Termostat pokojowy

Strona główna Forum Pomoc techniczna Termostat pokojowy

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #71220

      Witam
      Czy termostat pokojowy zadziała dopiero po osiągnieciu temp kotła czyli 50 stopni?
      Chodzi mi oto ze kocioł nie osiągnął temp zadanej czyli 50 stopni a temp czujnika pokojowego mam ustawioną załóżmy 20 stopni i taka jest już w domu a pompa dalej pracuje czyli termostat pokojowy powinien wyłączyć pompe a jednak nie.Więc czy dopiero ma to sens jeśli jest osiągnięta temperatura kotła ?

    • #71224
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Termostat pokojowy zostaje aktywowany po osiągnięciu temperatury zadanej kotła.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #71223
      mareckir1
      Uczestnik

      Witam posiadam piec heiztechnik HT 11kw. Wiem że jest możliwość podpięcia termostatu pokojowego ale czy zda on u mnie egzamin(tylko kaloryfery) i czy ze względów ekonomicznych dobrze jest go zamontować? Po ewentualnym montażu jak on działa? Czy to prawda że po osiągnięciu temperatury rozłączy pompę c.o(jeżeli tak to co z ciepłem z palącego węgla?) Ewentualnie jakiej firmy ?

    • #71222
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Podłączenie termostatu pokojowego spowoduje wyłączenie się pompy CO w przypadku, gdy pomieszczenia będą nagrzane.
      Kocioł w takim przypadku po osiągnięciu temperatury zadanej przejdzie w tryb podtrzymania żaru – będą realizowane tylko przedmuchy. Sugeruję aby je ustawić następująco: Czas przedmuchu – 10 s, Czas pomiędzy przedmuchami – 5,5 min.
      Temperatura podczas pracy kotła bez pracującej pompy może wzrastać powyżej nastawy.
      W kwestii termostatu najlepiej porozmawiać ze sprzedawcą takich urządzeń ponieważ na rynku jest duży wybór.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.