Q PELLETS DUO 25 kW

Strona główna Forum Pomoc techniczna Q PELLETS DUO 25 kW

Oglądasz 29 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #67847
      ararak
      Uczestnik

      Witam serdecznie.

      Parę dni temu podłączono mi kotłownie na piecu Q PELLET DUO 25 kW.
      Na chwilę obecną czekam na zamontowania czujnika pokojowego, a ustawienia wprowadzone przez hydraulika powodują mocne zużycie pelletu.
      Rozumiem, że na początku dom może pochłonąć sporo paliwa, ale zaznaczam, że budynek jest dobrze ocieplony od dwóch lat. Poza tym piec przy ustawieniach obecnych nie może dojść do zadanej temperatury. Hydraulik ustawił temp zadaną pieca 55 stopni i temp mieszacza 40 stopni.
      Piec nie może dojść do zadanej temp ale na mieszkaniu jest nie do wytrzymania. W niedziele było 25 stopni a dzisiaj 29 stopni.
      Piec potrafi wciągnąć ponad 6 worków na dobę, myślę że to niedopuszczalnie, po prostu według mnie nie wypala wystarczająco pelletu.
      Czy moge prosić o jakieś nastawy aby to wyregulować?

      Artur(ararak)

    • #67877
      Sławomir Bociek
      Uczestnik

      Napisz trochę więcej o instalacji, podłogówka/grzejniki?

    • #67876
      ararak
      Uczestnik

      Dom parterowy ok.180 m2, 3 sypialnie (20m2,16m2 i 16m2) w każdej kaloryfer, po jednym kaloryferze w wiatrołapie i w obydwu łazienkach. W sumie 3 duże i 3 małe kaloryfery.
      Podłogówka wszędzie prócz 3 sypialni i kotłowni, czyli ok 120 m2.
      Dom wyizolowany styropianem( podłoga 15 cm, ściany zewnętrzne 15 cm, strop 5 cm, miedzy krokwiami na razie 15 cm wełny).

      Jeśli mogę prosić o podpowiedź jaki do tego pieca powinien być czujnik pokojowy( chce radiowy)?
      I czy warto podłączać pogodówkę?

      Artur (ararak)

    • #67875
      Baj Marcin
      Uczestnik

      Witam

      Ja tez mam piec q pellet duo 25 kw i dom o powiezchni grzania 190 mkw i na obecna chwile spala mi okolo 90 kg pelletu na dwie doby temperatura w domu na termostacie jest 23 ,7 stopnia mogla by byc nizsza ale ja lubie cieplo i perzesto jest taka nastawa histeryza na termostacie pokojowym jes 0,2 stopnia zawor mieszacza ustawiony na 45 s topni i pogodowka jest wylaczona poniewaz jest to troszke wedlug mnie zbedne poniewaz troszke nieraz niedogrzewal w pokoju i sie nie wylaczal termostat termostat firmy PLUM ECOSTER 200 TYLKO ON JEST PRZYKRECANY NA SCIANE moim zdaniem lepszy poniewarz jak sie ma male dzieci to szybko go zniszcza a tak to nie maja dostepu do niego sprawnosc kotla ustawiona na 70 % w modulacji mocy temperatura zadana kotla to 75 stopni i histeryza kotla ustawiona na 10 stopni kolego jesi cos potrzebujes wiecej to moge pomoc 531187482

    • #67874
      Sławomir Bociek
      Uczestnik

      Dom parterowy ok.180 m2, 3 sypialnie (20m2,16m2 i 16m2) w każdej kaloryfer, po jednym kaloryferze w wiatrołapie i w obydwu łazienkach. W sumie 3 duże i 3 małe kaloryfery.
      Podłogówka wszędzie prócz 3 sypialni i kotłowni, czyli ok 120 m2.
      Dom wyizolowany styropianem( podłoga 15 cm, ściany zewnętrzne 15 cm, strop 5 cm, miedzy krokwiami na razie 15 cm wełny).

