Posadowienie i Wentylacja

Strona główna Forum Pomoc techniczna Posadowienie i Wentylacja

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #71129
      Robertb
      Uczestnik

      Witam, niebawem otrzymam kocioł Q EKO DUO 17kW z palnikiem TRIO. Proszę o informacje czy mogę posadowić piec bezpośrednio na posadzce, nie na wylewce? Posadzka standardowa jak to w nowych domach jednorodzinnych, 6cm beton plus gres. Pod nią nie ma żadnych rur itp. Z kolei obok jest cokół po dawnym piecu, zamierzam posadowić na nim zbiornik z paliwem. Druga sprawa to wentylacja w kotłowni. W instrukcji jest opisane, że 2 otwory itd. Czy można zastosować tkz. Zetkę. Wywiewną mam, ale nawiewną nie, a mało jest komentarzy o tym. Wywiewna i nawiewna byłyby w tym momencie na przeciwległych ścianach. Z góry dziękuję za odpowiedź.

    • #71136
      Patrol
      Uczestnik

      ja cokołu nie robiłem, jedynie w miejscach pod kotłem i kominkiem nie mam styropianu tylko grubszą wylewkę; Polska norma określa wymagania wentylacji; Zetka na nawiew to ok, ale na wywiew? nie masz komina wentylacyjnego?

    • #71135
      Robertb
      Uczestnik

      Wywiew mam normalny – komin wentylacyjny. Nawiewu nie mam.

    • #71134
      Patrol
      Uczestnik

      musisz mieć dopływ świeżego powietrza; ściągnij DTR kotła – tam są dokładnie opisane wymogi

    • #71133
      Robertb
      Uczestnik

      Dzięki, w DTR piszą o otworze 15cm nad podłogą. Ogólnie w necie polecają tkz.zetkę, która nie wychładza kotłowni tak otwór w scianie. Patrol jaki masz piec u siebie? Możesz podać długość od komina do początku pieca łącznie z otwartymi drzwiami? Obawiam się, że moje 180cm od komina może być niewystarczające. A piec już zamówiony. Dzięki za pomoc.RB

    • #71132
      Patrol
      Uczestnik

      daspell 15kW, a od komina do otwartych drzwiczek dokładnie 137cm; Twój wymiar styknie pewnie, tylko komfort obsługi kotła ucierpi

    • #71131
      Robertb
      Uczestnik

      Myślę, że nie będzie tak źle.

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.