Problem z piecem q eko 25 kw

Strona główna Forum Pomoc techniczna Problem z piecem q eko 25 kw

Oglądasz 14 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #66333
   Przemyslaw Moks
   Uczestnik

   Mam problem z ustawieniem pieca q eko 25 kw z obrotową retorta i sterownikiem HT tronik 500 dmuchawa 07. Mam węgiel z KWK Sobieski jaret. Nadmienię iż węgiel jest prosto z kopalni i jest pewny. U mojego ojca w piecu z podajnikiem tlokowym pięknie się spala. U mnie na ustawieniach zalecanych czyli 40 sekund przerwa podawania i dmuchawa na 3 przy przeslonie otwartej na połowie bardzo się spiekal i kleil i spadały całe kupki do popielnika . Gdy dałem przeslone na 1 cm do gora 2 cm to się nie dopalal i musiałem dać podawanie co 60 sekund. Nadmienię iż kupiłem na sprobe inny węgiel z wesołej i także nie było szału też się nie dopalal albo kleil. Mój problem tkwi w tym że wydaje mi się że jakieś lewe powietrze dostaje mi się do komory. Po otwarciu drzwi bardzo mi rozdmuchuje płomień. Wysyłam film. Ogólnie na powrocie mam max 30 stopni przy zaworze otwartym na 6 i bardzo mi temperatura spada jak się zalaczy w tryb pracy. I w podtrzymaniu jest Góra 5 minut.

  • #66348
   Przemyslaw Moks
   Uczestnik

   tu jest film

  • #66347
   grzegorz
   Uczestnik

   ja bym na początek zmniejszył obroty na 2 lub 1.

  • #66346
   Przemyslaw Moks
   Uczestnik

   Próbowałem już każdej prędkości wentylatora i praktyczne nic to nie zmienia.

  • #66345
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Sprawdź sznury w drzwiach. Jakiej średnicy masz komin?

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #66344
   Marcin
   Uczestnik

   Witam, sznur na szybko możesz odwrócić i sprawdzić czy pomogło.

  • #66343
   Przemyslaw Moks
   Uczestnik

   Piec ma 3 miesiące także sznury są pasowne ciężko się domyka. Komin mam dwukanalowy po około 120 każdy kanał mam rozgaleznik na dwa kanały

  • #66342
   Przemyslaw Moks
   Uczestnik

   Ciąg jest mocny bo jak otworze górne drzwi od komina to mi sadze wyciąga do góry przy otwartym oknie w piwnicy

  • #66341
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Ustaw czas pauzy na 50 i obroty na 1. Przysłonę dmuchawy otwórz na 1 cm.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #66340
   Przemyslaw Moks
   Uczestnik

   Dzisiaj ustawiłem tak jak w poście wyżej jutro zobaczę czy coś to da.

  • #66339
   Przemyslaw Moks
   Uczestnik

   Niepokoi mnie jeszcze że jak otworze drzwiczki to słychać gwizdanie powietrza i płomień tańczy w koło. I ta temperatura powrotu max 35 stopni przy zaworze 4 drogowym na połowę otwartym

  • #66338
   Przemyslaw Moks
   Uczestnik

   Musiałem wydłużyć przerwę podawania na 55 s bobo czarne kawałki nie dopalone miałem jutro sprawdzę znowu popiół. Jeden plus brak spiekow

  • #66337
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Jaką masz temperaturę nastawioną na kotle? Ustaw minimalnie na 65. Przymknij przysłonę na dmuchawie tak aby pozostała centymetrowa szczelina w najszerszym miejscu.

   Płomień może tańczyć, ponieważ jak otworzysz drzwi to robisz „przeciąg”, który twój duży ciąg kominowy tylko wzmaga. Nie jesteś w stanie sprawdzić co się dzieje przy zamkniętych drzwiach.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #66336
   Przemyslaw Moks
   Uczestnik

   Temperature mam od początku 65 na kotle przysłone mam na 1 cm i obroty 1 i nie jest źle teraz. Przy tym węglu raczej lepiej nie będzie bo on ma tylko 21 kaloryczność ale mam go bardzo tanio i nie będę się ladował w koszty kupując specjalnie 25-26. Martwi mnie tylko jeszcze to że powrót mam bardzo zimny bo teraz w granicach 30 stopni . zaworem 4 drogowym steruje ręcznie ostatnio miałem na 7 ustawione to miałem grzejniki gorące i powrót 30 stopni , teraz zmniejszyłem na 6 i grzejniki są dużo chłodniejsze a powrót dalej 30. Poza tym piec mi hula na okrągło z przerwami po 5 minut szybko traci temperature i długo zagrzewa, a jak włączy się grzanie wody to temperatura długo stoi w miejscu i dopiero jak zagrzeje wode to zaczyna rosnąć. Nie mówie już ze za dwa miesiące spaliłem 3 tony. Dom z cegły grube mury stropy ocieplone sciany nie. powierzchnia 240 m do ogrzania.

  • #66335
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Skróć czas pauzy podajnika o 5 s. Kocioł pracuje na małej mocy i dlatego tak się zachowuje. Paliwo o mniejszej kaloryczności musisz po prostu podawać częściej, aby uzyskać tę samą moc.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

Oglądasz 14 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.