      Nie masz kontroli nad oddawaną temperaturą, zapewne na grzejnikach brak głowic. Z tego może wynikać tak duże spalanie. Do tego jeśli jest to pierwszy sezon grzewczy zużycie będzie większe ale z każdym, dniem, tygodniem, miesiącem będzie malało.

      Jeśli mogę prosić o podpowiedź jaki do tego pieca powinien być czujnik pokojowy( chce radiowy)?
      I czy warto podłączać pogodówkę?

      Artur (ararak)

      A jak masz wykonane ogrzewanie podłogowe? Chodzi o podmieszanie.

    • #67873
      Sławomir Bociek
      Uczestnik

      Witam

      Ja tez mam piec q pellet duo 25 kw i dom o powiezchni grzania 190 mkw i na obecna chwile spala mi okolo 90 kg pelletu na dwie doby temperatura w domu na termostacie jest 23 ,7 stopnia mogla by byc nizsza ale ja lubie cieplo i perzesto jest taka nastawa histeryza na termostacie pokojowym jes 0,2 stopnia zawor mieszacza ustawiony na 45 s topni i pogodowka jest wylaczona poniewaz jest to troszke wedlug mnie zbedne poniewaz troszke nieraz niedogrzewal w pokoju i sie nie wylaczal termostat termostat firmy PLUM ECOSTER 200 TYLKO ON JEST PRZYKRECANY NA SCIANE moim zdaniem lepszy poniewarz jak sie ma male dzieci to szybko go zniszcza a tak to nie maja dostepu do niego sprawnosc kotla ustawiona na 70 % w modulacji mocy temperatura zadana kotla to 75 stopni i histeryza kotla ustawiona na 10 stopni kolego jesi cos potrzebujes wiecej to moge pomoc 531187482

      Spalanie spore. Kocioł pelletowy z zapalarką najlepiej pracuje z buforem w instalacji. Praca wtedy jest cykliczna na mocy nominalnej kotła z najwyższą sprawnością. Nawet sterownik w module B ma obsługę właśnie bufora.

      Liczyłeś zapotrzebowanie na energię Twojego domu?

    • #67872
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Mogę podać nastawy, które powinny zapewnić dobre i sprawne spalanie jednakże muszę otrzymać informacje na temat ilości podawanego paliwa na godzinę.

      Temperatura kotła powinna być ustawiona wysoko – w przypadku pracy przy dużej histerezie ( np. 15oC) minimum 70oC, w przypadku pracy na mniejszej Histerezie kotła minimum 65oC.

      Termostat pokojowy ogranicza spalanie wyłączając ogrzewanie w przypadkach, gdy pomieszczenia są nagrzane. Sterowanie pogodowe optymalizuje temperaturę ogrzewania, aby nie pracowało ono skokowo.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #67871
      Baj Marcin
      Uczestnik

      Witam

      ilosc podawanego leletu na godz to 4,9 kg kociol nastawiony jest na 75 stopni histeryza na 15 stopni pogodowki mam wylaczone ale jesli pan mowi ze bedzie taniej to moge zalaczyc i wyprubowac prosze o nastawy kotla w modulacji mam ustawione fuzi logic mini 20 % i max 70% prosze o nastawy to poprubuje nowyc ustawien z gory dziekuje

    • #67870
      Baj Marcin
      Uczestnik

      Prosze o te nastawy mam kocioł Q pellet duo 25 kw i na kotle pokazuje 23,9 kw mocy grzewczej i w informacjach pokazuje 4,9 kg podajnik mam ustawiony na 12 kg na godz bo tyle mi wyszlo w pomiarach na 6 minut wyszlo mi 1,22 kg razy to 10 i wyszlo 12,2 ale wpisalem 12 kg fuzy logic ustawiony 20% minimalna moc kotła i 70% max moc kotla a i jeszcze prosze podac jak mam nastawic krzywe grzewcze dla kotla i dla mieszacza z gory bardzo dziekuje

