AWARIA POMOCY ! skacząca temperatura na sterowniku

Strona główna Forum Kotły zasypowe AWARIA POMOCY ! skacząca temperatura na sterowniku

Oglądasz 11 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #59491
      Przemek
      Uczestnik

      Witam

      Z uwagi na to, że w czerwcu tego roku przyszła na świat moja córa, postanowiłem kupić nowy, wydajniejszy piec zasypowy, zdecydowałem się na model HT 15kw, ze sterownikiem HT-tronic 320.

      Używam pieca około 3-4 miesięcy i do tej pory wszystko było w porządku, do dzisiaj jestem z niego b. zadowolony. Dzisiaj jednak sterownik mi zwariował. W przeciągu minuty temperatura pieca z 46 stopni wzrasta nagle do 61 stopni, po czym nagle ponownie spada do 45 stopni!! i tak cały czas!!! wariuje przy tym wentylator, raz się włącza, raz nie. Resetowałem go przyciskiem bocznym, ale dalej temperatura wariuje.

      Nie wiem o co chodzi, boję się zasypać na noc piec węglem, żeby nie przegrzać kotła, z drugiej strony mamy w domu niemowlę i nie możemy sobie pozwolić na niegrzanie mieszkania, zresztą zima jest – palić muszę.

      Proszę SERWIS o pomoc, bo nie wiem co robić!!!

      Nie wyobrażam sobie też wymontowywać teraz sterownika i wysyłać go gdzieś. Bardzo proszę o pilną pomoc w rozwiązaniu tego problemu!!!!
      <dane kontaktowe usunięte przez moderatora>

    • #59502
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Spróbuj odkręcić dwie śruby mocujące automatykę do osłony, wysuń ją i spróbuj wyjąć czujnik z mufy w płaszczu wodnym. Sprawdź czy nie jest mokry oraz czy jego kabel podłączony do zielonej kostki jest stabilnie przykręcony.
      Włóż czujnik ponownie i odsuń od niego pod osłoną inne przewody. Włóż ponownie automatykę i sprawdź czy coś się zmieniło.

      W przypadku, gdy sytuacja się nie poprawi zgłoś reklamację, a postaramy się szybko załatwić sprawę bez konieczności wysyłania sterownika do naprawy.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #59501
      palko
      Uczestnik

      Miałem dokładnie to samo. Serwis wysłał mi nowy sterownik lecz kiedy miałem go wymienić to po poruszaniu przewodami nagle się naprawiło. Po miesiącu problem znowu wystąpił, a ponieważ nie odesłałem jeszcze nowego sterownika wiec wymieniłem tym razem sam czujnik temperatury. Od 3 tygodni jest ok. Jak znowu zacznie się coś dziać wymienię cały sterownik.

    • #59500
      Przemek
      Uczestnik

      wczoraj wieczorem odkręciłem obudowę i też poruszałem kablami, wyjąłem i włożyłem do obudowy czujnik temperatury – nie zauważyłem niczego dziwnego, nic nie przytopione, nawet nie zakurzone, i wyłączyłem na czas roboty (ok 30 min) cały piec z sieci. po podłączeniu wszystkiego, poruszaniu kabelkami i ponownym uruchomieniu sterownika, do teraz jest wszystko ok, mam nadzieję, że to jakaś jednorazowa anomalia.

      szkoda, że taka sytuacja w ogóle wystąpiła, bo z pieca ogólnie jestem bardzo zadowolony, ale to tylko sprzęt. miło natomiast słyszeć, że serwis Heiztechnika w takiej sytuacji wychodzi na przeciw do klienta, bo naprawdę byłbym pod ścianą z małym dzieckiem w domu.

      na razie jest ok, i oby tak dalej 😉

    • #59499
      Przemek
      Uczestnik

      witam ponownie po letniej przerwie. miałbym prośbę do serwisu H-T, ponieważ zaczął się już u nas sezon grzewczy, ponownie uruchomiłem piec i problem znowu powrócił. Już kilkukrotnie temperatura zaczęła skakać, a piec zaczął wariować.. Chciałbym więc skorzystać z Państwa propozycji, póki na zewnątrz jeszcze nie ma ujemnych temp., byłbym wdzięczny za przesłanie mi może samego czujnika temperatury, jest taka możliwość?

