HT One 11 Kw

Strona główna Forum Pomoc techniczna HT One 11 Kw

Oglądasz 14 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #62690
      fucz
      Uczestnik

      Witam. 
      Interesuje  mnie zakup tego kotła – (tylko w pełnej wersji nie basic)
      Pytanie techniczne – jakie pompy (bo ponoć są trzy) są zamontowane w tym kociołku chodzi o wydajności oraz moc znamionową
      Czy są to nowoczesne pompy energoszczędne czy pomy starego typu.
      Kocioł u mnie miałby obsłużenia około700 metrów podłogówki( parter domu) na drugim obiegu piętro z grzejnikami oraz na trzecim zasobnik CWU solarny 350 l (z tym ze wężownica zasobnika dla potrzeb grzania zimą ogrzewa 1/3 zasobika)
      czy kocioł posiada ochronę temperaturową powrotu?
      czy pompy posiadają zawory zwrotne?
      Czy zalecają państwo montaż separatora powietrza oraz zanieczyszczeń – jeśli tak to na którym obiegu?
      czy kocioł wymaga zastosowania wężownicy schładzającej (w obiegu zamkniętym? )

      Pozdrawiam
      Michał

    • #62705
      SERWIS
      Uczestnik

      Tak, są to pompy elektroniczne WILO, tak jak na poniższym zdjęciu.
      Są zwory zwrotne w śrubunkach. Nie ma w zestawie separatora zanieczyszczeń, ale jest on możliwy jako opcja.
      Posiada ochronę temperatury poprzez wbudowaną pompę kotłową.
      Posiada również zawór bezpieczeństwa i naczynie przeponowe
      Nie ma konieczności stosowania wężownicy schładzającej. Kocioł jest szybkowyłączalny.
      Jedynie zastanawia mnie ta powierzchni8a podłogówki. Jest to 700 czy może 70 metrów do ogrzania?

    • #62704
      fucz
      Uczestnik

      700 metrów to sumaryczna długość 8 pętli a powierzchnia podłogówki to około 70 metrów.

    • #62703
      SERWIS
      Uczestnik

      Tak więc polecamy się 🙂

    • #62702
      fucz
      Uczestnik

      Wracają do tematu – niebawem muszę coś zamówić – widzę że pojawił się nowy kocioł DasPell next – też ma wbudowane pompy, naczynie ochronę powrotu i sondę – tak jak HT One.

      Czy te kotły jakoś technicznie się różnią  ? Czy jedyną różnicą jest zasobnik pelletu (boczny) i większe zakresy mocy.

      Bo w HT One przeraża mnie tylko mała pojemność zasobnika pelletu (wiem źe można powiększyć ale nie pozwala mi na to wysokość kotłowni – nie otwarłbym drzwiczek z góry)

    • #62701
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Cześć,

      Widziałeś, że te daspell mają 144 cm wysokości?

      Piece daspell mają moc minimalna w okolicy 4.5kw. One 8kw schodzi nawet do 2kw na minimalnej mocy.

      Policz zapotrzebowanie na ciepło na stronie cieplowlasciwe.pl

      Na tej podstawie wybieraj piec czy inne źródło ciepła.

      Mam piec 15kw i przy okresach przejściowych ma on znacznie za dużo mocy. Dopiero przy – 15 moc minimalna 5kw jest lekko powyżej zapotrzebowania.

       

      Warto najpierw policzyć zapotrzebowanie aby nie przestrzelić z mocą. Do tego obecnie pompy ciepła są tylko trochę droższe od pieca na Pellet i można dostać do nich dofinansowanie.

    • #62700
      fucz
      Uczestnik

      Cześć

      Na Ciepłowlasiwe.pl wychodzi 11 kw  – znam tą stronę 😉

      Stąd na początku polowałem w ONE 11 KW – tylko teraz tak myślę czy jeśli trafię na słaby pellet (dajmy na to o wartości opałowej z 20% mniejszej niż deklaruje producent) to czy kocioł podoła.

      W tym ONE jedynie martwi mnie dość mały zasobnik paliwa – a kotłownia ma 2 metry – czyli z nastawką  bęcie problem go otworzyć.

      Może producent zrobi do nadstawkę połowiczną 🙂

    • #62699
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Moc kotła dobierana jest na temperaturę -20, więc przez większość roku pracuje z mocą obniżoną. W przypadku dużych mrozów będzie dłużej pracował na pełnej mocy.

      Możesz kupić kocioł z nadstawką i zdemontować pokrywę (klapę). Zbiornik może być otwarty.

    • #62698
      SERWIS
      Uczestnik

      Koledzy, sugerowałbym jednak kocioł NEXT. Ma on kilka zalet w stosunku do kotła typu ONE:

      – większy zbiornik

      – nowy palnik i całość popiołu znajduje się w popielniku

      – wentylator wyciągowy na górze z łatwym do niego dostępem

      – układ hydrauliczny na górze kotła z ułatwionym do niego dostępem

      – osobne drzwi do popielnika i komory paleniskowej

      – no i najważniejsze, dwukrotnie większa pojemność wodna, co pozwoli, że kocioł mimo większej mocy będzie się wolniej nagrzewał i dłużej trzymał będzie temperaturę

       

    • #62697
      fucz
      Uczestnik

      Witam ponownie.

      One 11 kw zamówiony w przyszłym tygodniu mam go otrzymać.

      Jedynie obawą jest to że dostanę kocioł (poekspozycyjny) z 2019 roku – pytanie czy od 2019 wprowadzano w tych kotłach jakieś znaczne modyfikacje ( w konstrukcji bądź sofcie sterownika? ) Jak wygląda sprawa z gwarancją w tym wypadku ?

      Pozdrawiam

      Michał

       

       

       

       

       

    • #62696
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Od 2019 roku nie powinno być większych różnic wobec produkowanych obecnie – obecnie w standardzie jest sonda Lambda – jeżeli ją masz to jest to nowa wersja. W przypadku pytań dzwoń na serwis a koledzy Ci pomogą.

       

      Gwarancję liczymy od daty zakupu przez klienta ostatecznego czyli masz standardową gwarancję jak inni.

       

    • #62695
      fucz
      Uczestnik

      <p style=”text-align: left;”>Info z hurtowni ma sondę.</p>
      Kolejne pytanie czy kocioł z 2019 roku ma wydany certyfikat ekodesign?

    • #62694
      SERWIS
      Uczestnik

      Tak, jak najbardziej, ma on Świadectwo Eco Design, do pobrania ze strony: https://heiztechnik.pl/do-pobrania-pl/certyfikaty/

       

    • #62693
      fucz
      Uczestnik

      Kociołek dotarł -jedyna zmiana to że mam jeszcze pompy grudnfosa 🙂

      Przeglądając ten certyfikat widzę że prawdopodobnie będzie można ubiegać się o wyższą dodaję z czystego powietrza ( bo kocioł w wersji 11 kW spełnia kryteria podwyższonego standardu (czy może ja coś źle interpretuję? ) Waszym zdaniem czy warto zakładać dodatkowy magnetyczny filtr zanieczyszczeń (aby dać pożyć pompom dłużej)?

       

    • #62692
      SERWIS
      Uczestnik

      Tak, kocioł ten objęty jest wyższą dopłatą z czystego powietrza.

      Warto stosować filtr magnetyczny, zwłaszcza przy starszych instalacjach.

Oglądasz 14 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.