    • #67869
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Nastawy na moc około 25 kW:
      Moc nadmuchu 100% – 40%
      Praca podajnika 100% – 8s
      Moc nadmuchu 50% – 35%
      Praca podajnika 50% – 5s
      Moc nadmuchu 30% – 30%
      Praca podajnika 30% – 2,5s

      Kocioł ustawiamy na stała temperaturę (nie włączamy sterowania pogodowego).
      Krzywą grzewczą dla mieszacza ustawiamy według instalacji, którą steruje (podłogówka lub grzejniki). Wykresy poszczególnych krzywych grzewczych przedstawione są w instrukcji obsługi sterownika.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #67868
      Baj Marcin
      Uczestnik

      Witam

      rozumiem u mnie nie ma podlogowki ale mam troszke inny problem bo mialem aktualizacje sterownika i mam teraz na sterowniku pellas 40 a nie 35 tak jak przed instalacja nowego oprogramwania Pan wojtek ktory mi uruchamial koiol powiedzial ze to nie ma nic do znaczenia czy pellaxs 35 czy 40a zmiane musala byc ponieważ zakladalem econet 300 i mi nie dzialalo Pan napewno wie o co chodzi to nie bede sie rozpisywal ze moduł A i Panel jest niekompatibilne z eco netem Moje pytanie to czy to ma znaczenie jakie jest oprogramowanie sterownika Pelaxs 40 czy 35 taki jak byl wczesniej kociol jest 25 Kw palnik pellas 35 a i jeszcze jak ma byc ustawiona maxymalna moc kotla na fizilogic i minimala moc na fuzi logic

    • #67867
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Oznaczenie Pellas x40 oznacza konfigurację wstępnych nastaw sterownika. W przypadku indywidualnej regulacji nie ma to większego znaczenia. Przydatne jest, gdy przywracamy ustawienia fabryczne.

      Napisz do naszego serwisu to przyjedzie do Ciebie serwisant i zrobi konfigurację na palnik x mini 35.

      W przypadku regulacji spalania na palniku zawsze należy rozpocząć od sprawdzenia wydajności podajnika (opisywanie w poprzednich postach).
      Po ustaleniu wydajności ustawiamy parametry modulacji mocy (100%, 50%, 30%). po ustaleniu progów mocy ustawiamy moc minimalna i maksymalną FL w zależności od ustawionej mocy palnika i zapotrzebowania ciepła przez budynek.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #67866
      Baj Marcin
      Uczestnik

      Witam

      Czyli w niczym mi to nie bedzie przeszkadzalo a ile taka usluga bedzie mnie kosztowala czy to bedzie wramach gwarancji a i te ustawienia co mi pan podal sa troszke za male musialem zwiekszyc minimalnie podawanie bo mi nie nadazal z grzaniem wody wzgledem rozbioru cieplej wody na kaloryfery ale juz jest spoko spalanie teraz wychodzi na pelne mocy 3,4 kg/godz a nawet jak sie podgrzeje do 60 stopni to spada ponizej 3 kg/godz .I jeszcze jedno pytanko czy jak bym dosta sterownik do tego palnika to czy mogłbym sobie sam wgrac bo czytalem duzo na temat wgrywania tylko z ego co wiem to tylko u Panstwa w serwisie da sie takie oprogramowanie pograc jest taka mozliwosc jesli nie to jaki koszt uslugi bedzie chyba ze tak jak juz wyzej pisalem chyba ze to w ramach gwarancji bedzie pozdrawiam

    • #67865
      ararak
      Uczestnik

      Witam po dłuższej przerwie.
      Chciałem dać popracować piecowi po ustawieniach przez hydraulika.
      Mój piec spala 7,8 kg/h ( wydaje mi się, że dużo)
      Moc kotła w tym czasie ok 39 kW.

      Nie posiadam w instalacji buforu, założyłem na kaloryfery już głowicę( teraz czy w najzimniejszym pomieszczeniu mam zostawić rozkręcone na maksa, w reszcie regulować?)

