Tym razem m贸j piec ustawiamy :)

Strona g艂贸wna Forum Pomoc techniczna Tym razem m贸j piec ustawiamy :)

Ogl膮dasz 1 odpowied藕 w膮tku
  • Autor
    Wpisy
    • #67923
      Rafa艂 Ruban
      Uczestnik

      Witam.. od 2 miesi臋cy jestem chyba szcz臋艣liwym posiadaczem kot艂a RED EKO NL 15.
      Ale jako, 偶e 艣rednio jestem zadowolony z jego spalania licz臋 na pomoc serwisu w ustawieniu..
      A wi臋c.. Dom 120m2 + 40m2 powierzchni gospodarczej (gara偶+ kot艂ownia i sk艂ad opa艂u)
      Dom z u偶ytkowym poddaszem.. na chwil臋 obecn膮 wszystkie pomieszczenia otwarte na wskro艣.. nie mam jeszcze drzwi..
      Na dole 100% pod艂og贸wka.. na g贸rze grzejniki.. dom ocieplony 15cm styropian – dach – we艂na 25 cm.
      Na chwile obecn膮 nie grzeje CWU.. tylko budynek.
      Komin – wysoko艣膰 ok 7,5 metra.. fi 200 aha.. piec z obrotow膮 retort膮..
      Ustawienia pieca standardowe.. tj.
      Histereza 2
      czas pracy pod. 10
      czas pauzy pod.: 50
      Czas dmuchawy pod.: 5
      krotno艣膰 podawania 2
      czas oczekiwania 10 min
      obroty dmuchawy 1
      obroty dmuchawy podtrzymania 0

      Posiadam dmuchaw臋 WPA07 – tak pisze w sterowniku.
      To co wida膰 na zdj臋ciu to po tygodniu palenia.. co do spalania to chyba nie jest 藕le bo 100kg wystarcza mi na tydzie艅 (no ale bez CWU) – nowy budynek.
      Na czujniku tym od palnika mam ca艂y czas temperatur臋 w okolicach 29-31 stopni.. ale wydaje mi si臋 偶e nie mam 2-3 cm kopca na palniku. .chocia偶 ci臋偶ko mi to stwierdzi膰 bo wszystko rozsypuje si臋 na boki i p贸藕niej m贸j w臋giel na palniku wydaje si臋 by膰 taki dosy膰 p艂aski ale jest ca艂o艣膰 z 2-3 cm nad.
      Wydaje mi si臋 偶e chyba du偶o mi idzie w komin.. ale to tylko mi si臋 wydaje..
      Prosz臋 przegl膮dn膮膰 to co napisa艂em.. i mo偶e co艣 by艣my skorygowali.. aha przys艂ona w dmuchawie w najszerszym miejscu na 2 cm ods艂oni臋ta.
      Pozdrawiam
      Rafa艂

    • #67925
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Zmniejsz czas pauzy podajnika na 45s, a czas oczekiwania na 8 min.

      Docelowo zamontuj regulator ci膮gu kominowego, poniewa偶 tak du偶y komin bez regulatora zawsze b臋dzie Ci wszystko wyci膮ga艂 na zewn膮trz.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Ogl膮dasz 1 odpowied藕 w膮tku
  • Musisz si臋 zalogowa膰 by odpowiedzie膰 w tym temacie.