RED EKO DUO 25

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem RED EKO DUO 25

Oglądasz 59 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #78425
      Rafału
      Uczestnik

      Witam 🙂

      Jestem użytkownikiem kotła red eko duo 25 co prawda to moja pierwsza zbliżająca się zima z tym piecem wiec mam kilka pytań…konkretnie chodzi mi o to czy przy podwyzszeniu temperatury na nastawach -10,0,+10 o 5 stopni muszę zmienić np.czas przesypu,krotność podawania itd??? Ostatnio po zmianie nastaw o 5 stopni do góry zobaczyłem,że w palenisku ogień mi się obniżył więc wróciłem do poprzednich nastaw i nie wiem czy to wina węgla ale wydaje mi się,że piec nie spala mi go do końca.z góry dziękuję za wszelkie info w tym temacie… 🙂

      Pozdrawiam 🙂

    • #78481
      zbuku
      Uczestnik

      Moim zdaniem nie ma to wpływu na spalanie się węgla.

      Na to że węgiel nie spala się do końca ma wpływ ustawienie dmuchawy, czas pauzy i czas pracy podajnika oraz samo paliwo

    • #78480
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Ustawienia pogodówki nie powinny mieć wpływu na pracę palnika. Ustawieniami temperatury zmieniasz temperaturę czynnika grzewczego a co za tym idzie obciążenie kotła. Co do zaniżania paleniska to tak jak napisał „Rafalu” mają znaczenie parametry podawania paliwa i parametry dmuchawy zarówno w trybie praca jak i w podtrzymaniu.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik.

    • #78479
      Rafału
      Uczestnik

      Witam 🙂

      Mógłbym Was prosić o podanie optymalnego nastawienia dla dla mojego kotła Red Eko Duo 25 ??? Konkretnie chodzi mi o dmuchawę i te całe przesypywanie.Dodam,że ogrzewam nim domek o powierzchni +200m,nie posiadam podłogówki.Dmuchawę mam całkowicie odkrytą,nast.kotła to 60stopni ; czas przesyp.5min. obroty dmuchawy podt.10 ; obroty dmuchawy 1 ; czas oczekiwania 15min. ; krotność podawania 2 ; czas dmuchawy podt.10sec. ; czas pauzy podt. 50sec. ; czas pracy podt.10sec. obroty dmuchawy wzrost 1 ; obroty dmuchawy podt.10

      pozdawiam Rafał 🙂

    • #78478
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Bardzo ważne: nie należy wchodzić w MENU SERWIS (PEŁNE – w starych automatykach) bez konsultacji z serwisem.
      Dla użytkownika jest menu podstawowe jako MENU UŻYTKOWNIKA (STANDARD – stare automatyki)
      Dla twoich potrzeb proponuję abyś wprowadził w MENU UŻYTKOWNIKA następujące dane (dane dla dobrego ekogroszku):
      – czas pauzy – 50 s
      – obroty dmuchawy – 2
      – czas oczekiwania – 10 min
      – krotność podawania – 3 (dla bardzo dużego ciągu kominowego – 2)
      – czas dmuchawy w podtrzymaniu – 10 s
      – obroty dmuchawy w podtrzymaniu – 10
      Jeśli kocioł nie osiągałby mocy to CZAS PAUZY skróć o 10 s a OBROTY DMUCHAWY zwiększ o jeden stopień.
      Nastawy które podaję są dla dmuchawy całkowicie otwartej.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik.

    • #78477
      Rafału
      Uczestnik

      Witam 🙂

      Mam kolejne zapytanie do kolegów z servisu.Konkretnie moje pytanie dotyczy sterownika Menuet model H 4172.Sprawa ma się następująco…ustawioną mam na nim nast.kotła 60 stopni i zuważyłem,że co jakiś czas na wyświetlaczu pojawia się nast. kotła 55 stopni a potem nie wiem po jakim czasie wszystko wraca do normy.Zastanawia mnie co sie z tym dzieje???
      Za wszelkie info w danym temacie serdecznie dziękuję.

      Pozdrawiam
      Rafał

    • #78476
      SERWIS
      Uczestnik

      Kolego!