      Pogodówka jest wyłączona bo leży na razie strychu.
      Czujniki pokojowe ustawione skromnie, kaloryfery zadana temp. 18 st, podłogówka 19 st.
      Dodam, że dom jest teraz wykańczany i nie ukrywam, ze nie zależy mi na idealnej temperaturze dla domownika, poza tym z żona lubimy razcej chłodniej.

      Ustawienia hydraulika:
      temp.zadana kotła – 65 st
      sterowanie pogodowe – wyłączone
      krzywa grzewcza – 0,8 55 *C
      przes. równ. krzywej – 0 *C

      Teraz ustawienia modulacji mocy
      100% moc nadmuchu – 60%
      100% praca podajnika – 15 sek
      50% Histereza H2 – 4 *C
      50% moc nadmuchu – 50%
      50% praca podajnika – 10,5 sek
      30% Histereza H1 – 2 *C
      30% moc nadmuchu – 37 %
      30% praca podajnika – 5,5 sek
      HISTEREZA KOTŁA – 4 *C

      Min. moc kotła FL – niedostępna
      Maks.moc kotła FL – niedostępna

      Moc nadmuchu ruszt – 40 %

      Dzisiaj rano zacząłem palić na ruszcie drzewem.
      Nie ukrywam, że będę chciał jak tylko będzie okazja palić drzewem, bo mam dostęp do tego rodzaju opału.
      I tu moje pytanie, czy jedynym parametrem do ustawiania przy paleniu na ruszcie jest nadmuch?

      Pozdrawiam Artur(ararak)

    • #67864
      Baj Marcin
      Uczestnik

      Witam

      Kolego ararak z tego co ja widze to masz zaduze parametry poustawiane przez to masz tak duze spalanie pelletu u mnie teraz jest 3,8 kg/godz dom 190 mkw bez podlogowki i wylaczone sterowanie pogodowe moge podrzucic aktualne ustawienia mojego pieca Q pellet duo 25 kw

      Nastawy na moc około 25 kW:
      Moc nadmuchu 100% – 40%
      Praca podajnika 100% – 8s
      Moc nadmuchu 50% – 35%
      Praca podajnika 50% – 5s
      Moc nadmuchu 30% – 30%
      Praca podajnika 30% – 2,5s
      Histereza kotla jest ustawiona na 15 stopni
      temperatura zadana kotla to 75 stopni
      mieszacz do domu na instalacj grzewcza 42 stopnie

      Jak by ci piec nie dogrzewal to dozuc na 50% praca podajnika tak z 0,5 s albo 1 s mi teraz wychodzi tak na 2,5 doby 90 kg pelletu tylko ze ja mam ustawiona temp w domu na termostacie pokojowym 3,7 stopnia no i temperatura na ten tydzien dosyc niska na zewnatrz bo wieczorami dochodzi nawet do -10 a w dzien ostatnio jest -1 jak byly cieplejsze dni to duzo mniej szlo peletu w koncu dom nie jest jeszcze ocieplony pozdrawiam mysle ze pomoglem

    • #67863
      ararak
      Uczestnik

      Dzięki za ustawienia, poczekam jeszcze na podpowiedzi serwisu.
      Też mnie dziwi wskazany pobór pelletu w kg/h i i osiągana moc, ale jeszcze chciałbym się dowiedzieć dlaczego mi spala tylko dwa worki pelletu( Olimp, i to nie najlepszy bo chyba złapał wilgoci, można go złamać palcami).
      Nie dodałem, że nie grzeje wody CWU( na razie mam prysznic z termy), ale czy to możliwe, żebyśmy mieli takie różnice w spalaniu.
      Na dodatek ucieka mi sporo ciepła na nieużytkowy strych(który będzie docelowo pokryty 5 cm styro i wylewka.

    • #67862
      ararak
      Uczestnik

      Nie wiem jak to fachowo ująć. Podłogówka jest zasilana z pieca poprzez zawór 4-drożny, z zaworu idzie do skrzynki z rozdzielaczami i rotometrami( jesli dobrze pamietam nazwe).
      Ze skrzynki rozchodzą się pętle na poszczególne pomieszczenia.
      Nie wiem co wiecej moge dodać.
      Jak ustawić głowicę na kaloryferach?

