HT-tronic 700 + sterownik pokojowy

Strona główna Forum Pomoc techniczna HT-tronic 700 + sterownik pokojowy

Oglądasz 0 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #79350
   Michał
   Uczestnik

   Witam,

   Postanowiłem zamontować sterownik pokojowy do sterowania zaworem mieszającym 1 obiegu do sterownika pieca z tytułu. Nie pasuje mi logika jaką posługuje się sterownik  HT-tronic 700. Za pomocą sterownika pokojowego chcę sterować załączaniem pompy obiegowej, lecz gdy pompa się zatrzymuje sterownik HT-tronic 700 usiłuje cały czas utrzymać ustawioną temperaturę na zaworze, czego nie jest w stanie uzyskać, bo przepływ cieczy grzewczej jest zatrzymany. Efektem tego jest całkowite otwarcie zaworu i próbkowanie sterownika kolejne otwarcie zaworu co 20 sekund (pstrykający przekaźnik). Dugi niepożądany efekt, to po załączeniu sterownika pokojowego na instalację wychodzi woda o temperaturze pieca, zanim zawór się przymknie do nastawionej temperatury.

   W przypadku gdy ustawię sterownik na wyłączanie pompy obiegowej i jednoczesne obniżenie temperatury na zaworze, to sterownik HT-tronic 700 całkowicie zamyka zawór i jeśli temperatura obniżenia nie zgra się z zadaną to dalej próbkuje co 20 sekund o koleinie zamkniecie zaworu.

   Czy ten sterownik da się tak ustawić, aby w momencie wyłączenia pompy obiegowej nie nadzorował temperatury zaworu? Czy może mój egzemplarz jest wadliwy?

    

    

    

Oglądasz 0 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.