Wąska kotłownia

Strona główna Forum Pomoc techniczna Wąska kotłownia

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #62536
   baranek93
   Uczestnik

   Witam, kupiłem dom stare budownictwo z kopciuchami.
   Zdecydowałem że zrobię ogrzewanie wody i grzejników kotłem na pellet. Niestety nie mam zbyt dużo pomieszczeń i zdecydowałem się, że z jednego pomieszczenia szerokiego na 90cm i długiego na 3.5m zrobię kotłownię. Zaczął się problem z dobraniem kotła do takiej wąskiej kotłowni z racji, że większość potrzebuje po 0.5m z jednej i drugiej strony za kotłem, mało tego mają wyczystke z komina z tyłu kotła. No i znalazlem heiztechnik, dużo ludzi też poleca do takich małych kotłowni jaka będę posiadał. Z tym że mam pytanie, gdyż wyczytałem że kocioł Basic one potrzebuje po 20 cm wolnej przestrzeni za i po obu bokach. Z moich wyliczeń wynika że u mnie byłoby po 13 cm po bokach z tyłu mogę sobie pozwolić na więcej. Czy są duże przeciwskazania do czegos takiego? Z czym to się wiąże? z możliwością przegrzania pieca, niewłaściwą konfiguracją kotła? Widziałem zdjęcia na których ludzie użytkują takie kotły i nie mają zalecanych odległości. Pozdrawiam Damian IMG_20201229_134212.jpg

  • #62539
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Zalecane minimalne odległości są potrzebne do obsługi serwisowej. Możliwe, że ich wykorzystanie nigdy nie będzie konieczne.

   W przypadku, gdy będzie to konieczne to w ostateczności kocioł można odpiąć od instalacji.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #62538
   SERWIS
   Uczestnik

   Wydaje mi się, że tak jak pisałeś, zrób większą odległość z tyłu. W razie czego ktoś od tyłu będzie mógł do niego wskoczyć. Ponadto ustaw kocioł tak, aby z prawej strony było około 5 cm, a po lewej będzie możliwość serwisowania.

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.