      Czasami kocioł przełącza się na inną wartość temperatury nastawionej i nie możesz jej zmienić gdyż wynika ona z pracy modułu cwu.
      Podczas pracy cwu kocioł blokuje nastawę c.o. na wartość zadaną cwu plus 100C (o ile tyle jest nastawione).
      Po nagrzaniu cwu do wartości zadanej cwu kocioł powraca do nastawionej wcześniej wartości zadanej c.o.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #78475
      Rafału
      Uczestnik

      Witam servis 🙂

      Czyli kocioł jak się tak przełącza to jest zupełnie normalne i nie powinno mnie to niepokoić???
      Mam jeszcze małe zapytanie jaka jest różnica pomiędzy kotłem Q Red Eko Duo 25 a Red Eko Duo 25 ?

      Pozdrawiam serdecznie
      Rafał 🙂

    • #78474
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Nie nie powinno cię to niepokoić, gdyż jest to systemowe.

      Różnica pomiędzy kotłami marki Q i RED polega tylko na różnicy w kolorach. Marka RED jest marką pewnego konsorcjum.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #78473
      Rafału
      Uczestnik

      Ponownie witam Kolegów z servisu 🙂

      Jak to dobrze,że producent ma na swojej stronie forum w którym można zassać fachowej wiedzy odnośnie kotłów 🙂
      I. Mam kolejne zapytanie odnośnie mojego kotła a konkretnie chodzi mi o to czy istnieje może jakieś ustawienie kotła dla węgla który koksuje się??? Obroty dmuchawy mam na 1 a na osłonie dmuchawy mam cm prześwitu i to wydaje się nawet za dużo powietrza jak dla tego LIPNEGO paliwa.Trochę się boję żeby nie uszkodzić dmuchawy czy tam jeszcze czegośmbo tak chyba nie powinno być???
      II. dodam,ze podczas zasypywania zbiornika na paliwko leci mi dymek tamtedy.czy to normalne??
      III.chciałbym jeszcze zaczerpnąć info jak i co oraz co ile powinno czyścić się kocioł???

      Pozdrawiam serdecznie
      Rafał

    • #78472
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam Rafału

      1. Musisz sprawdzić czy pozostałości w popiele to rzeczywiście koks czy żużel i czy wymiennik masz w miarę jasny czy masz pełno sadzy. Jeśli jest to koks i występuje sadza to jest to efekt niedoboru tlenu, czyli musiałbyś zwiększyć ilość powietrza najpierw przez otwarcie przysłony a następnie przez zwiększenie obrotów dmuchawy aż do ustąpienia problemu. Jednakże gdyby było na odwrót i miałbyś do czynienia ze szlaką i jasnym wymiennikiem to musiałbyś zmniejszyć pauzę podawania w celu zwiększenia podawania węgla.
      Chciałbym, abyś podał mi podstawowe nastawy z MENU UŻYTKOWNIKA (MENU STANDARD) a będę w stanie poradzić Ci więcej.
      2. W celu dosypania paliwa wskazane jest aby przed otwarciem klapy zbiornika nacisnąć STOP na regulatorze aby wyłączyć dmuchawę.
      3. Częste czyszczenie kotła powoduje wzrost wymiany ciepła i jego sprawności. Każda ilość pyłu jest izolatorem. Oczywiście nie popadajmy w paranoję i wystarczy wyczyścić kocioł raz na tydzień, zwłaszcza że wymiennik jest łatwy w czyszczeniu.
      Tak na marginesie widziałem kiedyś kocioł nie czyszczony przez cztery miesiące. Wymiennik wyglądał jak wydmy w Łebie.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #78471
      Rafału
      Uczestnik

      Witam 🙂

      Podaje nastawy o które prosiłeś :
      Czas pracy pod. 10sec.
      Obroty dmuchawy pod. 10
      Czas dmuchawy podt. 10sec.
      Krotność podawania 1
      Czas oczekiwania 15 min.
      Obroty dmuchawy było 1 ale dzisiaj zmieniłem na 2
      Czas pauzy pod. 50sec.

