HEIZETECHNIK ONE – BŁĄD WENTYLATORA

Strona główna Forum Pomoc techniczna HEIZETECHNIK ONE – BŁĄD WENTYLATORA

  • Ten temat ma 15 odpowiedzi, 4 odpowiedzi, a ostatnio został zaktualizowany 1 rok temu przez SERWIS1.
Oglądasz 15 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #62706
      piotr K
      Uczestnik

      Witam , dziś zrobiło mi się coś w piecu . Przy próbie rozpalania po pobraniu peletu wyskakuje „Błąd Wentylatora” i piec przechodzi w stan spoczynku . Czy ktoś miał podobny problem , bo szukam co może ten błąd szczegółowo oznaczać i nie ma ani w instrukcji ani w internecie .

    • #62711
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Błąd ten sygnalizuje problem z obracaniem się wentylatora poprzez czujnik Halla.
      Sprawdź pod zbiornikiem (maskownica w prawym dolnym rogu) czy w teście wyjść silnik się obraca i czy coś go nie blokuje mechanicznie.
      Kolejną możliwością może być problem z napięciem w gniazdku (znaczne spadki napięcia mogą uniemożliwiać uruchomienie wentylatora).
      W przypadku, gdy żadne z powyższych przypadków się nie sprawdzą skontaktuj się z serwisem, ponieważ może być problem wymagający interwencji serwisu.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #62710
      piotr K
      Uczestnik

      Wszystko wypróbowane wentylator się nie kręci. Serwisant będzie dopiero w czwartek więc pytanie czy istnieje możliwość jakoś awaryjnie go uruchomić?

    • #62709
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Sprawdzę czy da się przyspieszyć wizytę serwisu. Możliwe że uda się to zrobić w dniu dzisiejszym.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #62708
      piotr K
      Uczestnik

      Jak by była taka możliwość byłbym wdzięczny 

    • #80112
      sikaykiee
      Uczestnik

      Gdzie można taki wentylator kupić?

    • #80136
      sikaykiee
      Uczestnik

      Dziś wyczyściłem dokładnie cały piec, w tym wentylator. Niestety znów właśnie stanął i „błąd wentylatora”. Chyba jedyna rada to zezłomować ten chiński bubel.

      • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 rok, 2 miesiące temu przez sikaykiee.
    • #80221
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Sprawdź czy coś na zewnątrz nie blokuje wirnika wentylatora – np. kabel nie leży na wirniku.

      Warto sprawdzić połączenie wentylatora ze sterownikiem – rzadko się zdarza aby silnik wentylatora się zepsuł (zazwyczaj jest to blokada mechaniczna, problem z podłączeniem elektrycznym lub kondensator).

    • #80321
      Pavlik
      Uczestnik

      Podłączam się do tematu. Mam ten sam problem, od kilku dni nagminnie wywala błąd wentylatora. Mechaniczne 100% sprawny nic nie blokuję bo, rozpoczyna pracę, popracuje różnie raz godzinę raz dłużej. Zdjąłem przednia blachę, przewody elektryczne na miejscu, nic nie dotyka do silnika.  Cóż to takiego może być?

    • #80346
      sikaykiee
      Uczestnik

      U mnie dzisiaj całkiem zdechł. Przy rozpalaniu nawet nie drgnął wentylator, tylko trochę buczał, ręką obracał się bez oporów. Po włączeniu w teście wyjść rozpędzał się bardzo powoli i buczał. Podmieniłem kondensator, bez zmian. Ciągałem za przewody i dość łatwo dał się urwać „zerowy”, wspólny dla wentylatora zapalarki i zgarniacza, więc już miałem cichą nadzieję że udało się znaleźć problem, niestety dalej bez zmian. Zacząłem mierzyć napięcie na wentylatorze 75-80V ac, i tak samo na sterowniku więc to wyklucza problem z połączeniami. Po tych próbach mu się odwidziało i znów kręci normalnie. Przed chwilą go odpaliłem…

    • #80371
      sikaykiee
      Uczestnik

      Powtórzę pytanie, gdzie można kupić taki wentylator? Jeszcze działa, ale dziś zaczął pracować głośno jak pralka podczas wirowania.

    • #80372
      sikaykiee
      Uczestnik

      Czy to taki? R2E 150-AN91-01

    • #80404
      sikaykiee
      Uczestnik

      Właśnie minął tydzień odkąd wymieniłem łożyska w wentylatorze i od tamtej pory ani razu nie zawiódł. Także naprawa kosztowała mnie 20zł.

    • #80416
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Wszystkie części do kotła można kupić w Heiztechnik – poprzez formularz zamówienia części lub email.

    • #80423
      sikaykiee
      Uczestnik

      Jakiś katalog części dostępny gdzieś? Coś znalazłem ale tylko do innych modeli. Ja mam stary HT ONE z 2018r i on sporo się różni od tych obecnych.

    • #80427
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Katalog z częściami do ONE jest jeszcze w opracowaniu. W chili obecnej musisz wysłać zapytanie do HT.

Oglądasz 15 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.