Wentylator

Strona główna Forum Kotły zasypowe Wentylator

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #59430
      Iwona Runowska
      Uczestnik

      Witam.
      Zakupiłam piec Q HIT PLUS z automatyką HT Tronic 100 i nie za bardzo mogę „rozgryźć” wentylator
      Dlaczego jak ogień już dawno wygasł wentylator cały czas chodzi? Jak mam ustawić aby po 1 godzinie albo 2 sam się wyłączył a nie chodził całą noc.
      I jeszcze jedno pytanie :
      czy to normalne aby po 5 dniach użytkowania na drzwiczkach było bardzo dużo sadzy a w komorze spalania sadzy i smoły?
      Dodam ,że palę węglem i drzewem.
      Z góry dzięki za odpowiedź
      Pozdrawiam
      Iwa

    • #59433
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Wentylator wyłączy się w momencie, gdy temperatura na kotle spadnie poniżej 35oC.

      W pierwszej kolejności sprawdź kanał napowietrzający kotłownię (drożność).
      Sadza i smoła powstają w przypadku spalania paliwa w niedoborze tlenu. Brak napowietrzenia kotłowni lub zbyt małe napowietrzenie spowoduje zaklejenie wnętrza kotła smołą.

      Druga sprawa to sposób palenia. w celu uzyskania najlepszych rezultatów spalania należy zasypać kocioł węglem do wysokości najwyższego nacięcia w kanale powietrza wtórnego znajdującego się na tylnej ścianie wewnątrz kotła. Następnie układamy na wierzchu rozpałkę i drewno po czym kocioł rozpalamy od góry.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #59432
      Iwona Runowska
      Uczestnik

      Bardzo,bardzo dziękuję za odpowiedź.

      Pozdrawiam
      Iwa

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.