      Jeśli chodzi o to co jest w popiole to bardziej przypomina to żużel (chyba)a może to jest i szlaka??Sam nie wiem.co do wymiennika to nie wiem za bardzo o co dokładnie chodzi??? ale w piecu zauważyłem osadzającą się sadzę…
      Pozdrawiam Rafał 🙂

    • #78470
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Bardzo dobrze zrobiłeś z obrotami dmuchawy że podniosłeś je na 2, a ponadto zmień krotność na 2 bo w podtrzymaniu też może podawać za dużo węgla.
      Po tych zmianach zobaczysz czy grudy szlaki czy koksu (w tej chwili nie wiemy) zmniejszą się to będzie to krok w dobrym kierunku i będziemy mogli stwierdzić, że był to koks. Jeśli natomiast efekt będzie odwrotny to będzie znaczyło że była to szlaka i trzeba będzie zmniejszyć ilość powietrza i prawdopodobnie skrócić przerwę podawania w celu zwiększenia ilości paliwa.

      Pozdrawiam

    • #78469
      zbuku
      Uczestnik

      tak na marginesie to 🙂 to jaka jest różnica pomiędzy szlaką a koksem ? u mnie jest sporo białych grudek które po przełamaniu w środku mają czarne rdzenie.
      sory za banał ale to mój pierwszy sezon z eko groszkiem no i w ogóle w domku, bez opec-u (okręgowe przedsiębiorstwo energetyki cieplnej)

    • #78468
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Szlaka jest to stopiony popiół i piasek który wygląda jak szkliwo i jest większych rozmiarów niż pojedynczy kawałek węgla.
      To o czym piszesz to jest to efekt (tak mi się wydaje) spalania węgla złej jakości. Wydaje mi się że węgiel nie jest w stanie spalić się do czystego białego koloru a tak to wygląda. Widziałem to kilkukrotnie i mam wrażenie, że to białe to jest wapń lub coś takiego, nie chcę się wymądrzać, ale w każdym bądź razie jest to jakieś zanieczyszczenie.

      Pozdrawiam

    • #78467
      Rafału
      Uczestnik

      Powitać Kolegę z servisu 🙂

      Po przeprowadzonej obserwacji zauważyłem nieznaczną poprawę oraz coś co nie wiem czy jest normalne ale w palenisku robi mi się jakaś skamielina?Tj.chodzi mi o to,że resztki węgla jakby się sklejały zamiast opadać na dół.Dodam,że palę węglem RETOPAL z KWK Piast Ruch II.

      Pozdrawiam Rafał

    • #78466
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam równie „gorąco”

      Jak widać zmierzamy w dobrym kierunku i polepszyliśmy spalanie gdyż węgiel wypala się w całości a nawet w niewielkim stopniu wystąpiła szlaka. W tej chwili skróciłbym PAUZĘ o jakieś 5 sekund co nieznacznie zwiększy ilość paliwa i spalanie powinno być idealne.
      Napisz czy miałem rację.

      Pozdrawiam

    • #78465
      Rafału
      Uczestnik

      Powitać ponownie Servis 🙂

      Mam małe zapytanie odnośnie „palnika”? A konkretnie chodzi mi o przybliżony jego koszt? Bo obecny podczas czyszczenia upadł mi na posadzkę i kawałek się go odszczypał 🙁

      Pozdrawiam Rafał 🙂

    • #78464
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Najlepiej zrób zdjęcie uszkodzonego elementu i wyślij na adres serwis@heiztechnik.pl z prośbą o wycenę.
      W krótkim czasie otrzymasz odpowiedź.

      Pozdrawiam

    • #78463
      Rafału
      Uczestnik

      Witam Servis 🙂

      Kolego mam mały problemik ze swoim kociołkiem.Konkretnie chodzi mi o to,że mam ustawioną temp.60 stopni i wyświetlacz tak pokazuje gdy kocioł jest na STOP po wciśnięciu start na wyświetlaczu pojawia mi się 55 stopni i ani drgnie do 60.Wczoraj zauważyłem też,że nie puszczał mi ciepłej wody na grzejniki tylko grzał CWU.Więc go wczoraj wyłączyłem na jakieś pół godz. potem włączyłem i puścił tą wodę na grzejniki ale ranem około godz 4 zaszedłem zobaczyć co i jak no i piec byłwyłączony tzn.był na stop.Cóż to może być za przyczyna i gdzie szukać pomocy????

      Pozdrawiam Rafał

    • #78462
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam Rafalu.

