HT One dymi na czarno, dudni w kominie

Strona główna Forum Pomoc techniczna HT One dymi na czarno, dudni w kominie

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #83568
      Dawid
      Uczestnik

      Dzień dobry,

      Od 4 lat użytkuję HT One. Do ostatniego sezonu wszystko było ok. Obecnie, od końcówki zimy (luty 2025) kocioł dymi na czarno z komina. Obecnie piec grzeje CWU. Podczas pracy, przy temperaturze kotła ok 50-55, z tyłu słychać basowe dudnienie. Raz nawet miałem cofkę śmierdzących spalin do kotłowni.

      • Zetka jest, bardzo ładnie podaje powietrze podczas pracy
      • Wyczystka szczelna, komin i czopuch wyczyszczone, cały piec wg instrukcji także
      • pellet Lava, przeważony (wyszło ok 2.3 kg przez 10 min, więc wpisane w sterownik jest 14kg)
      • kluczowe ustawienia: temp zadana: 72 stopnie
      • dawka przy rozpalaniu 85%
      • dmuchawa przy rozpalaniu 25%, czas pracy z mocą minimalna 3 minuty
      • Maksymalne obroty dmuchawy 50%

      Załączam zdjęcia jak wygląda komora spalania po skończonym grzaniu wody- piec pare dni po czyszczeniu palnika.

      IMG_9971

      Mógłbym prosić o jakieś sugestie co robię źle?

      Pozdrawiam

      DC

      Załączniki:
    • #83593
      Kamil Adamowicz
      Uczestnik
Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.