Głośna praca podajnika

Strona główna Forum Pomoc techniczna Głośna praca podajnika

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #68231
      fomicz
      Uczestnik

      Przy okazji awarii wentylatora wymieniono mi na nowy ślimak i kolano. Po tej operacji 3 razy zerwało mi zabezpieczenie i zdecydowanie głośniej niż poprzednio słychać pracę podajnika – odgłos jakby cały czas zgniatało groszek.
      Czy powodem może być niewłaściwy montaż?

    • #68239
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Odgłos może wynikać z granulacji węgla. Sprawdź również czy podczas spalania na palniku masz kopiec żaru wysokości około 3-4 cm rozsypujący się po całym palenisku (2 cm od brzegu) oraz żółto pomarańczowy płomień.
      Możesz sprawdzić czy stopka podajnika jest odpowiednio wyregulowana – na pustym zbiorniku wkręć stopkę tak, aby nie dotykała podłoża, następnie odkręć ją aby dotknęła podłoża i jeszcze o pół obrotu.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68238
      fomicz
      Uczestnik

      Dzięki za podpowiedź. Poczekam aż się wypali i sprawdzę.
      mam jednak inny kłopot.
      Równocześnie z wymianą ślimaka i dmuchawy węgiel został zmieniony na Ekogroszek z Wesołej o wysokiej kaloryczności. nastawy zostały stare i 3 razy w ciągu 3 dni wyrzuciło alarm 'czujnik kosza’.
      Wczoraj wieczorem przywróciłem ustawienia sugerowane przez HT.

      Co mogło powodować w/w błąd? Mam palnik obrotowy, czy tam jest jakieś specjalne uszczelnienie?

    • #68237
      fomicz
      Uczestnik

      Zauważyłem tez, ze zamiast wentylatora wpa 06 zamontowano mi 07.
      Z jakiego powodu podajnik może mieć problem z rozruchem?

    • #68236
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Ustawiając parametry do jakiegokolwiek węgla po ustawieniu ilości podawanego paliwa ustawiamy jak najmniejszą ilość powietrza do spalania, aby kopiec żaru na palniku miał wysokość około 3-4 cm i rozsypywał się na większości paleniska (około 2 cm od brzegu) oraz płomień miał barwę żółto pomarańczową.

      Palnika obrotowego nie uszczelniamy. Przymknij przysłonę na dmuchawie, aby pozostała szczelina o szerokości do 2 cm.

      Dmuchawy WPA 07 montujemy zamiast WPA 06, ponieważ mają mniejszą wydajność (w większości przypadków pracują na obrotach 1-2 z 25 dostępnych biegów. W menu serwis musisz ustawić typ dmuchawy na WPA 07.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #68235
      fomicz
      Uczestnik

      Dzięki.

      W sprawie tego zrywania dodam, że przez poprzednie 3 lata nie zerwało mi zrywki ani razu. Na opale, którego teraz używam piec pracował bez problemu od lipca do października, czyli do zapchania się wentylatora i wymiany ślimaka i kolana.

    • #68234
      fomicz
      Uczestnik

      Firma, która wymieniała mi wszystkie elementy, rozebrała wszystko jeszcze raz i złożyła do kupy. Przywrócono sugerowane nastawy.
      Po tych zabiegach nie zerwało i kocioł nie wygasł od środy.

      Mam jednak pytanie.
      Węgiel jest bardzo kaloryczny i należałoby zwiększyć pauzę podawania. Zastanawiam się czy nie spowoduje to zbyt małego 'kopczyka’ na palniku?
      Ustawienie jest 40 s. ale chyba przestawię na 50.

    • #68233
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Niezależnie od kaloryczności węgla finalnie na palniku musisz mieć kopiec żaru wysokości około 3-4 cm rozsypujący się na 3/4 paleniska oraz żółto – pomarańczowy płomień.

      Najlepiej ustawiać spalanie poprzez ustawienie czasu pauzy podajnika, a następnie obrotów dmuchawy i przysłony na dmuchawie.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.