Problem z piecem q eko 25 kw

Strona główna Forum Pomoc techniczna Problem z piecem q eko 25 kw

Oglądasz 14 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #66333
      Przemyslaw Moks
      Uczestnik

      Mam problem z ustawieniem pieca q eko 25 kw z obrotową retorta i sterownikiem HT tronik 500 dmuchawa 07. Mam węgiel z KWK Sobieski jaret. Nadmienię iż węgiel jest prosto z kopalni i jest pewny. U mojego ojca w piecu z podajnikiem tlokowym pięknie się spala. U mnie na ustawieniach zalecanych czyli 40 sekund przerwa podawania i dmuchawa na 3 przy przeslonie otwartej na połowie bardzo się spiekal i kleil i spadały całe kupki do popielnika . Gdy dałem przeslone na 1 cm do gora 2 cm to się nie dopalal i musiałem dać podawanie co 60 sekund. Nadmienię iż kupiłem na sprobe inny węgiel z wesołej i także nie było szału też się nie dopalal albo kleil. Mój problem tkwi w tym że wydaje mi się że jakieś lewe powietrze dostaje mi się do komory. Po otwarciu drzwi bardzo mi rozdmuchuje płomień. Wysyłam film. Ogólnie na powrocie mam max 30 stopni przy zaworze otwartym na 6 i bardzo mi temperatura spada jak się zalaczy w tryb pracy. I w podtrzymaniu jest Góra 5 minut.

    • #66348
      Przemyslaw Moks
      Uczestnik

      tu jest film

    • #66347
      grzegorz
      Uczestnik

      ja bym na początek zmniejszył obroty na 2 lub 1.

    • #66346
      Przemyslaw Moks
      Uczestnik

      Próbowałem już każdej prędkości wentylatora i praktyczne nic to nie zmienia.

    • #66345
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Sprawdź sznury w drzwiach. Jakiej średnicy masz komin?

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66344
      Marcin
      Uczestnik

      Witam, sznur na szybko możesz odwrócić i sprawdzić czy pomogło.

    • #66343
      Przemyslaw Moks
      Uczestnik

      Piec ma 3 miesiące także sznury są pasowne ciężko się domyka. Komin mam dwukanalowy po około 120 każdy kanał mam rozgaleznik na dwa kanały

    • #66342
      Przemyslaw Moks
      Uczestnik

      Ciąg jest mocny bo jak otworze górne drzwi od komina to mi sadze wyciąga do góry przy otwartym oknie w piwnicy

    • #66341
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Ustaw czas pauzy na 50 i obroty na 1. Przysłonę dmuchawy otwórz na 1 cm.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66340
      Przemyslaw Moks
      Uczestnik

      Dzisiaj ustawiłem tak jak w poście wyżej jutro zobaczę czy coś to da.

    • #66339
      Przemyslaw Moks
      Uczestnik

      Niepokoi mnie jeszcze że jak otworze drzwiczki to słychać gwizdanie powietrza i płomień tańczy w koło. I ta temperatura powrotu max 35 stopni przy zaworze 4 drogowym na połowę otwartym

    • #66338
      Przemyslaw Moks
      Uczestnik

      Musiałem wydłużyć przerwę podawania na 55 s bobo czarne kawałki nie dopalone miałem jutro sprawdzę znowu popiół. Jeden plus brak spiekow

    • #66337
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Jaką masz temperaturę nastawioną na kotle? Ustaw minimalnie na 65. Przymknij przysłonę na dmuchawie tak aby pozostała centymetrowa szczelina w najszerszym miejscu.

      Płomień może tańczyć, ponieważ jak otworzysz drzwi to robisz „przeciąg”, który twój duży ciąg kominowy tylko wzmaga. Nie jesteś w stanie sprawdzić co się dzieje przy zamkniętych drzwiach.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #66336
      Przemyslaw Moks
      Uczestnik

      Temperature mam od początku 65 na kotle przysłone mam na 1 cm i obroty 1 i nie jest źle teraz. Przy tym węglu raczej lepiej nie będzie bo on ma tylko 21 kaloryczność ale mam go bardzo tanio i nie będę się ladował w koszty kupując specjalnie 25-26. Martwi mnie tylko jeszcze to że powrót mam bardzo zimny bo teraz w granicach 30 stopni . zaworem 4 drogowym steruje ręcznie ostatnio miałem na 7 ustawione to miałem grzejniki gorące i powrót 30 stopni , teraz zmniejszyłem na 6 i grzejniki są dużo chłodniejsze a powrót dalej 30. Poza tym piec mi hula na okrągło z przerwami po 5 minut szybko traci temperature i długo zagrzewa, a jak włączy się grzanie wody to temperatura długo stoi w miejscu i dopiero jak zagrzeje wode to zaczyna rosnąć. Nie mówie już ze za dwa miesiące spaliłem 3 tony. Dom z cegły grube mury stropy ocieplone sciany nie. powierzchnia 240 m do ogrzania.

    • #66335
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Skróć czas pauzy podajnika o 5 s. Kocioł pracuje na małej mocy i dlatego tak się zachowuje. Paliwo o mniejszej kaloryczności musisz po prostu podawać częściej, aby uzyskać tę samą moc.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 14 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.