CWU

Oglądasz 10 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #77201
   pueblo83
   Uczestnik

   Jakie czynności wykonać w celu ustawienia pieca(instalacji) ,aby grzał tylko CWU.Piec posiada pompe wymuszającą obieg C.O.,pompe przy zbiorniku CWU,pompę umożliwiającą ustawienie rządanej temperatury ciepłej wody oraz pompe do podłogówki.
   Chciałbym tylko zagrzewać wodę do rządanej temp np.45 stopni paląc drewnem na ruszcie awaryjnym.
   Za odpowiedz z góry dziękuję.Pozdrawiam.

  • #77212
   Wiewiur
   Uczestnik

   Jakbyś napisał jaki masz sterownik było by łatwiej – wróżyć nie umiem.
   Ale generalnie musisz wybrać tryb pracy lato – wtedy c.o. nie jest potrzebne a kocioł interesuje się tylko CWU.

  • #77211
   pueblo83
   Uczestnik

   Sterownik HtTronic 500.Cyli jak dobrze zrozumiałem przestawinie na tryb LATO powoduje że automatycznie przestaje być podawana ciepła woda na grzejniki i podłogówkę?
   Za pomoc dziękuję.Pozdrawiam

  • #77210
   Wiewiur
   Uczestnik

   Wszytko zależy od twojego układu. Jeśli masz osobną pompę do C.O. i osobną do C.W.U to przełączenie regulatora w tryb pracy lato spowoduje wyłączenie pompy C.O. (czyli przestanie działać ogrzewanie).

  • #77209
   pueblo83
   Uczestnik

   Ustawienie pracy na tryb LATO powoduje wyłączenie
   pompy C.O.Jednak przy tym ustawieniu nie jest uzupełniana woda w zbiorniku i ta opcja wydaje się być bezużyteczna?!.Pompa C.O. jest przed pompą C.W.U. i to ona wymusza przepływ wody do zbiornika.Chyba że to o czym mówie to nie pompa C.W.U.Zamontowano to urządzenie w celu ust.temp.wody użytkowej.CZy w takim razie mogĘ zakręcić zawory na zasilaniu i powrocie C.O. w celu uzupełniana tylko zbiornika.Zamontowano również zawory bezpieczeństwa na wypadek dużego ciśnienia wody tj.10 bar.

  • #77208
   zientas
   Uczestnik

   a po ci Tobie uzupełnianie wody?
   Jeśli boisz się o zagotowanie to mając wyłączone co a piec osiągnie chyba 85C to CO się włączy automatycznie aby ostudzić piec a wtedy uzupełnianie wody działa.
   ale niech się jeszcze serwis na ten temat wypowie

  • #77207
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam Panowie!

   Pod żadnym pozorem nie wolno zakręcać zaworów na centralne ogrzewanie. Pomyśl, co stałoby się gdyby kocioł się przegrzał i mimo włączenia pompy c.o. nie byłby w stanie się schłodzić doprowadzając do jego zagotowania.
   Jeżeli miałbyś zrobione wszystko prawidłowo, to niezależna pompa powinna pobierać wodę z kotła na instalację i niezależna na wężownicę zasobnika cwu. Jedna nie wyklucza pracy drugiej.
   Jeżeli miałbyś jakąś niejasność to dzwoń do nas na numery serwisowe.

   Pozdrawiam

  • #77206
   pueblo83
   Uczestnik

   Tak tez myslalem.Jednak w moim przypadku włączenie trybu LATO nie powoduje dostarczania ciepłej wody do zbiornika,ponieważ jest wyłączona pompa C.O.
   która znajduje się przed tą z C.W.U. W takim razie wydaje mi się że coś jest nie tak z podłączeniem.

  • #77205
   pueblo83
   Uczestnik

   pueblo83 napisał:

   Tak tez myslalem.Jednak w moim przypadku włączenie trybu LATO nie powoduje dostarczania ciepłej wody do zbiornika,ponieważ jest wyłączona pompa C.O.
   która znajduje się przed tą z C.W.U. W takim razie wydaje mi się że coś jest nie tak z podłączeniem.

   Już wszystko jasne.C.O oraz C.W.U.pracuje na jednej pompie ,bo to co miało być pompą jest zaworem elektromagnetycznym,który reguluje C.W.U.do wymaganej temperatury za pomocą sterownika.Firma,która wykonywała instalacje to jakaś pomyłka.Zaproponowali mi Wasz piec z którego jestem bardzo zadowolony.Jednakże nie wykorzystuje wszystkich jego możliwości(sterownikaHT500)Po 1 nie mam osobnej pompy do C.W.U.więc mogę sobie ustawiać LATO i zastanawiać się do bólu.Po 2 napoczątku nie mogłem regulować temp,C.W.U.dopiero po moich uwagach że temp pieca i wody mimo osobnych ustawien jest taka sama,założyli ten.elektrozawór.I to właśnie „instalatorzy” z tej „firmy” doradzili aby zamykać zawory z C.O.Podejrzewam że montowali tak zaawansowany technologicznie piec pierwszy raz.Jestem słaby w tym temacie(choć pewnie teraz wiem więcej niz oni)
   dlatego przepraszam za zawracanie gitary.Pozdrawiam.

  • #77204
   Wiewiur
   Uczestnik

   Właśnie po to jest to forum aby zapytać, rozwiać wątpliwości.
   Jeśli masz możliwość przerobienia układu tak aby były dwie osobne pompy na C.O. i na C.W.U. zrób to.
   Rozwiąże się problem ogrzewania tylko ciepłej wody latem.

  • #77203
   Karo
   Uczestnik

   Witam, dodam tylko, że elektrozawór to jest super sprawa – rewelacyjnie zabezpiecza bojler przed ucieczką ciepła na grzejniki i robi to dużo lepiej niż pompa CWU. Wcale nie jest powiedziane, że należy ładować pełno pomp do układu, zwłaszcza gdy bojler może pracować na grawitacji. Polecam poniższy wątek:

   http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1912257.html

Oglądasz 10 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.