ustawienia kotła HT DasPell

Strona główna Forum Pomoc techniczna ustawienia kotła HT DasPell

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #70974
      Karol Wenta
      Uczestnik

      Witam
      Jestem właścicielem kotła HT DasPell 20KW ze sterownikiem R Control Fuzy Logic i chciałbym zapytać czy ktoś jest w stanie mnie oświecić co do ustawień tego cudeńka a mianowicie:
      max temp. kotła i min temp. kotła, temp zadana kotła
      parametr AFL BFL CFL
      nim temp CWU i max temp CWU, histereza zasob CWU
      krzywa grzewcza kotła
      modulacja mocy
      ustawienia mieszacza i temp zadana mieszacza , ewentualnie na co jeszcze powinienem zwrócić szczególną uwagę

      dodam tylko że dla mnie to czarna magia i że instalacja wyposażona jest w zawór 4D
      ucieszy mnie fakt również jeżeli ktoś dokładnie będzie mógł mi pomóc w konfiguracji mojego kotła
      za pomoc wszystkim z góry dziękuję

    • #70978
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Max. temp. kotła – ograniczenie górne nastawianej temperatury na kotle.
      Min. temp. kotła – ograniczenie dolne temperatury nastawianej na kotle
      Temp. zadana kotła – temperatura ustawiona przez użytkownika, którą chcemy uzyskać
      Parametry AFL, BFL, CFL – parametry regulujące krzywą mocy palnika w trybie FuzzyLogic (sugeruję nie zmieniać tych parametrów bez znajomości instrukcji obsługi).
      Modulacja mocy – zmiana mocy palnika w zależności od zmiany temperatury kotła.
      Ustawienia mieszacza – ustawienia dotyczące sterowania zaworem mieszającym z siłownikiem.

      Wstępnie ustaw parametry:

      Ustawienia kotła > Modulacja Mocy:
      – Praca podajnika 100% – 9 s
      – Mac nadmuchu 100% – 48%
      – Praca podajnika 50% – 6 s
      – Mac nadmuchu 50% – 40%
      – Praca podajnika 100% – 3 s
      – Mac nadmuchu 100% – 30%
      – Histereza kotła – 15 stopni C
      – Minimalna moc kotła FL – 20%
      – Maksymalna moc kotła FL – 85%

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #70977
      Karol Wenta
      Uczestnik

      Dzięki za szybką odpowiedź
      rozumiem że można te parametry dostosować gdyż zauważyłem że pelet nie wypala się do końca i w popiole znajduje sie niedopalone paliwo , jakie wartości zmienić ( skrócić pracę podajnika)? ewentualnie o ile?
      są tam jeszcze takie parametry jak
      50% histereza 2
      30% histereza 1- jakie wartości ustawić?

      mam jeszcze pytanie odnośnie zapalarki- kocioł pracuje od początku października od tego czasu zapalarka rozpaliła ponad 900 razy- jaka jest jej wytrzymałość?
      pozdrawiam

    • #70976
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Sugeruję skracać pracę w przedziale, w którym aktualnie pracuje kocioł – jeżeli pracuje na 100 % mocy skracamy jednorazowo o 1 s Pracę podajnika 100% itd.

      Histereza H2 – 8 stopni C
      Histereza H1 – 4 stopnie C

      Żywotność zapalarki szacowana jest na około 2000 cykli rozpaleń. Aby wydłużyć jej żywotność warto ustawić Histerezę kotła na poziomie 15 stopni C lecz należy wtedy podnieść temperaturę zadaną kotła do 70 stopni C (minimalnie).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.