dobór kotła zasypowego

Strona główna Forum Kotły zasypowe dobór kotła zasypowego

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #60364
      rafakos
      Uczestnik

      Witam mam zamiar w najbliższym czasie wymienic kocioł, gdyż aktualny sie rozcieka. Prosze jednak o dobór kotła z nadmuchem, dom piętrowy powierzchnia grzewcza 170 m2, 8 pomieszczeń. Pale węglem, miałem, drewnem, nie ukrywam ze od czasu do czasu jakieś śmieci sie wrzuci:). NIgdy nie paliłem w piecu z nadmuchem, zawsze tylko z miarkownikiem ciagu, czy faktycznie jest to duze udogodnienie?
      Prosze o odpowiedź

    • #60369
      rafakos
      Uczestnik

      Witam rozumiem ze nikt mi nie pomoze w tym temacie, szkoda.
      Pozdrawiam

    • #60368
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Na wstępie przepraszam, ale wziąłem sobie odrobinę wolnego (nie sądziłem ze w tym okresie takie zakupy są robione, ale cieszę się że ewentualny wybór padł na naszą firmę)

      Spalanie z wykorzystaniem dmuchawy pozwala na wprowadzenie do spalania gorszej jakości paliw, takich jak miał węglowy czy odpady drewna, w których przypadku ciąg kominowy nie byłby w stanie pokonać oporów paleniska i dostarczyć odpowiedniej ilości tlenu do spalania.
      Na Twoje potrzeby wystarczyłby kocioł Q HIT (lub nowa linia HT) o mocy 20 kW lub 25 jeśli chciałbyś, aby kocioł miał większą komorę załadunkową i dłuższy czas stałopalności. W tym kotle spalisz każde „palne” paliwo.
      Jednakże gdybyś zamierzał palić głównie miał węglowy to polecam kocioł Q PLUS 25 (nowa linia HT PLUS 25), jest to typowy kocioł miałowy, natomiast przy podkładaniu drewna potrafi czasami zadymić jak będziesz miał słaby ciąg kominowy.
      Warto zastanowić się nad automatyką.
      Wybierając kocioł Q HIT PLUS masz do dyspozycji najprostszą automatykę z obsługą tylko pompy centralnego ogrzewania. Automatyka HT tronic 200 posiadająca moduł cwu jest tu za dopłatą 200 zł netto.
      W przypadku kotła Q Plus masz w standardzie automatykę z cwu pod nazwą HT tronic 200. Za dodatkową opłatą możesz nabyć automatykę HT tronic 300 posiadającą dwuwierszowy wyświetlacz, rozbudowany program i możliwość podłączenia termostatu pokojowego. Jeżeli życzyłbyś sobie sterowanie zaworem mieszającym w trybie np. pogodowym to możesz wybrać jeszcze lepszą automatykę pod nazwą HT tronic 400. Obie te automatyki jako wyposażenie dodatkowe mogą być zastosowane do kotła Q HIT Plus.
      Wybierając nową linię kotłów – HT lub HT Plus automatykę rodziny HT tronic 300 masz w standardzie.

      Mam nadzieję, że w miarę obrazowo udało mi się pomóc w dokonaniu wyboru.
      W razie dodatkowych pytań będę odpowiadał w możliwie najkrótszym czasie.

      Pozdrawiam

    • #60367
      rafakos
      Uczestnik

      Witam dzięki wielkie za zobrazowanie tematu nadmuchu. Wczoraj rozmawiałem z instalatorem i mój wybór padnie na kocioł lini HT25kW. Mam jeszcze jedno pytanie, czy zastosowanie zaworu czterodrogowego ma sens? Instalator mnie namawia na ten zawór, ale chciałem się poradzić jeszcze kogoś kto zna temat. Z tego co wiem to trzeba by jeszcze kupić pompe do cwu? Jako że wiąże się to z dodatkowymi kosztami to chciałbym mieć pewność co do zasosowania tego zaworu.
      Z góry dziękuje za odpowiedź.
      Pozdrawiam

    • #60366
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Twój instalator ma rację. Zastosowanie zaworu czterodrogowego powprawia jakość pracy kotła przez co zmniejsza nawet zużycie paliwa poprzez to że spalanie jest lepszej jakości a jednocześnie wydłuża żywotność kotła dzięki podwyższeniu temperatury wody wracającej do kotła zmniejszając ryzyko kondensacji i korozji kotła.
      Co do dodatkowej pompy cwu jest ona niezbędna. Inaczej nie miałbyś sterowania temperatury wody użytkowej.

      Pozdrawiam

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.