prośba o paametry

Strona główna Forum Pomoc techniczna prośba o paametry

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #68311
      łukasz lach
      Uczestnik

      Witam
      Jestem nowym użytkownikiem kotła Q pellet dou 25 kv. Jak na razie dużo pali od poniedziałku spaliłem już 165 kg przy zadanej tem. 20 stopni w domu. Piec montował mi kolega który ma do tego uprawnienia ale brakuje mu doświadczenia w kotłach pelletowych. Dom ocieplony 20 cm styropianu i 30 cm wełny na poddaszu około 200 m2. Posiadam regulator pogodow, cały dół ogrzewanie podłogowe góra grzejniki. Czy ktoś może mi podać ustawienia sterownika jakie powinne być?

    • #68315
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W pierwszej kolejności sprawdź jakie podawanie na godzinę masz przy swoim pellecie i przywróć ustawienia fabryczne w serwisie, aby ustawiły się standardowe parametry. Włącz podajnik na 6 minut, zważ przesypaną ilość i pomnóż przez 10. Wartość wpisz w serwisie i porównaj ze standardową – parametry podawane są dla podawania standardowego 10,5 kg/h. W przypadku innej wartości należy odpowiednio zwiększyć lub zmniejszyć czas pracy podajnika w poszczególnych progach mocy. Następnie należy doregulować spalanie mocą nadmuchu – dokładne doregulowanie bez odpowiedniego sprzętu wymaga obserwacji spalania. Płomień musi być żółty i spokojny.

      Zużycie paliwa zależy od odbiorów ciepła więc nie da się bez analizy rozbiorów ciepła stwierdzić czy to duże spalanie.
      Nowy budynek wymaga wygrzania więc spalanie zawsze na początku jest większe.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68314
      łukasz lach
      Uczestnik

      Dzięki.
      Na adres mailowy serwisu wysłałem tabelkę z moimi ustawieniami. Ten płomień chyba u mnie nie jest do końca wyregulowany. Odpiszie proszę na maila. Szkoda że serwis kosztuje 492 zł stówkę jeszcze można bybyło dać za naukę i skorygowanie ustawień na miejscu

    • #68313
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Spróbuj jeszcze zmniejszyć nadmuch na poszczególnych progach mocy.
      W koszcie serwisu oprócz przeglądu ujęty jest też koszt dojazdu, regulacji do danego paliwa i przeszkolenia.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.