Jaki UPS kupić ??

Strona główna Forum Kotły zasypowe Jaki UPS kupić ??

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #59604
      MarcinS
      Uczestnik

      Witam,

      Mam zapytanie jaki UPS kupić do sterownika HT tronic 300 oraz pieca Q Hit Plus 25KW by podtrzymać dmuchawę i instalację przez ok 30 minut w razie braku prądu??

      Pozdrawiam

    • #59612
      SERWIS
      Uczestnik

      Kolego Marcinie, nie jestem w stanie w tym momencie powiedzieć czegoś konkretnego na temat UPS-a.
      Myślę, że najlepiej byłoby, gdybyś zadzwonił na przykład do firmy TATAREK (podobno mają dość dobre UPS-y) i ich poprosił o opinię.
      W tym momencie musisz podać moc dmuchawy i moc pompy, gdyż od tego oni uzależnią wielkość UPS-a.
      Co do długości czasu pracy takiego zasilania to i tak jest on uzależniony od ilości i pojemności akumulatorów, jakimi zasilisz to urządzenie zabezpieczające.

      Pozdrawiam

    • #59611
      Patrol
      Uczestnik

      najlepiej jakby miał czysty sinus na wyjściu (inaczej w najlepszym wypadku pompki mogą tylko hałasować, a w najgorszym to loteria jak zareaguje automatyka kotła na quasi sinus); na wielu forach polecany jest inverter orvaldi + aku wg potrzeb i na taki zestaw sam się czaje – tatarek też niezły, ale model który ostatnio oglądałem nie miał czystej sinusoidy, więc musiałbyś poszukać; a tu masz link do modeli z cenami orvaldi
      http://www.sklep.orvaldi.pl/pol_m_Inwertery_Inwertery-w-funkcji-UPS-178.html

    • #59610
      Janusz Żakowicz
      Uczestnik

      Zawsze się dziwię jak na dowolnym forum pada jakieś pytanie, prośba o radę, a zamiast człowiekowi pomóc wszyscy zaczynają pisać, a po co ci to, nie idź tą drogą, itp.
      A mnie właśnie zaciekawiło Twoje pytanie i ciśnie mi się od razu: ale po co Ci to? Też rozważałem zakup UPS-a do czasu jak się przekonałem, że mój kociołek (Q EKO 35kW) potrafi po 5-6 godzinach sam się ponownie rozżarzyć. Więc doszedłem do wniosku, że tylko agregat ma w tej sytuacji sens gdyby zasilania nie było dłużej.

      Napisz proszę dlaczego chodzi o te 30 minut. Zaciekawiło mnie to.
      Przepraszam za mały OffTop

    • #59609
      Robertb
      Uczestnik

      Witam,
      ja używam już od 3 lat zestaw: SAZ 300 oraz Akumulalor 75Ah. Koszt zestawu: ok. 500zł, podtrzymanie 2 pompek i dmuchawy (ok. 120W) na 7-8 godzin pracy. Pompki cicho buczą, ale nic poza tym się nie dzieje. Producent zaleca zastosowanie aku żelowego – koszt dosyć duży, ale ja mam zwykły z korkami do uzupełniania elektrolitu, tylko raz go dolewałem.

    • #59608
      Robertb
      Uczestnik

      Agregat dobry jak będzie kto miał go uruchomić itd. A w nocy? Ja śpię i nie wiem czy prąd jest czy nie. Napisałem o zestawie SAZ300 + aku. Zachęcam do przeczytania i ewentualnych pytań.

    • #59607
      Patrol
      Uczestnik

      johny13z:
      zastosowanie ups’a daje m.in. to, że kocioł nie zostanie 'po chamsku’ odstawiony z powodu braku zasilania – a tak pompki mogą dalej pracować , a jak jeszcze jesteśmy w chałupie i wiemy co się dzieje w okolicy to mamy jakiś czas na reakcje; zerwanie linii to rzadszy przypadek, częściej zanik jest krótkotrwały lub brakuje jednej z faz, dlatego też fajna sprawa to zastosowanie APFa (automatyczny przełącznik faz) – gdy zanika faza priorytetowa następuję przełączenie na kolejną.

    • #59606
      adam tejman
      Uczestnik

      spoko Ups i w dobrej cenie ma w ofercie polska marka Armac, z reszta listwy antyprzepięciowe tez mają spoko

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.