DASPELL BOX GL 12KW

Strona główna Forum Pomoc techniczna DASPELL BOX GL 12KW

Oglądasz 0 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #83701
      Janusz Buca
      Uczestnik

      Ostatnio zdarza się komunikat/alarm PRZEGRZANIE PALNIKA (raz na 3 dni). Temperatura kotła ustawiona max 85, min 50.  Komin rura kwasiak, dopływ powietrza rura fi 10 cm. Przez cztery lata chodził idealnie przy normalnym pellecie, od ubiegłego roku gdy zakupiłem ukraiński Barlinek to i pojawiły się spieki i alarmy o przegrzaniu, że o zapachu tego pelletu nie wspomnę. Od dwóch tygodni palę pelletem z zapasu /estoński/ i zaobserwowałem rzecz dziwną: w dolnej części gdzie jest palnik, popiół jest szarawy a ścianki pieca są czarne, spirale po 6 dniach zatkane i też czarne – chyba od sadzy. Jaka to może być przyczyna ?

      Pellet z Estonii dobry, trzy lata temu niewiele popiołu i kolor sadzy na ściankach pieca i w spiralach był szary

      piec ma 5 lat

Oglądasz 0 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.