HT DasPell 20 kw ustawienia

Strona główna Forum Pomoc techniczna HT DasPell 20 kw ustawienia

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #68332
      Walery05
      Uczestnik

      Witam jestem posiadaczem daspella 20
      W piątek instalator robił rozruch pieca w trybie ręcznym coś namieszał ponieważ kocioł to raz się uruchamiał to się dusił i zasypywało palnik były problemy
      Ja sam go ustawiłem tryb FL ale chyba coś jest namieszane, ponieważ kocioł rozpala się ładnie ale przez chyba 6 godz chodził na 100%. Fakt że startował od zera ale od razu na mocy 20 kw i tak cały czas nawet jak doszedł temp. 70 nie schodził z mocy .
      Pytanie 1 do serwisu czy można prosić o jakieś ustawienia żeby to wszystko ładnie chodziło
      ( ręczne lub w trybie FL) dodam tylko że mam pellet 8m
      Pytanie 2 czy kocioł w opcji standardowej można podłączyć dwa regulatory pokojowe żeby kocioł mógł jakoś sterować oddzielnie podłogówką na dole i kaloryferami na górze.
      Opis instalacji ( kocioł następnie zawór 4 dr , potem pompka obiegowa elektr na podłogę i kaloryfery. dodam że przy podłogówce jest jeszcze jedna pompka. I do tego jest jeszcze pompka do cwu)

      Proszę o pomoc z góry dzięki

    • #68334
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Przywróć ustawienia fabryczne w serwisie.
      Następnie ustaw w Modulacji mocy:
      Moc nadmuchu 100% – 45%
      Moc nadmuchu 50% – 38%
      Moc minimalna FL – 20 %
      Moc maksymalna FL – 85%
      Histereza kotła – 15 oC
      Temperatura zadana – 70 oC
      Zawór mieszający ustaw w taki sposób, aby temperatura wychodząca na instalacje nie była wyższa niż 50oC.

      Do sterownika można podłączyć dwa niezależne termostaty. Jeden będzie sterował wyjściem pompa CO, a drugi pompą mieszacza lub mieszaczem.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.