Regulator temp. jaki wybrać i jak skonfigurować?

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Regulator temp. jaki wybrać i jak skonfigurować?

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #76809
      sebix78
      Uczestnik

      Witam serdecznie.
      Już drugi sezon jestem użytkownikiem pieca Q EKO DUO 17KW. W tym sezonie zdecydowałem się na założenie regulatora temperatury,dodam tylko iż podczas ogrzewania domu ostatnio odnotowana temp w salonie przy ogrzewaniu podłogowym wynosiła 27 stopni,praktycznie można się ugotować.Prosiłbym was o podpowiedz jaki regulator temp.wybrać (producent) i w jaki sposób skonfigurować go ze sterownikiem pieca Tango Negro.Dodam że zależy mi na regulatorze bezprzewodowym.
      Z góry dziękuje za podpowiedzi.
      Pozdrawiam.

    • #76813
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Wydaje mi się, że najlepszym i najbardziej popularnym jest Euroster, słyszałem też dużo dobrego o adaptacyjnych termostatach firmy Immergas.
      Konfigurować, czyli ustawiać musisz tylko sam termostat pokojowy. Co do sterownika kotłowego to nie musisz w niego ingerować, telefonicznie jedynie sprawdzimy, jaki masz algorytm pracy kotła, wskazane jest aby, z tego co pamiętam, był ustawiony na 2.
      Termostat wpinasz w wejście, gdzie w tej chwili znajduje się zworka, wystarczy ją usunąć.
      W razie problemów pisz lub dzwoń.
      Jeszcze jedno, dla ograniczenia temperatury warto jest założyć zwór mieszający co pozwoli nie przegrzewać grzejników.

      Pozdrawiam

    • #76812
      sebix78
      Uczestnik

      Witam i dziękuje za odpowiedz.
      Wygląda więc na to że mogę wpiąć w sterownik regulator dowolnego producenta.Czy jest jakiś sposób żeby samemu sprawdzić algorytm pracy pieca?
      Pozdrawiam.

    • #76811
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Aby ustawić algorytm należy wejść w tryb serwisowy.
      Robi się to następująco:
      1 – wyłącz sterownik przełącznikiem 0/1
      2 – naciśnij przycisk F i trzymając go wciśnięty włącz ponownie sterownik
      3 – po ukazaniu się napisu CFG naciśnij przycisk NASTAWA/POMIAR
      4 – po ukazaniu się napisu tRb postępuj jak podczas konfiguracji sterownika przyciskami F i strzałkami
      5 – jeżeli odnajdziesz parametr AlG to ustaw go na 2

      Niestety starsze sterowniku Tango Negro nie posiadały tego parametru i jeżeli go nie znajdziesz to będziesz musiał ustawić temperaturę załączenia pompy na 50 stopni i robi się to również w trybie serwisowym. Temperatura załączenia pompy jest pod parametrem OnP.

      Pozdrawiam

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.