      Twój problem związany jest z parametrami dotyczącymi grzania wody użytkowej. Abyśmy mogli wszystko sprawdzić zadzwoń do nas i poproś z szefem serwisu lub podaj swój numer telefonu na adres: z.kulpan@heiztechnik.pl

      Pozdrawiam

    • #78461
      Rafału
      Uczestnik

      Witam 🙂

      Problem z kotłem opanowany a przyczyną tego był wysunięty czujnik temperatury wody CWU przy zbiorniku…mała rzecz a troszkę zamieszania było przez nią 🙂

      POzdrawiam Rafał 🙂

    • #78460
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Cieszę się z rozwiązania problemu i pozdrawiam.

    • #78459
      Rafału
      Uczestnik

      Ponownie witam Servis 🙂

      pytanie moje dotyczy do ustawienia minimalnej temperatury kotła na trybie letnim.Ile powinna wynosić bo obecnie mam na 55 ale nie wiem czy mogę jeszcze ją obniżyć???

      Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego najlepszego z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

      Rafał

    • #78458
      grzegorz
      Uczestnik

      witam,

      mam podobne pytanie, ja mam teraz 62 stopnie, do ilu można obniżyć

      pozdrawiam i Wesołych Świąt dla wszystkich Forumowiczów:)

      pozdrawiam Grzegorz

    • #78457
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Na początku również wszystkiego najlepszego.
      Co do temperatury to ja u siebie mam ustawione 600C.
      Być może przy niższej temperaturze byłaby niższa strata na izolacji kotła i na spalinach, ale występuje wtedy problem wytrącania sadzy, a jak sami wiecie to czysta energia.

      Dla przetestowania dla wszystkich stosujących retorty obrotowe proponuję na lato (kocioł częściej jest w podtrzymaniu) abyście obniżyli obroty dmuchawy w podtrzymaniu na „1” lub „0”.
      Dzięki temu nie będziecie mieli problemu z zaniżaniem paleniska i poprzez to, że palenisko nie będzie tak bardzo wzbudzone nie powinna się wytrącać sadza.

      Pozdrawiam

    • #78456
      Rafału
      Uczestnik

      Witam Kolegę z servisu 🙂

      Mam pytanko dotyczące gwarancji na kotyły?Chodzi mi o czas jej trwania ?czy jest na cały kocioł czy jest jakoś tam podzielona???

      pozdrawiam Rafał 🙂

    • #78455
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Gwarancja jest następująca:
      – 3 lata – szczelność korpusu
      – 2 lata – elementy mechaniczne i elektryczne
      Brak jest gwarancji na deflektor, ślimak, przeciążeniowe uszkodzenie automatyki, termiczne uszkodzenie elementów palnika.
      Uszkodzenia te są niezależne od producenta, a jedynie od parametrów ustawienia kotła i jakości paliwa lub zasilania elektrycznego.
      Gwarancji nie ma również na sznur w drzwiach.
      Jeszcze jedno, hałasujący wentylator nie musi być od razu zepsuty, może być zanieczyszczony, a czyszczenia gwarancja nie obejmuje.

      Pozdrawiam

    • #78454
      Rafału
      Uczestnik

      Witam 🙂

      Dzięki za udzielone info.A pytałem tak z czystej ciekawości…

      pozdrawiam

    • #78453
      SERWIS
      Uczestnik

      No tak, a ja prawie referat napisałem!

      Pozdrawiam

    • #78452
      ksz
      Uczestnik

      Ale ja z referatu skorzystałem. Dzięki za szczegółową rozpiskę.

    • #78451
      Rafału
      Uczestnik

      Witam Wszystkich 🙂

      Moje kolejne pytanie dotyczy tzw.pogodówki??? konkretnie chodzi mi jak jest lepiej czy jest ona podłączona czy odłączona???Jeśli lepiej jest jak jest ona odłączona to jak to uczynić??Nie będę ukrywał iż mam ją podłączoną i egzamin zdaje wiosną i jesienią jak najbardziej ale zimą chciałbym mieć w domciu jeszcze troszeczkę cieplej…

      Pozdrawiam Rafał

    • #78450
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Jeżeli chcesz mieć cieplej na pogodówce to podnieś sobie temperaturę dla 0 i dla -10 stopni w MENU ZAWÓR i wtedy będziesz miał cieplejszy czynnik w grzejnikach.

      Pozdrawiam

    • #78449
      Rafału
      Uczestnik

      Witam 🙂

      Ba problem polega na tym,że nie mam w domu wcale podłogówki 🙁

      Pozdrawiam Rafał

    • #78448
      SERWIS
      Uczestnik

      Ale masz pogodówkę (a do niej nawiązywałem) i proponowałem, abyś poprzez zmianę parametru zmienił nachylenie krzywej grzewczej w celu podniesienia temperatury zasilania i w efekcie podwyższenia temperatury w pomieszczeniu.

