Dzień dobry,
Od 4 lat użytkuję HT One. Do ostatniego sezonu wszystko było ok. Obecnie, od końcówki zimy (luty 2025) kocioł dymi na czarno z komina. Obecnie piec grzeje CWU. Podczas pracy, przy temperaturze kotła ok 50-55, z tyłu słychać basowe dudnienie. Raz nawet miałem cofkę śmierdzących spalin do kotłowni.
- Zetka jest, bardzo ładnie podaje powietrze podczas pracy
- Wyczystka szczelna, komin i czopuch wyczyszczone, cały piec wg instrukcji także
- pellet Lava, przeważony (wyszło ok 2.3 kg przez 10 min, więc wpisane w sterownik jest 14kg)
- kluczowe ustawienia: temp zadana: 72 stopnie
- dawka przy rozpalaniu 85%
- dmuchawa przy rozpalaniu 25%, czas pracy z mocą minimalna 3 minuty
- Maksymalne obroty dmuchawy 50%
Załączam zdjęcia jak wygląda komora spalania po skończonym grzaniu wody- piec pare dni po czyszczeniu palnika.

Mógłbym prosić o jakieś sugestie co robię źle?
Pozdrawiam
DC
Załączniki:
Musisz być zalogowany, aby uzyskać dostęp do załączonych plików.