kocioł Hit Pellet 25 KW – ładowanie bufara ciepła

Strona główna Forum Pomoc techniczna kocioł Hit Pellet 25 KW – ładowanie bufara ciepła

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #64623
      mysza01b
      Uczestnik

      Witam,
      Mam zainstlowany kocioł, w którym ochrona powrotu jest realizowana za pomocą zaworu 3D.
      Mam jednak wątpliwość co do prawidłowości podłączenia zaworu. Hydraulik wykonał podłączenie według rysunku 2 schemat, w którym przy osoągnięciu na powrocie z bufora temeratury 55 st, zawór otwiera wszyskie wejścia/wyjścia.
      Według mojej opinii prawidłowe podłączenie powinno być według rysunku 1 schemat, gdzie również mamy zapewnioną ochronę kotła, a po nagrzaniu całego bufara do 55 st zawór odcina którtki obieg i puszcza całość tylko na bufor.

      Pytania dodatkowe:
      Czy są jakieś dedykowane moduły rozszerzające, dzięki którym istnieje mozliwość ładowania bufora ciepła?
      Czy po podłączeniu modułu MZ-2 będzie możliwość sterowania ładowania bufora?

      Attachments:
    • #64629
      mysza01b
      Uczestnik

      Witam,
      Bardzo proszę Serwis o odpowiedź.
      Z góry dziękuję.

    • #64628
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Żaden z powyższych przykładów nie jest układem chroniącym powrót kotła. Ochrona powrotu zaworem 3 drogowym polega na montażu zaworu na powrocie – powrót z instalacji do prawego wejścia, pionowo w górę do podłączenia z zasilanie i w lewo do kotła. Ochrona powrotu jest wtedy realizowana poprzez czujnik zaworu, który należy zamontować na powrocie do kotła. Najważniejsze w takim układzie jest prawidłowe ustawienie serca zaworu aby w przypadku zbyt niskiej temperatury powrotu zamykało powrót z instalacji. Pompa w takim wypadku musi być zamontowana na powrocie do kotła.
      Za kilka miesięcy będzie dostępny dodatkowy moduł bufora do sterowników Brager.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #64627
      mysza01b
      Uczestnik

      Witam,
      Dziękuje za odpowiedź, ale czy schemat 1 nie jest właśnie tym co Pan opisał, z tą różnicą, ze pompa i zawór jest na zasileniu?
      Czujnik mamy na powrocie i do momentu osiągnięcia 55stopni, zawór jest zamknięty na pełny obieg.
      Do uzyskania temperatury 55 stopni, mamy krótki obieg.
      Czy się mylę?

    • #64626
      mysza01b
      Uczestnik

      Ps.
      Czy znana jest orientacyjna cena modułu do bufora?

    • #64625
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Schemat 1 przedstawia sytuację gdy ograniczamy ilość wody płynącej na instalację w przypadku niskiego powrotu.
      Schemat, który opisałem ograniczy ilość zimnej wody płynącej z powrotu instalacji.
      Moduł bufora będzie kosztował 615 zł brutto.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.