Sterowanie dodatkową pompa Q pellets Duo ?

Strona główna Forum Pomoc techniczna Sterowanie dodatkową pompa Q pellets Duo ?

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #68488
   Maciej I
   Uczestnik

   h02a0970_2014-08-21.jpg
   Witam
   Pytanie do serwisu.
   Czytając wątki na tym forum chciałbym się dowiedzieć jak mógłbym rozwiązać mój problem-tzn. chciałbym sterować niezależnie 3 grzejnikami i rozdzielaczem podłogówki. Na rysunku widać to najlepiej (przepraszam że podręczny) Aktualnie ecoster steruje mi wszytkim naraz gdzie nie zawze jest to dobre rozwiąznie gdyż jw. pokoju robi się chłodno a jak wiadomo podłogówka chłodzi się wolniej a tam właśnie jest termostat.
   Czy na grzejniki zastosować osobną pompę i termostat w jednym z pokoi? i dodatkowy moduł B aby obsługiwał dodatkową pompę?
   Z góry dziękuję za sugestie i pomoc…

  • #68490
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Kocioł niezależnie z od ustawionej mocy dąży do osiągnięcia temperatury zadanej. Zalecana minimalna moc kotła to 30% mocy nominalnej. Praktycznie obniżenie mocy wiąże się z bardzo dokładnym wyregulowaniem spalania oraz montażem regulatora ciągu kominowego – w przeciwnym wypadku spalanie wzrośnie.
   W sterowniku Eco Max 800 tryb FuzzyLogic regulujemy Korektą podawania i Korektą nadmuchu. W Sterowniku RControl 890 tryb FuzzyLogic regulujemy Pracą podajnika i Mocą nadmuchu w progach 100%, 50% i 30%.
   W przypadku sterowania dodatkowymi obiegami należy zamontować moduł B do sterownika.

   pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.