GŁOŚNA PRACA PIECA

Strona główna Forum Pomoc techniczna GŁOŚNA PRACA PIECA

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #71453
      krzych
      Uczestnik

      WITAM.MAM PIEC Q EKO 25 OD PARU MIESIĘCY.CZY GŁOŚNA PRACA PIECA TO NORMALNE? WALENIE,PISZCZENIE,CHROBOTANIE.JA WIEM ŻE PIEC MUSI PRACOWAĆ I NAPEWNO PRACE SŁYCHAĆ ALE SEDZĄC W SALONIE JA WSZYSTKO SŁYSZĘ A W NOCY BUDZI ZE SNU.PAN HYDRAULIK POWIEDZIAŁ ŻE WSZYSTKIE PIECE TAK GŁOŚNO PRACUJĄ I TAKI UROK TYCH PIECY!MOŻE KTOŚ MA TAKI PROBLEM?

    • #71457
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Trudno mi powiedzieć, czy praca Twojego kotła jest prawidłowa lub nie. Rzeczywiście podawanie węgla jest hałaśliwe, ale bez przesady.
      Napisz mi jaką masz retortę, obrotową czy stałą i podaj mi ustawienia w MENU UŻYTKOWNIKA.
      Jeżeli nie uda się mi do czegoś dojść, to przyjedzie do Ciebie nasz doradca techniczny.
      Napisz mi jeszcze, skąd według Ciebie wydobywa się hałas, z palnika wewnątrz kotła (np. podczas obrotu korony) czy też w miejscu połączenia zbiornika z podajnikiem. W pierwszym przypadku będzie to problem do usunięcia poprzez zmianę nastaw lub ewentualnie czynności serwisowe. Jeżeli będzie to drugi przypadek , czyli na połączeniu zbiornika z podajnikiem to będzie to efekt gryzienia węgla i z tym nic nie poradzimy. Można jedynie podłożyć kawałek grubej gumy pod nogę podajnika.
      Czekam na odpowiedź.

      Pozdrawiam

    • #71456
      krzych
      Uczestnik

      witam.Retorta jest obrotowa. Ustawienia nie jestem w stanie teraz podać(hydraulik ostatnio ustawiał).Skrzypi piszczy gdzieś przy ślimaku.Piec stoi na płytkach.Raczej się nie obędzie bez serwisu.

    • #71455
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Dzwoń szybko do serwisu żeby wprowadzić poprawne ustawienia, wydaje mi się że masz za dużo powietrza a to prowadzi do zniszczenia palnika. Musisz szybko zmniejszyć ilość powietrza.

      Pozdrawiam

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.