Ustawienia pieca hitpellet15 kw

Strona główna Forum Pomoc techniczna Ustawienia pieca hitpellet15 kw

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #63885

      Witam posiadam piec hitpellet15 kwmoje ustawienia to
      Moc palnika13kw
      Wydajność dmuchawy 30%
      Histereza przejscia na moc posrednia 5C
      Pośrednia moc palnika11kw
      Wydajność dmuchawy 25%
      Histereza przejścia na moc minimalna to1C
      Wydajność dmuchawy minimalna 15%
      Histereza kotła 15C
      Czy z tymi ustawieniami jest wszystko ok bo mam wrażenie że coś dużo spala mi pelettu,zbiornik na 6 ,7 dni dodam że zmieniłem histereza mocy pośredniej ,histereza na moc minimalna bo piec nie osiągal zadanej temp.na piecu jak włączyłem podlogowke.mieszkanie 130m2 ocieplone prosze o jakas opinie dziekuje pozdrawiam

    • #63887
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam posiadam piec hitpellet15 kwmoje ustawienia to
      Moc palnika13kw
      Wydajność dmuchawy 30%
      Histereza przejscia na moc posrednia 5C
      Pośrednia moc palnika11kw
      Wydajność dmuchawy 25%
      Histereza przejścia na moc minimalna to1C
      Wydajność dmuchawy minimalna 15%
      Histereza kotła 15C
      Czy z tymi ustawieniami jest wszystko ok bo mam wrażenie że coś dużo spala mi pelettu,zbiornik na 6 ,7 dni dodam że zmieniłem histereza mocy pośredniej ,histereza na moc minimalna bo piec nie osiągal zadanej temp.na piecu jak włączyłem podlogowke.mieszkanie 130m2 ocieplone prosze o jakas opinie dziekuje pozdrawiam

      Cześć,
      Histereza mocy minimalnej ustawiona na 1 stopień praktycznie powoduje, że piec na niej nie pracuje.
      Przejście z 50 na 30% a potem do wygładzania powinno być płynne tak aby piec miał możliwość wychamować.
      Jaką masz ustawiona moc minimalna?
      Poniżej wartości minimalnej radykalnie leci sprawność więc możliwe, że to jest u ciebie problemem.

      Inna sprawa to nadmuch na 30% mocy. Masz ustawiony na 15% a na 50% mocy masz 25%.
      To jest bardzo duży skok. Czy piec ci nie dymi? Czy płomień na 30% mocy jest żółty?

      Jakim paliwem palisz?

      Zapomniałem, że te piece mają sterownik HT-tronic 900 z automatycznym obliczaniem dawki więc nie powinien schodzić poniżej dopuszczalnej mocy minimalnej pieca.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.