Proszę o poradę-laik

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Proszę o poradę-laik

Oglądasz 11 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #76823
   arek1118
   Uczestnik

   Jestem posiadaczem od miesiąca pieca Red Eko 25 – proszę napisać czy normalne jest to, że po tygodniu palenia w piecu jest sporo sadzy,( na ściankach, drzwiczkach)- samej sadzy jest prawie jeden pojemnik na popioł,a popielnik jest pęłny popiołu co dwa- trzy dni – jest on pomieszany (sypki z kawałkami chyba koksu).Temperatura zadana jest bez problemu osiągana – sprawdzałem dla 50 i 55stopni, ale teraz gdy tem. na zewnątrz jest ok. między 5 – 12 stopni.
   Proszę o poprowadzenie bo to mój pierwszy piec.
   Ile kosztować będzie ruszt awaryjny, i w jakich proporcjach miesza się ekogroszek z miałem.

  • #76835
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam

   Jeżeli masz dużo sadzy to po pierwsze podnieś temperaturę na kotle na minimum 65 stopni. Jeżeli sadza nie zniknie to podnieś o jedną jednostkę obroty dmuchawy.
   Co do mieszania węgla z miałem to jest sceptyczny i tego nie polecam.
   Takie mieszanie to jak dokładanie do dobrego jedzenia jedzenia zepsutego.

   Pozdrawiam

  • #76834
   arek1118
   Uczestnik

   Witam i dzięki za szybką podpowiedź – proszę mi podpowiedzieć ponieważ firma, która mi montowała piec znikła, albo nieodpowiada na telefony – jakie powinny być optymalne ustawienia dla tego pieca- przedstawię warunki pracy pieca.
   Piec jest zamontowany w pomieszczeniu gospodarczym w, którym tem. taka jak na zewnątrz ewentualnie dwa stopnie więcej, dom stary poniemiecki nieocieplony (ocieplenie w planach) 150m2, komin nowy pięcio metrowy.
   Przez ten miesiąc co paliłem przy plusowych temperaturach cały zasobnik wystarczał na 6 lub 7 dni – tem. na piecu ustawiona na 50 st. a pałza podawania podajnika ustawina na 55 sekund – pisałem o sadzy, czy możesz mi podać optymalne ustawienia dla dmuchawy i podajnika dla 65 stopni.
   Wiem, że zadaje dużo pytań, ale to mój pierwszy piec – zawszemiałem ciepło z miasta – po podaniu mi ustawień sprawdzę wszystko i ewentualnie będziemy je zmieniać. Jak często powinno się sprzątać cały piec oraz wysypywać popielnik.
   POZDRAWIAM I CZEKAM NA ODPOWIEDŹ.

  • #76833
   SERWIS
   Uczestnik

   Ustaw moc poprzez czas pauzy, ustaw ją na 50 sek.
   Co do dmuchawy to musisz postępować tak jak Ci napisałem. Musisz zmniejszać lub zwiększać obroty w celu uzyskania sypkiego popiołu bez spieków i ze spalonym prawie w całości węglem.
   Wymiennik czyść minimum raz na dwa tygodnie a popiół wybieraj przy każdym zasypie węgla.

   Pozdrawiam

  • #76832
   arek1118
   Uczestnik

   Narazie dzięki, ale zobacze czy sadza się osadza i jak z popiołem – podam ci za dwa dni wszystkie ustawienia bo jestem poza domem to mam nadzieję, że zweryfikujesz je i ewentualnie podasz poprawne bo coś do moich montrów niemam zaufania.
   POZDRAWIAM

