Pomoc w prawidłowym podłączeniu kotła HT 7KW

Strona główna Forum Pomoc techniczna Pomoc w prawidłowym podłączeniu kotła HT 7KW

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #67644
      Marek Gdela
      Uczestnik

      Witam Serdecznie
      No i pojawił się w moim mieszkaniu Heiztechnik 7KW ze sterownikiem Tronic 400.
      Jako że instrukcje są baardzo lakoniczne i opisują tylko jakie przyciski naciskać i ogólnikowe schematy połączeń;
      Mam w związku z tym pytania:
      Nie mam instalacji na CO i CUW osobno, tylko jedna pompa CO i zawór czerodrogowy ze sterowaniem.
      Napiszcie proszę, jak podłączyć czujniki CUW (podłączyłem do zbiornika z ciepłą wodą), Powrót (no tu chyba jasne 😉 ) no i czujnik zawór ?
      Acha jest jeszcze jeden, mała czarna puszeczka z przyciskiem reset i diodą.
      Ponadto, gdzie podłączyć sterowanie zaworu ? Czy do przyłącza pompy CUW i ustawić to jakoś w menu ?

      I jeszcze jedno. Jest w menu opcja temperatury wyłączenia dmuchawy kiedy wypala się wsad. U mnie dmuchawa chodzi cały czas nawet po wygaszeniu kotła. muszę wyłączyć ją ręcznie.
      Pozdrawiam
      Marek

    • #67648
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      W przypadku, gdy nie masz osobnej pompy do CWU czujnik CWU będzie pełnił jedynie funkcję informacyjną. Czujnik powrotu można wykorzystać w przypadku sterowania pompą chroniącą powrót ( w przypadku braku pompy pełni funkcje informacyjną).
      Czujnik zaworu montujemy za zaworem mieszającym w kierunku instalacji.
      Mała czarna kostka to STB – montujemy na rurze zasilającej za kotłem (odłączy zasilanie dmuchawy w przypadku przekroczenia temperatury kotła powyżej alarmowej).

      W przypadku, gdy naciśniemy START dmuchawa pracuje minimum przez dwie godziny. W przypadku gdy kocioł osiągnie temperaturę zadaną dmuchawa wyłączy się po spadku temperatury poniżej Temperatury wyłączenia dmuchawy.

      Zawór mieszający steruje temperatura instalacji – podłączamy pod styki O (otwieranie), Z (zamykanie) i W ( wspólny).

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #67647
      Marek Gdela
      Uczestnik

      Super dziękuję za informacje.
      A tylko jedno jeszcze…

      „Zawór mieszający steruje temperatura instalacji – podłączamy pod styki O (otwieranie), Z (zamykanie) i W ( wspólny).”
      D
      Gdzie szukać wyżej wymienionych styków ?

      Pozdrawiam
      Marek

    • #67646
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Sterownik należy odkręcić od kotła (od bocznej osłony) i zdjąć pokrywę górną. Przekładamy kabel przez czarną dławicę i podpinamy pod styki O,Z i W.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.