RED EKO DUO 17kW z programatorem Tango Negro

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem RED EKO DUO 17kW z programatorem Tango Negro

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #76403
      zm19c
      Uczestnik

      Witam, pieca używam czwarty sezon i przez ten czas nie miałem najlepszego eko-groszku. W zeszłym tygodniu kupiłem EKOGROSZEK z Sosnowca i prosiłbym o sprawdzenie moich parametrów czy są one poprawne, a jeśli nie to proszę o opinie. Mam dom 141m + 22 garaż. Jakie powinno być zużycie na dobę materiału.
      Jest jeszcze zbiornik CWU 300l.
      Pra – 10
      Pau – 60
      Cdp – 10
      PPo – 3
      CoC – 10
      OFS – 4
      bPo – 10

      Z góry dziękuję za wszystkie opinie:-)
      Dmuchawa WPA-06

    • #76410
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Na pierwszy rzut oka OFS zmieniłbym na jeden. Ważne jest abyś miał wyczyszczoną komorę powietrzną palnika.
      Co do spalania to niestety każdy dom jest inny.
      W tych warunkach powinno to być około 20 – 25 kg.

      Pozdrawiam

    • #76409
      zm19c
      Uczestnik

      Dziękuję za odpowiedź, ale jak wyczyścić komorę powietrzną palnika? Chciałbym też wiedzieć na ile ma być odsłonięta klapka wentylatora?WPA-06
      Materiał nie spala się do końca częściowo występuje szlaka (po prawej stronie palnika) a z lewej strony nie spalony do końca ekogroszek.

    • #76408
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Komora powietrzna to pionowy element palnika w postaci walca. Na górze są żeliwa a od dołu jest pokrywa przykręcana na małą nakrętkę.
      Przysłona na dmuchawie z reguły powinna być otwarta całkowicie.
      Pomyśl jeszcze o uszczelnieniu palnika, czyli górnego talerza żeliwnego, bo prawdopodobnie z tej przyczyny masz nieregularne spalanie.
      Pobierz instrukcję palnika z naszej strony i tam będą zdjęcia.

      Pozdrawiam

    • #76407
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Na pierwszy rzut oka OFS zmieniłbym na jeden. Ważne jest abyś miał wyczyszczoną komorę powietrzną palnika.
      Co do spalania to niestety każdy dom jest inny.
      W tych warunkach powinno to być okoÅ‚o 20 – 25 kg.

      Pozdrawiam

    • #76406
      zm19c
      Uczestnik

      Witam, bardzo chciałem podzękować za pomoc. Wyczyściłem komorę powietrzną i po prostu spalanie zmieniło się rewelacyjnie. Cały problem tkwił właśnie w tym. Teraz Pra-10,Pau-50,OFS-0 i wszystko ok.Zostaje sam popiół. Jeszcze raz dzięki.

    • #76405
      SERWIS
      Uczestnik

      Cieszę się że mogłem Ci pomóc.

      Pozdrawiam

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.