regulator ecoster 200

Strona główna Forum Pomoc techniczna regulator ecoster 200

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #67727
      Karol Wenta
      Uczestnik

      Witam
      Jestem zainteresowany kupnem regulatora ecoster 200, wobec czego mam pytanie czy regulator kotła EM890-
      wersje programów : Panel v.02.15.30.W1
      Moduł A v.02.10.64.P1
      będzie się prawidłowo komunikował z regulatorem ecoster 200, oraz drugie pytanie . Obecnie na parterze i piętrze mam zainstalowane regulatory termostatyczne Salus (uniwersalne) Na parterze uniwersalny chcę zastąpić ecoster 200- czy po zmianie w ustawieniach regulatora kotła- termostat z uniwersalny na ecoster, regulator Salus na pietrze będzie dalej funkcjonował.
      Pozdrawiam

    • #67735
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      EcoSter 200 będzie funkcjonował z tym sterownikiem (sterownik nie może posiadać zbyt starej wersji Softu).
      Podpięcie sterownika zamiast Salusa nie powinno zmienić sposobu działania instalacji, ponieważ obsługują one osobne części.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #67734
      Piotr S
      Uczestnik

      Witam,
      Posiadam kocioł HT Daspell 20 wyposażony w:
      – regulator kotła: RControl EM 891 (FW: 03.10.67)
      – termostat pokojowy ecoSTER 200 (FW 08.22.076)
      Sprawa jest następująca. Menu regulatora kotła jest niedostępne z termostatu pokojowego. Przy próbie przekręcenia przycisku w celu wybrania okna kocioł wyświetla się znak klepsydry. Dodam, że w oknie głównym (termostat 1) temperatura zewnętrzna, poziom paliwa w kotle są wyświetlane prawidłowo. Co jest przyczyną błędnej komunikacji regulatora i termostatu?

      Pozdrawiam

    • #67733
      Patrol
      Uczestnik

      jeśli połączenie jest prawidłowe to zostaje tylko niekompatybilność softu – napisz do serwisu Plum to dostaniesz szybką odpowiedź i ewent. będziesz wysyłał panel do aktualizacji orpogramowania

    • #67732
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Do sterownika z dotykowym wyświetlaczem nie współpracuje EcoSter 200 lecz jedynie z EcoSter Touch.

      Klepsydra wyświetla się, ponieważ EcoSter 200 nie jest w stanie wyświetlić panela sterownika kotła.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #67731
      Piotr Michalak
      Uczestnik

      Witam Serwis,

      mam ecoster 200 i RControl EM 891 i mam ten sam problem co kolega powyżej.Mój RControl posiada jednak na piecu TOUCH. W takim razie czy ecoster touch będzie z nim współdziałał? Bo uzyskałem na forum odpowiedź od Was, że jednak nie będzie.

    • #67730
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Po podłączeniu do sterownika panelu EcoSter 200 będzie on spełniał funkcje termostatu, jednakże nie będzie umożliwiał podglądu do parametrów kotła. EcoSter Touch będzie pracował identycznie jak EcoSter 200.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #67729
      Piotr Michalak
      Uczestnik

      Dziękuję za odpowiedź.

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.