problem z utrzymaniem temperatury

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem problem z utrzymaniem temperatury

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #77436
   arelek
   Uczestnik

   Witam

   Mam problem z utrzymaniem w miarę stałej temperatury. Mianowicie, gdy kocioł osiągnie zadaną temperaturę przechodzi w stan czuwania i załącza się zgodnie z zadanymi czasami i parametrami. Problem polega na tym, że gdy temperatura zaczyna spadać i kocioł od nowa załącza się w trybie pracy to regulator wskazuje mi temperaturę bardzo niską. np przy zadanej temperaturze 70 stopni, po ponownym przejściu do trybu praca, temperatura spada do około 48-50 stopni. Zanim kocioł znów nabije tę temp do zadanej mija bardzo dużo czasu, czy nie powinno być tak, że temp spada tylko o kilka stopni?

  • #77438
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam.

   Duży spadek temperatury po ponownym rozruchu kotła (przejścia z trybu podtrzymania) może wynikać z małej mocy kotła, zadziałania termostatu pokojowego i zbyt niskiej temperatury na powrocie do kotła. Przypuszczam, że w Twoim przypadku masz w dużej mierze ogrzewanie podłogowe i temperatura powrotu wody z instalacji wynosi około 25 stopni. W tym momencie do kotła napływa bardzo duża ilość wody o niskim parametrze i niestety kocioł się wychładza.
   Dobrze zabezpieczony kocioł nie powinien mieć powrotu chłodniejszego niż około 50 stopni.
   Co do mocy to nie radzę abyś ją podwyższał. Jeżeli kocioł mimo wszystko osiąga zadaną temperaturę to jego moc jest dostateczna. Porównaj to do przyspieszenia w samochodzie i do zużycia paliwa podczas przyspieszania.

   Pozdrawiam

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.