      Pozdrawiam

    • #78447
      Rafału
      Uczestnik

      Ok.Co ślepemu po oczach :)…..zrobiłem jak napisałeś i zmieniłem dla 0 (teraz mam 50 stopni) a dla -10 (obecnie mam 60 stopni).a jeśli będę chciał jeszcze cieplej to znowu podnieść te dwie wartości ???a jakie będą efekty jak w MENU ZAWÓR czy tam gdzieś wyłączę tą pogodówkę???

      serdeczne dzieki 🙂

      pozdrawiam Rafał

    • #78446
      Rafału
      Uczestnik

      LUDU !!

      Czy ktoś jeszcze tutaj żyje???Mam małe pyatnie w poprzednim poście i w tym.Chodzi mi o uzyskanie prawidłowego kopczyka:):):)

      pozdrawiam

    • #78445
      SERWIS
      Uczestnik

      Żyję:(

      Tak jak napisałeś, jeżeli będzie za zimno lub za gorąco to zmieniasz nastawy dla poszczególnych temperatur.
      U siebie mam następujące ustawienia dla grzejników:
      – +10 – 30 stopni
      – 0 – 40 stopni
      – -10 – 50 stopni.
      Dla zimniejszego budynku zaproponowałbym:
      – +10 – 30 stopni
      – 0 – 45 stopni
      – -10 – 60 stopni.
      Jeżeli wyłączysz pogodówkę, to wtedy temperaturę dla mieszacza wprowadzał będziesz ręcznie z poziomu pulpitu głównego.
      Co do kopczyka to jego odpowiednią wielkość uzyskujesz poprzez regulację ilości powietrza. Bardzo ważne, jeżeli masz wysoki komin a zarazem duży ciąg kominowy to krotność podawania ustaw na 2 a obroty w podtrzymaniu ustaw na 1.

      Pozdrawiam

    • #78444
      Rafału
      Uczestnik

      Witam Kolegę z servisu 🙂

      Chciałem się zapytać czy firma Heiztechnik prowadzi jakieś szkolenia w terenie dla instalatorów ? I czy prowadzi jakieś szkolenia dla użytkowników ?I jaki ewentualnie jest koszt takiego szkolenia dla użytkowników ? Pytam tak z ciekawości bo ostatnio u znajomego w domu odbyło się takie szkolenie dla instalatorów na zamontowanym piecu tylko innej marki a póżniej jak wiadomo część nieoficjalna już w innym miejscu.
      Podzielę się jeszcze pewną kwestią bo ostatnio zaprosiłem pana hydraulika który montował mi piec żeby spojrzał czy wszystko z nim jest ok itd. no i popatrzył na popiół i ustawienia zadał kilka pytań i pojechał.za dwa dni dzwoni do mnie czy nie ustawiłbym sterownika pewnej pani bo on jest bezradny.No więc pojechałem tam razem z nim i podczas rozmowy pyta się mnie skąd ja wiem co zrobić więc ja mu na to,że to wszystko dzięki Koledze z serisu,FORUM i wielogodzinnej obserwacji pieca. Dzisiaj też do mnie dzwonił czy w razie czego nie ustawiłbym sterownika następnej osobie 🙂

      Pozdrawiam Servis
      Rafał 🙂

    • #78443
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Co do szkoleń dla instalatorów, to oczywiście robimy takowe w postaci teoretycznej i praktycznej. Niestety często przez to, że po szkoleniu jest jeszcze „część nieoficjalna”, jak to napisałeś, to nie wszyscy szkoleni pamiętają treść szkolenia. Na życzenie instalatora pomagamy im w uruchomieniach jednocześnie szkoląc ich od strony praktycznej. Mamy czterech doradców technicznych będących w ruchu po terenie całego kraju.
      Co do szkolenia, to sam zauważyłeś, że jeżeli ktoś chce, to wystarczy odrobina zainteresowania i nawet przez telefon można się wiele nauczyć.
      Jeżeli idzie o szkolenie dla użytkowników, to takowych nie ma choćby ze względu na koszty.
      Oczywiście każdy z użytkowników może zamówić u nas szkolenie połączone z uruchomieniem kotła. Mamy taką usługę w cenniku, jednak często sami tego odradzamy i proponujemy nieodpłatne szkolenie telefoniczne. Czasami 10 minut w zupełności wystarcza.
      Tak na marginesie to fajnie, że po drugiej stronie mamy tak świadomych użytkowników.

