić taki zawór??
   Posiadam ogrzewanie (kaloryfery) zero podłogówki.

   proszę tekże powiedzieć mi jaka jest różnica między 3 a 4 drożnym

   Drugie pytanie. Mam sterownik HT TRONIL 200. Po ostatnie burzy się przepalił.
   Zawiozłem do elektryka i został naprawiony. Jednak raz na jakiś czas miga lampka ALARM.
   Moje pytanie czy wpływa to na zachowanie dmuchawy i pompy?? Tzn. czy jeżeli mruga ALARM a temperatura zadana ustawiona na 60 stopni po osiągnięciu tej temperatury sterownik rozłączy dmuchawę??

   Dziękuję za odpowiedź

  • #71234
   SERWIS1
   Uczestnik

   Witam

   Zawór czterodrożny umożliwia zmniejszenie temperatury na instalacji przy stałej temperaturze na kotle (sugerowana nastawa – 65 stopni C). Dobrze ustawiony zawór podniesie jednocześnie temperaturę powrotu co poprawi proces spalania i wydłuży żywotność kotła. Zawór może Pan zakupić w dowolnym sklepie hydraulicznym (należy go dobrać do instalacji).

   Różnica między zaworami polega na wykonywanych przez nie funkcjach. Dobrze ustawiony zawór czterodrogowy reguluje temperaturę instalacji (miesza wodę z kotła z wodą powracająca z instalacji) jednocześnie podnosząc temperaturę powrotu . Zawór trzydrogowy może spełniać tylko jedną funkcję jednocześnie.

   W przypadku włączenia się alarmu zostają włączone pompy oraz wyłączona dmuchawa. Alarm aktywuje się w przypadku wskazania przez jeden czujników pomiaru temperatury zbyt wysokiej wartości lub uszkodzenia czujnika (wskazanie „99” – przerwanie obwodu, „0” – zwarcie przewodu).

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.