  • #76831
   arek1118
   Uczestnik

   WITAM PONOWNIE
   PODAJE DOKŁADNE USTAWIENIA PIECA BO SADZA DALEJ SIĘ OSADZA, A POPIELNIK PO TRZECH DNIACH JEST PEŁNY
   Tem. NA PIECU 50 STOPNI
   CZAS PAUZY PODAJNIKA 50 SEKUND
   OBROTY DMUCHAWY WZROST. – 2
   CZAS PRZESYPU- 10MIN
   OBROTY DMUCHAWY PODT. – 3
   OBROTY DMUCHAWY- 4
   CZAS OCZEKIWANIA – 10MIN
   KROTNOŚĆ PODAWANIA – 2
   CZAS PRACY PODTRZYMANIA – 10SEK

   JAK MOŻNA TO PROSZĘ O ZWERYFIKOWANIE USTAWIEŃ O RAZ PODAĆ JAKIE ZMIANY MAM ZROBIĆ
   POZDRAWIAM

  • #76830
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam

   Zmień tylko poniższe parametry.
   Tem. NA PIECU 65 STOPNI
   CZAS PRZESYPU- 5 MIN
   OBROTY DMUCHAWY- 5

   Pozostałe zostaw bez zmian i napisz jeszcze czy masz otwartą przysłonę na dmuchawie.

   Pozdrawiam

  • #76829
   arek1118
   Uczestnik

   W którym miejscu ta przysłona jest i jak ją otworzyć, głupie pytania ale naprawdę jestem laikiem i w dodatku mogę to sprawdzić dopiero w sobotę bo ja narazie tam niemieszkam tylko jestem gościem u teściów. Jak Pan może to proszę napisać gdzie jest ta przysłona i jak ewentualnie ją odsłonić – acha dostałem zamówiony ruszt awaryjny z waszej firmy mam pytanie – jak będę palił drewnem lub węglem to trzeba coś poprzestawiać np. wyłączyś podajnik.
   Pozdrawiam.

  • #76828
   Wiewiur
   Uczestnik

   Przesłona dmuchawy jest jak sama nazwa wskazuje zamontowana na dmuchawie która jest z boku w dolnej części kotła.
   Regulacja przesłony jest bardzo prosta – śruba typu „motylek”. Przymykając ją bądź otwierając zmieniasz ilość powietrza dostarczanego na palenisko, co pozwala w znacznym stopniu poprawić spalanie.

   Gdy będziesz palił na ruszcie awaryjnym to oczywiście musisz wyłączyć podajnik (jeśli tego nie zrobisz kocioł będzie podawał węgiel na palenisko). Jest to możliwe w ustawieniach sterownika.

  • #76827
   arek1118
   Uczestnik

   Wszystko znalazłem, przesłonę lekko otworzyłem tem. ustawiłem na 60stopni narazie jest ok. zobaczę za trzy dni jak z popiołem i sadzą.
   Narazie dzięki i pozdrawiam.

  • #76826
   arek1118
   Uczestnik

   Witam
   Sadzy jest dalej sporo, a po wyczyszczeniu pieca w niedzielę we wtorek miałem prawie dwa wiaderka 10litrowe popiołu – przy tych ustawieniach czyli tem. na piecu 60 stopni, czas pauzy podajnika 50 sekund, obroty dmuchawy zwiększyłem z 4 na 5,otworzyłem minimalnie przysłonę na dmuchawie.
   Temperatura na piecu jest osiągana ok. martwi mnie ilość sadzy i popiołu – w domu ciepło ( mieszany sypki z szlaką), a może ma tak być.
   POZDRAWIAM I PROSZĘ O PODPOWIEDZI.

  • #76825
   SERWIS
   Uczestnik

   Zacznijmy od nowa, otwórz całkowicie przysłonę i ustaw obroty dmuchawy na 4.
   Jeżeli nie będziesz dawała rady to zadzwoń na nasz numer serwisowy a koledzy wytłumaczą Ci całą zasadę regulacji.
   Podam jeszcze raz podstawową zasadę regulacji, moc ustawiasz ilością paliwa a jakość spalania ilością powietrza. Za duża ilość powietrza równa się szlaka a za mała ilość powietrza objawia się niedopalonym węglem i sadzą w popielniku.

   Pozdrawiam

Oglądasz 11 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.