    • #59498
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Napisz na adres serwis@heiztechnik.pl wiadomość z danymi adresowymi, numerem telefonu i numerem seryjnym kotła, a załatwimy temat.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #59497
      Przemek
      Uczestnik

      witam, po kolejnej przerwie, niestety. Kolejny raz odpalam piec po sezonie letnim i po dwóch dniach znowu na sterowniku pieca – cyrk. Proszę wybaczyć nerwy, ale boję się w piecu rozpalać żeby w nocy mi nie wybuchł lub się nie rozszczelnił od temperatury.

      Nie wiem czy to jest jakaś wada seryjna tego sterownika (HT-tronic 320), jeśli tak i już ją Państwo wyeliminowaliście, proszę o informację to nawet już kupię nowy sterownik, ale żeby to działało bo mam prawie nowy piec, w którym boję się palić. To już nawet nie tyle jest męczące, co po prostu niebezpieczne. Rozpalam w piecu, uruchamiam sterownik, zamykam całość, przychodzę po kilku minutach, w piecu się pali – temperatura rośnie, a piec sam się wyłączył !!! temperatura sobie skacze, to 29 stopni – to po kilkudziesięciu sekundach 68 stopni. Proszę Państwa, to jest prawie nowy piec ! Proszę o pomoc, bo zima idzie a ja boję się rodzinę zostawić w domu samą z tym piecem

    • #59496
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Szczerze mówiąc żadnej tego typu wady nigdy nie stwierdzono (sprzedaliśmy tych sterowników kilka tysięcy, a podobny problem stwierdzono w kilku egzemplarzach). W większości przypadków jest to problem czujników, które leżą przy przewodzie zasilającym lub zawilgocenie – uszkodzenie samego czujnika.

      Napisz maila do serwisu,a się tym zajmiemy.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #59495
      Przemek
      Uczestnik

      Jestem o tyle zaskoczony ze w zeszlym roku mialem identyczna sytuacje z oryginalnie zamontowanym sterownikiem, ale przyslaliscie mi Panstwo drugi sterownik (co prawda uzywany) ale poczatkowo dzialal. Sytuacja jednak sie znowu powtorzyla, nie wiem co sie z nimi dzieje. Moze rzeczywiscie to wina wadliwych czujnikow, nie jestem specjalista. Piec jest naprawde w porzadku i jestem z niego b. zadowolony, ladnie wykonany, sterownik raczej intuicyjny w obsludze, tyloko ze wariuje. Az strach zasypac kociol i polozyc sie spac. Dziekuje za odpowiedz, odezwe sie donserwisu

    • #59494
      Przemek
      Uczestnik

      chciałbym wyjaśnić, że serwis Heiztechnik po raz kolejny mi pomógł, po dwóch miesiącach mogę spokojnie powiedzieć, że usterka prawdopodobnie została ostatecznie usunięta.

      problem wariującej temperatury na sterowniku, a co za tym idzie wyłaczanie się zasypanego pieca rozwiązany został poprzez wymianę czujnika temperatury kotła, podpietego do sterownika, który oczywiście za darmo serwis Heiztechnik dostarczył, kontakt z serwisantem również w porządku.

      Mimo wszystko – gdybym po raz kolejny miał szukać kotła, byłby to również Heiztechnik z tym, że podający pellet

      dziękuję za pomoc, pozdrawiam
      P. Jankowski

    • #59493
      KrzysiekPszczyna
      Uczestnik

      Dzień dobry.
      Zaczynam trzeci sezon grzewczy z kotłem ht20. Od roku palone tylko od góry. W zeszłym roku cały sezon flotokoncentratem przygotowanym do palenia: moczowy, suszony w duzych bryłach ok tygodnia i do pieca. Nic nie dymi, pali się super i lepszą dlugopalnosc od węgla. Ale nie o tym…..
      Ostatnio pojawiły się u mnie opisywane tu objawy. Za radą serwisanta z postu na forum zdjalem panel przedni i sprawdziłem czujnik. Był suchy i czysty. Radzę sprawdzić wtyczki na wejściu do sterownika pieca. U mnie wtyczka była lekko poluzowana. Do ciśnienie jej rozwiązało problem. Być może drgania pieca id wentylatora poluzowałyżki wtyk. Szacunek dla serwisantów za pomocne wpisy na forum. Pozdrawiam i zachęcam do palenia od góry. Wizyta w piwnicy raz na dzień na 15 minut 🙂

    • #81159
      KrzysiekPszczyna
      Uczestnik

      Dzień dobry. Czy jest możliwość zamówienia kabla od sterownika ht tronic 320 do wyświetlacza? Kabel jak taśma id do starych dysków twardych?

Oglądasz 11 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.