HT Tronic 500 – pompy

Strona główna Forum Pomoc techniczna HT Tronic 500 – pompy

Oglądasz 9 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #68361
      ter69
      Uczestnik

      Witam,

      Na płycie sterownika mamy dwa złącza POMPA CO , POMPA KOTŁOWA
      Do których styków zamontować pompe obiegową a do których pompę jak ze schematu poniżej (krótkiego obiegu)

      Pozdrawiam,

      hf1c1df5_2014-10-15.jpg

      h4cfe018.jpg

      hdcfeedd.jpg

    • #68371
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Pompę od krótkiego obiegu podpinamy pod wyjście Pompa Kotła.
      Pompę od ogrzewania podpinamy pod styki Pompa CO.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68370
      ter69
      Uczestnik

      Wczoraj podpięte. Kocioł odpalony, przpalony ! Teraz praca nad najlepszymi ustawieniami… 😉

      hb05dc7c.jpg

    • #68369
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Wprowadź wstępnie nastawy:
      Czas pauzy podajnika – 50 s
      Obroty dmuchawy – 2 (przysłonę na dmuchawie otwórz, aby powstała tylko szczelina o szerokości maksymalnie 2 cm)
      Czas oczekiwania – 10 min
      Krotność podawania – 2

      W tym momencie masz na palniku za mało paliwa. Po zmianach dobrze byłoby, aby kocioł popracował w pracy ciągłej bez przechodzenia w tryb podtrzymania żaru. Wtedy należałoby zweryfikować ilość paliwa na palniku.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68368
      ter69
      Uczestnik

      Hej, foto powstało zaraz po starcie. Kociol popracował ok 10h. Ok 4h nonstop przy nim stałem i obserwowałem stożek na palenisku – była to praca nonstop. Dopiero potem pojawiała sie sytuacja potrrzymania. Jeszcze musze czujniki dobrze zamocować by pomiar temp. był wiarygodny.

      Co ciekawe nie wiem dlaczego pompa kotła uruchamia sie tylko wtedy gdy uruchamiana jest pompa obiegowa CO (jak dla mnie to pompa kotla – na małym obiegu – powinna chodzic do czasu gdzy na czujnik na powrocie zmierzy że została przekroczona (ustawiona) temp minimalna czyli 50-55stC…. musze to zbadać

    • #68367
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Pompa kotła pracuje w sytuacji, gdy jakakolwiek pompa wyciąga wodę z kotła. W przypadku, gdy żadna pompa nie pracuje to zimna woda nie wpływa do kotła więc nie ma potrzeby włączania pompy kotła.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68366
      ter69
      Uczestnik

      Czy po osiągnięciu zadanej temperatury na powrocie np 50st C pompa kotła sie wyłączy a pompa obiegowa bedzie działać dalej (temp kotła np 63, temp załączenia pompy obiegowej 55stC) ???

    • #68365
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Pompa kotła wyłącza się 5oC wyżej od nastawy powrotu, a załącza się, gdy temperatura spadnie poniżej nastawy.

      Pompa CO pracuje zawsze od temperatury załączenia pomp. Może się wyłączać jedynie , gdy do sterownika kotła podłączymy termostat pokojowy.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68364
      ter69
      Uczestnik

      O super , to już teraz prawie wszystko wiem !!! 😉 .
      Czy takie parametry są dobre dla pieca : temp kotła 60 , temp powrotu 50 czy lepiej 65 na piecu i 50 na powrocie ? Wiem że to co na powrocie zależy od tego ile ciepła oddały grzejniki (dom) Wiem że w czasie prawdziej zimy temp na kotle trzeba bedzie utrzymywać na takim poziomie alby w pokojach było komfortowo czyli np 70 na piecu i … no własnie ile ? Z tego co czytałem powinno sie utrzymywać różnice 10-15 stopni pomiędzy kotłem a powrotem aby dłużej kocioł posłużył.

    • #68363
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Najlepiej, gdyby nastawa kotła nie była niższa niż 65-70oC.
      Na powrocie zalecamy ustawienie 55oC.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 9 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.