Jak optymalnie polaczyc urzadzenia i sterowanie

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Jak optymalnie polaczyc urzadzenia i sterowanie

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #76540
      77martino
      Uczestnik

      Mam kociłoł eko duo 25 kw do tego zawór trójdrożny z siłownikiem. W pokoju mam zainstalowany sterownik eutro-ster a na zewnątrz mam wystawiony czujnik pogodowy. Moja kotłownia ma dwie pompki jedną CO oraz drugą do podłogówki. Pompki CO oraz podłogówka działają równolegle, czyli jak chodzi pompka CO to włącza się pompka podłogowa, która jest zainstalowana w szafie z rozdzielaczem podłogowym. W załączniku wstawiam prosty schemat jak to u mnie wygląda, mogę też wstawić zdjęcia. Mam teraz pytanie jak w sterowniku ustawić parametr zawór oraz menu termostaty. Co mam włączyć a co wyłączyć, aby cały układ pracował z wykorzystaniem pełnego sterowania. Może da się jakoś rozdzielić ogrzewanie podłogowe od pompki co, tak aby uzyskać cały czas ciepłą podłogę. W pomieszczeniach chce mieć utrzymywać stałą temperaturę. Teraz mam ściągnięty siłownik z zaworu. Jak palę w piecu to górę domu mam przegrzaną a na dole jest 22C.

    • #76545
      77martino
      Uczestnik
    • #76544
      melu23
      Uczestnik

      Napisz jaki masz sterownik.

    • #76543
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Przepraszam, ale abym mógł Ci pomóc prawidłowo to Twój schemat musiałby być jednak bardziej szczegółowy.
      Jeżeli chcesz to rzuć okiem na nasze schematy w zakładce „DO POBRANIA”

      Pozdrawiam

    • #76542
      77martino
      Uczestnik

      Obecnie aktualizuję schemat. Jak skończę to wstawię nowy rysunek.

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.