Siła nadmuchu Q pellet 15kw

Strona główna Forum Pomoc techniczna Siła nadmuchu Q pellet 15kw

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #63732
      Henryk Syposz
      Uczestnik

      Witam

      Mam pytanie.
      Czym większy nadmuch to większy ogień?

    • #63739
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Witam

      Mam pytanie.
      Czym większy nadmuch to większy ogień?

      Potencjalnie tak, tylko większy ogień oznacza także szybsze wypalanie paliwa na palniku obserwowane przez skoki % plomienia, więcej spieku a od pewnego poziomu zacznie zdmuchiwac ci paliwo z palnika co skutkować będzie niedopalony maliwem w popielniku.

      Pozdrawiam

    • #63738
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Zwiększenie nadmuchu tylko chwilowo wydłuży płomień wypalając nadmiary paliwa na palenisku po czym płomień się skraca.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #63736

      Proszę o odpowiedź Serwis.

      Posiadam kocioł HitPellet 25KW ze sterownikiem HT-tronic 900. Piec pracował, wydaje mi się że dobrze, na ustawieniach fabrycznych. Spalanie dobowe ok 40-45 kg pelletu przy ogrzewaniu domu z lat 70 bez ocieplenia o powierzchni ok. 250 m^2. Po zmianie pelletu (na pellet z Barlinka) wydaje mi się, że dużo niedopalonego pelletu jest w popiele. Zmieniłem nadmuch na poniżej podane wartości:

      moc max – 28% (fabryczna nastawa 40%)
      moc śr. – 24% (fabryczna nastawa 32%)
      moc min. – 19% (fabryczna 19%)

      wydaje mi się, że wygląd popiołu poprawił się i jest mniej niedopalonego pelletu ale przy pracy na mocy maksymalnej jak otworzę drzwiczki to dalej widzę lecące z palnika iskry niedopalonego pelletu. Boję się dalej obniżać nadmuch na mocy maksymalnej i średniej. Proszę o poradę czy jeszcze spróbować zmniejszyć nadmuch mocy maksymalnej i średniej? Czy te ustawienia nadmuchu,które wprowadziłem, nie są za małe? Dodam, że po zmianie pelletu przeważyłem podawanie przez podajnik.

    • #63737

      Proszę o odpowiedź Serwis.

      Posiadam kocioł HitPellet 25KW ze sterownikiem HT-tronic 900. Piec pracował, wydaje mi się że dobrze, na ustawieniach fabrycznych. Spalanie dobowe ok 40-45 kg pelletu przy ogrzewaniu domu z lat 70 bez ocieplenia o powierzchni ok. 250 m^2. Po zmianie pelletu (na pellet z Barlinka) wydaje mi się, że dużo niedopalonego pelletu jest w popiele. Zmieniłem nadmuch na poniżej podane wartości:

      moc max – 28% (fabryczna nastawa 40%)
      moc śr. – 24% (fabryczna nastawa 32%)
      moc min. – 19% (fabryczna 19%)

      wydaje mi się, że wygląd popiołu poprawił się i jest mniej niedopalonego pelletu ale przy pracy na mocy maksymalnej jak otworzę drzwiczki to dalej widzę lecące z palnika iskry niedopalonego pelletu. Boję się dalej obniżać nadmuch na mocy maksymalnej i średniej. Proszę o poradę czy jeszcze spróbować zmniejszyć nadmuch mocy maksymalnej i średniej? Czy te ustawienia nadmuchu,które wprowadziłem, nie są za małe? Dodam, że po zmianie pelletu przeważyłem podawanie przez podajnik.

    • #63734
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Zmniejszanie nadmuchu spowoduje wydłużenie się płomienia i zmianę jego koloru na ciemniejszy. Zbyt mały nadmuch spowoduje przepełnienie paleniska i pellet będzie spadał do popielnika. Zbyt mały nadmuch to również dymiący płomień.

      Płomień przy pełnej mocy powinien delikatnie dotykać tylnej ściany kotła.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #63735
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Zmniejszanie nadmuchu spowoduje wydłużenie się płomienia i zmianę jego koloru na ciemniejszy. Zbyt mały nadmuch spowoduje przepełnienie paleniska i pellet będzie spadał do popielnika. Zbyt mały nadmuch to również dymiący płomień.

      Płomień przy pełnej mocy powinien delikatnie dotykać tylnej ściany kotła.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.