    • #67861
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Ararak w celu optymalizacji parametrów musisz zrobić przeważenie podajnika – spradzić ile kg/h podaje podajnik w trybie ciągłym.

      Jeżeli twoje podawanie będzie w okolicach 10-11 kg/h to ustaw parametry podane przez maro151. Następnie trzeba jedynie doregulować spalanie obserwacyjnie lub z analizatorem spalin.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #67860
      ararak
      Uczestnik

      Rozumiem, ze te dane(7,9 kW/h), ktore podalem we wczesniejszym poscie sa chwilowe?
      Nie mam odpowiedzi co z ustawieniami zadanymi przez mojego hydraulika( podawalem rowniez wczesniej), czy sa za wysokie.
      Jak dokonac przewazenia podajnika? Jak sprawic zeby piec pobieral i spalal pellet przez rowna godzine?
      I co z moim pytaniem dotyczacym palenia drzewem?
      Po osiagnieciu zadanej temperatury nadmuch sie wylacza ale temperatura rosnie dosc szybko i po osiagnieciu granicy 88··92 stopni piec sie schladza przez zrzucenie goracej wody i pobieranie zimnej z instalacji. Czy jest to sytuacja nie pozadana dla pieca?

    • #67859
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Sprawdzenie wydajności podajnika.
      1) Wyłączamy kocioł. Po wygaszeniu paleniska pojawi się komunikat ” kocioł wyłączony”.
      2) Zdejmujemy z palnika dolną część łącznika elastycznego (pomiędzy palnikiem, a podajnikiem) i wkładamy na przykład do worka po pellecie.
      3) W Menu głównym wchodzimy w sterowanie ręczne i włączamy podajnik na 6 minut.
      4) Po 6 minutach ważymy ilość przesypanego do worka pelletu i mnożymy uzyskaną wartość razy 10 (ponieważ w godzinie mamy 60 minut).
      5) Uzyskana wartość jest naszą wydajnością podajnika.

      Palenie drewnem:
      W pierwszej kolejności zmniejsz Moc nadmuchu ruszt do 25-28% (należy obniżyć w pierwszej kolejności Minimalna moc nadmuchu w serwisie).

      Dokładając drewno do paleniska w przypadku, gdy pozostał żar należy go przesunąć do jednej ze ścian aby nie rozpalił nam całego nowego wsadu (drewno będzie spalało się wtedy warstwowo.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #67858
      ararak
      Uczestnik

      Podajnik podał w ciągu 6 minut 1,25 kg pelletu. Odejmując wagę worka po pellecie ( 50 gram)
      Wyjdzie nam, że na godzinę podajnik podaje 12 kg.
      Rozumiem, że ustawienia będą inne?

      Czym spowodowana jest taka rozbieżność podawania takich samych podajników? Rozumiem, że jest to też funkcja ustawiona w systemie sterującym pieca?

      Czy mogę prosić serwis o ustawienia dla mojego pieca?

      Przypominam dom 180 metrów( parterowy), ok 120 m2 podłogówki, 4 duże kaloryfery pokojowe (trzy sypialnie i sień) i dwa łazienkowe.

      Pozdrawiam
      ararak (Artur )

    • #67857
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W pierwszej kolejności należy wpisać w Ustawieniach serwisowych > Ustawienia palnika > Praca > Wydajność podajnika > 12 kg/h.

      Rozbieżność wynika z granulacji pelletu oraz długości sprężyny podającej (przesunięcie sprężyny w uchwycie oraz rozciąganie po dłuższym okresie pracy).

      Moc nadmuchu 100% – 40 %
      Praca podajnika 100% – 8s
      Moc nadmuchu 50% – 35%
      Praca podajnika 50% – 5,5 s
      Moc nadmuchu 30% – 30%
      Praca podajnika 30% – 2,5s

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #67856
      ararak
      Uczestnik

      Witam serwis.

