Fuzzy Logic

Strona główna Forum Pomoc techniczna Fuzzy Logic

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #64153
      MikiMiki
      Uczestnik

      Witam posiadam kociolek dasppel lux gl 15kw domek 120m2.Uklad mieszany zawor 3D podloga,zawor 4D grzejniki. Moje pytanie jak ustawic tryb fuzyy logic zeby tak szybko nie dochodzil do zadanej?Moc minimalna mam ustawiona na 30% maxymalna 60% tryb standard mnie nie interesuje. pozdrawiam

    • #64159
      Markus
      Uczestnik

      Tryb FL był pomyślany aby szybko dojść do zadanej temperatury (obniżonej o 5 stopni w stosunku do trybu standard) i potem modulujac moc próbować się utrzymać w oknie temperatury plus 5 stopni. Jak jest odpowiedni pobór ciepła to kocioł się nie wygasza a temperatura chodzi w tym przedziale T zadana + 5 stopni.
      Kiedyś próbowałem i to chodzi ale musi być odbiór ciepła. W sumie chodzę w trybie standard.
      Pozdrawiam
      Markus

    • #64158
      MikiMiki
      Uczestnik

      Czyli zmianami mocy max i min nic nie zyskam? Chodzi o to ze przy malym odbiorze ciepla bardzo szybko leci do zadanej a ja chce zeby to odbywalo sie wolnie,lagodniej

    • #64157
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Wystarczy, że przełączysz na try standard – działa na tych samych progach mocy i nastawach tylko przejście mocy jest według histerez H1 i H2.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #64156
      MikiMiki
      Uczestnik

      dasspel lux gl 15kw domek 120m2 tryb pracy FL moc max 60 min 20% spalanie przy obecnych mrozach 15-18kg . Zapytanie czy dobrze przepala?

    • #64155
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Nieprawidłowe spalanie jest w przypadku, gdy w popielniku znajdują się czarne niedopalone kawałki pelletu.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.