Żywotność kotła

Strona główna Forum Kotły zasypowe Żywotność kotła

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #60501
   Marcin
   Uczestnik

   Witam wszystkich.

   Jestem zainteresowany zakupem pieca Q-PLUS. Chciałbym się dowiedzieć jaka jest żywotność tych pieców (przy prawidłowym użytkowaniu)? Mniejsze konkurencyjne firmy oferują piece zrobione z grubszej blachy, oraz dają dłuższa gwarancję (do 5 lat i 8 lat na spawy), ale czy przy u pływie 3 lat gwarancji jaką daje Heiztechnik mogę jeszcze liczyć na co najmniej 7 lat bezawaryjnej pracy?

  • #60505
   SERWIS
   Uczestnik

   witam

   Po pierwsze nasza gwarancja wynosi trzy lata na cały korpus kotła. Co da wam gwarancja na spaw nawet 10 lat jeśli źródłem przecieku z reguły jest skorodowana blacha a nie spaw.
   Najstarsze kotły naszej konstrukcji mają po osiem lat i nie miałem informacji o całkowitym zużyciu któregoś z kotłów.
   Co do grubości blachy to powinna być ona optymalna dla wytrzymałości jak i przewodzenia ciepła.
   Wszyscy producenci kotłów z tzw. grubej blachy mogą sobie pozwolić na mniejszą ilość tzw. szpilek niż w przypadku cienkich blach, bo robi się to na podstawie obliczeń wytrzymałościowych. Z tego powodu oba urządzenia ciśnieniowe zużyją się w tym samym czasie, gdyż korozja spowoduje i w cienkiej i grubej blasze takie same ubytki, a siła spowodowana ciśnieniem i polem działania będzie rozrywała w tym samym czasie grubą i cienką blachę.
   Szacujemy, że przy odpowiedniej eksploatacji kocioł powinien pracować minimum 10 lat

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #60504
   Marcin
   Uczestnik

   Korzystając z okazji chciałbym się dowiedzieć, czy utrzymywana temperatura na piecu ma wpływ na żywotność kotła? Czy niższa temperatura (40-45 st.C)jest bardziej korzystna, niż temperatura 50-55 st C?

  • #60503
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam

   Niszczenie kotłów grzewczych następuje na skutek występowania korozji.
   Korozja występuje w wilgotnym środowisku. Aby zmniejszyć zjawisko wykroplenia spalin należy podnieść temperaturę spalin i płaszcza wodnego.
   Dlatego też zaleca się aby temperatura kotła była zawsze powyżej 65 stopni.
   Dzięki wyższej temperaturze następuje lepsze spalanie a co za tym idzie wzrasta sprawność kotła i zmniejsza się spalanie.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.