      Wpisałem zmianę dotyczącą pracy podajnika. Niestety nie można obniżyć parametrów do tak niskich wskazań.
      We wcześniejszym mailu od Państwa zalecaliście wpisać takie parametry przy pracy podajnika 10-11 kg/h ?
      Czy pozostałe parametry takie jak histereza kotła, histereza H1 i H2, ustawienie krzywej, opóźnienia krzywej zostają bez zmian?
      Jaka ma być ustawiona temperatura zadana kotła? Czy może być 65 stopni czy musi być 75 stopni?
      Przypominam nie mam bufora w instalacji.

      ararak

    • #67855
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Parametry można obniżyć tylko musisz zacząć od mocy 30%.

      Temperaturę zadaną należy ustawić zależnie od Histerezy kotła (np. HK 15 oC to nastawa 70oC, HK 10oC).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #67854
      ararak
      Uczestnik

      Witam.
      Przy ustawieniu parametrów wskazanych przez serwis piec zaczął palić jeszcze więcej pelletu.
      Wydaje mi się, że muszę poprzestawiać wszystkie parametry( co z histerezami: kotła, histereza H1 i H2, jak przy ustawieniu temperatury zadanej pieca np. 75 *C ustawić temperatury mieszacza(który rozumiem jest odpowiedzialny za rozdzielanie mocy na kaloryfery i podłogówkę).
      Podłogówka ostatnio wogóle się nie załącza.
      Czy mogę prosić o pełne parametry nastaw jakie należy wpisać, łącznie z histerezami, temp. mieszacza, krzywą grzewczą i opóźnieniem krzywej.

      Pozdrawiam ararak

    • #67853
      Marcin Beer
      Uczestnik

      Witam. Posiadam qpellet duo 25kw, od pewnego czasu nie daje mi żyć alarm z przegrzewającym się palnikiem. W momencie wygaszania. Zetka jest. Otwieram czasami dodatkowo okno. Nadal problem jest. Wróciłem do ustawień fabr. Ale są one wyższe niż podaję serwis.

      <span style=”color: #898989; font-family: 'Open Sans’, sans-serif; font-size: 14px;”>Moc nadmuchu 100% – 40 %</span><br style=”-webkit-font-smoothing: antialiased; box-sizing: inherit; color: #898989; font-family: 'Open Sans’, sans-serif; font-size: 14px;” /><span style=”color: #898989; font-family: 'Open Sans’, sans-serif; font-size: 14px;”>Praca podajnika 100% – 8s</span><br style=”-webkit-font-smoothing: antialiased; box-sizing: inherit; color: #898989; font-family: 'Open Sans’, sans-serif; font-size: 14px;” /><span style=”color: #898989; font-family: 'Open Sans’, sans-serif; font-size: 14px;”>Moc nadmuchu 50% – 35%</span><br style=”-webkit-font-smoothing: antialiased; box-sizing: inherit; color: #898989; font-family: 'Open Sans’, sans-serif; font-size: 14px;” /><span style=”color: #898989; font-family: 'Open Sans’, sans-serif; font-size: 14px;”>Praca podajnika 50% – 5,5 s</span><br style=”-webkit-font-smoothing: antialiased; box-sizing: inherit; color: #898989; font-family: 'Open Sans’, sans-serif; font-size: 14px;” /><span style=”color: #898989; font-family: 'Open Sans’, sans-serif; font-size: 14px;”>Moc nadmuchu 30% – 30%</span><br style=”-webkit-font-smoothing: antialiased; box-sizing: inherit; color: #898989; font-family: 'Open Sans’, sans-serif; font-size: 14px;” /><span style=”color: #898989; font-family: 'Open Sans’, sans-serif; font-size: 14px;”>Praca podajnika 30% – 2,5s</span>

       

      U mnie:

      <span style=”color: #898989; font-family: 'Open Sans’, sans-serif; font-size: 14px;”>Moc nadmuchu 100% – 62 %</span><br style=”-webkit-font-smoothing: antialiased; box-sizing: inherit; color: #898989; font-family: 'Open Sans’, sans-serif; font-size: 14px;” /><span style=”color: #898989; font-family: 'Open Sans’, sans-serif; font-size: 14px;”>Praca podajnika 100% – 10.8s</span><br style=”-webkit-font-smoothing: antialiased; box-sizing: inherit; color: #898989; font-family: 'Open Sans’, sans-serif; font-size: 14px;” /><span style=”color: #898989; font-family: 'Open Sans’, sans-serif; font-size: 14px;”>Moc nadmuchu 50% – 53%</span><br style=”-webkit-font-smoothing: antialiased; box-sizing: inherit; color: #898989; font-family: 'Open Sans’, sans-serif; font-size: 14px;” /><span style=”color: #898989; font-family: 'Open Sans’, sans-serif; font-size: 14px;”>Praca podajnika 50% – 7 s</span><br style=”-webkit-font-smoothing: antialiased; box-sizing: inherit; color: #898989; font-family: 'Open Sans’, sans-serif; font-size: 14px;” /><span style=”color: #898989; font-family: 'Open Sans’, sans-serif; font-size: 14px;”>Moc nadmuchu 30% – 43%</span><br style=”-webkit-font-smoothing: antialiased; box-sizing: inherit; color: #898989; font-family: 'Open Sans’, sans-serif; font-size: 14px;” /><span style=”color: #898989; font-family: 'Open Sans’, sans-serif; font-size: 14px;”>Praca podajnika 30% – 4.7s</span>

       

      Histeryza kotla 15

      Min. Histeryza 5

      Sredn. Histeryza 10

       

      Wydajność kaloryczna 4.9kwh/kg

      Przeważone: 12.2 na godzinę

      Zostawić tak czy obniżać?

      Z tego co dalo się zauważyć to piec szybciej się rozpalił i wszedl w prace.

      Ale ma teraz 53 stopnie i Moc 25.3kw

    • #67852
      Patrol
      Uczestnik

      poprawisz posta, żeby to kodowanie zniknęło ?

    • #67851
      Andrzej
      Uczestnik

      Witajcie, Red pellet duo 25kw

      Mam problem z rozpalaniem. Podczas rozpalania po pojawieniu się płomienia podajnik podaję pierwszą naprawdę dużą dawkę pelletu, która przygasza płomień i robi się mnóstwo czarnego dymu. Po chwili się rozpala i przez parę minut jest wielki płomień że aż strach otwierać palenisko. Od razu po rozpaleniu podajnik podaję pellet w sekwencji 17s podawania, 1s przerwy i tak 4 razy, dosłownie kilka sekund przerwy i tak 3 kolejne sekwencje. Jak wchodzi na 30% to już jest ok. Dajcie znać co należy zmienić.

      Moje ustawienia:

      Czas testu zapłonu: 45s

      Czas podawania: 31s

      Detekcja płomienia: 23%

      Nadmuch rozpalania: 27s

      Czas rozpalania: 7 min

      Nadmuch po rozpaleniu: 32%

      Czas Nadmuch po rozpaleniu: 40s

      Czas rozgrzewania zapalarki: 180s

      Czas pracy z mocą min.: 3 min

      Moc Nadmuch moc min.: 32%

      Przerwa podawania moc min.: 18s

      A i jeszcze Czas cyklu praca: 20s.

       

    • #67850

      Za duży nadmuch na rozpalaniu jest spróbuj zmniejszyć nadmuch na 18 i detekcję płomienia daj na 10.<i>Popatrz na procent płomienia przy rozpalaniu ile osiąga , jeżeli nie osiąga zadanych 23% to sterownik podaje taką dużą dawkę i ponownie rozpala.</i>

    • #67849
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Warto sprawdzić czy dawka do rozpalania jest optymalna. Optymalna dawka to taka, aby paliwo w palenisku zakryło delikatnie otwór od zapalarki.

Oglądasz 29 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.