RED EKO 25 KW

Strona główna Forum Pomoc techniczna RED EKO 25 KW

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #68265
      RED EKO
      Uczestnik

      Witam mam pytanie mam kocioł RED EKO 25 KW z paleniskiem retorta stała , do tej pory paliłem ekogroszkiem .Mam kawałek ziemi i w rym roku posiałem owies ,udało się zebrać około 3 tony lecz by móc nim palić trzeba zmienić palnik na tak zwany rynnowy więc tak zrobiłem .Może ktoś pali na takim palniku owsem jakie dobrać nastawy na owies,ekogroszek i pellet też trochę posiadam.Z tego co zauważyłem owies spala się najszybciej ,później pellet a najdłużej ekogroszek.Palenisko ma zupełnie inną budowę i kształt więc czy nastawy tez inne niż przy retorcie,kocioł z 2008 roku sterownik Negro Plus.

    • #68273
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Wstępne nastawy do owsa:
      PRA – 10
      PAU – 40
      CDP – 5
      COC – 8
      PPO – 1
      OFS – 1 (przysłona na dmuchawie otwarta na maksymalnie 2 cm)
      BPO – 1

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68272
      RED EKO
      Uczestnik

      Dziekuje bardzo miałem bardzo bliskie nastawy do podanych ,a jakie nastawy dla pelletu i ekogroszku ? zbliżone do tych podanych?

    • #68271
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Ekogroszek:
      PRA – 10
      PAU – 50
      CDP – 5
      COC – 10
      PPO – 2

      Pellet:
      PRA – 10
      PAU – 40
      CDP – 5
      COC – 8
      PPO – 1

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68270
      RED EKO
      Uczestnik

      Dzięki bardzo ,w chwili obecnej pale na ruszcie zastępczym ponieważ mam sporo drewna ,lecz przy paleniu drewnem na ściankach pojawiło się trochę nalotu czarna maż jutro dołącze zdjęcie ,czyżby kocioł za duży dom 160 m dół podłogówka góra grzejniki zasobnik cwu 120l poziomy.Przy paleniu przez podajnik piec suchy ścianki wręcz okurzone.

    • #68269
      RED EKO
      Uczestnik

      Zdjęcia
      h987164e.jpg

      h725d447.jpg

      h519664a.jpg

      hd098758.jpg

      hf17ad4c.jpg

      hb212406.jpg

    • #68268
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Spalanie drewna na ruszcie:
      1) Układamy drewno i popalamy z jednej strony.
      2) W przypadku, gdy stwierdzimy że podpalony wsad nie zgaśnie zamykamy drzwi i włączamy start. Pod żadnym pozorem nie czekamy przy otwartych drzwiach, aż drewno mocno się rozpali.
      3) W przypadku, gdy chcemy dołożyć przegarniamy żar na jedną stronę i układamy drewno. Drewno będzie spalało się stopniowo (nie całą objętością) i smolenie się zmniejszy.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68267
      RED EKO
      Uczestnik

      Dzięki zastosuje się do podpowiedzi.

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.