      Pozdrawiam

    • #78442
      Rafału
      Uczestnik

      Powitać 🙂

      Mam mały problemika konkretnie nie potrafię sobie poradzić z prawidłowym kopczykiem w red eko duo 25 tzn.nie mogę go uzyskać.Gdzie powinien być żar? w tym przypadku jest on w wianku zębatym a chyba powinien być tam eko zamiast żaru??? podam może ustawienia dmuchawy.
      Obroty dmuchawy 7
      obroty dm.wzrost 0 ( za co odpowiada ta funkcja ?)
      obroty dm.pod. 7
      coż tam zmienić żeby uzyskać ten kopczyk???

      pozdraiwam i z góry dziękuję Rafał

    • #78441
      SERWIS
      Uczestnik

      Z tego co pamiętam to w poprzednim roku podawałem Ci nastawy. Nie wiem skąd wzięły się obroty dmuchawy 7, uważam, że to dużo za dużo.
      Zaproponuję Ci ponownie takie ustawienia

      Czas pauza.pod. – 40
      czas dmuch.podt. – 10
      krotn.podawania – 2
      czas oczekiwania – 10
      obroty dmuchawy – 2 (dla dmuchawy WPA 07 – 5)
      obr.dmuch.podt – 1

      Nastawy te są dla dmuchawy typ WPA 06 i dla kotła zamontowanego w piwnicy przy stosunkowo dobrym ciągu kominowym i otwartej przepustnicy na dmuchawie.

      Pozdrawiam

    • #78440
      Rafału
      Uczestnik

      Witam ponownie 🙂

      Chciałbym dowiedzieć się w jaki sposób tzn.co i jak ustawić jakbym odłączył pogodówkę????

      pozdrawiam i z góry dziękuję
      klient zadający dużo pytań 🙂
      Rafał

    • #78439
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam.

      Wchodzisz w MENU ZAWÓR i przechodzisz na tryb NORMALNY.
      Następnie z pulpitu głównego (tam gdzie masz temperatury kotła, cwu itd) ustawiasz temperaturę czynnika grzewczego za zaworem i temperatura ta będzie stała.
      Jeżeli chciałbyś całkowicie wyłączyć sterowanie zaworem to w MENU ZAWÓR wybierasz tryb pracy zaworu WYŁĄCZONY.

      Pozdrawiam

    • #78438
      Rafału
      Uczestnik

      Witam Kolegę z servisu 🙂

      Mam mały problem.Konkretnie chodzi mi o podajnik gdyż nie podaje mi paliwa.Na sterowniku załącza się dioda a ślimak się nie kręci???
      Gdzie szukać przyczyny ???

      pozdrawiam Rafał

    • #78437
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Prawdopodobnie zablokował się ślimak. Spróbuj pomóc mu kluczem i jeżeli ruszy to znaczy, że masz do wymiany kondensator. Ile czasu ma Twój kocioł. Z reguły po okresie roku lub dwóch lat należy go wymienić.
      Jeżeli to nie pomogłoby to musisz wykluczyć awarię automatyki i w tym celu podłącz podajnik bezpośrednio do napięcia.
      Sprawny silnik i kondensator nawet po zablokowaniu ślimaka powinien ściąć zawleczkę.

      Pozdrawiam

    • #78436
      Rafału
      Uczestnik

      Witaj

      Dziękuję za szybką odpowiedz.Zrobiłem jak napisałeś.włączyłem ślimak i pomogłem mu kluczem więc ruszył.Póżniej wymieniłem kondensator i ślimak sam ruszył ale na jakieś dwie godziny i znowu lipa,zatrzymał się i stoi.Tym razem jak pomagam mu kluczem nie chce iść…Kocioł mam z 2009r.Zawleczka w dalszym ciągu nie zerwana…czyli pozostaje mi jeszcze podłączenie podajnika bezpośrednio do napięcia.A jeśli po podłączeniu podajnika do sieci okaże się,że zerwie zawleczkę to co wtedy???Uszkodzony ślimak?

      Pozdrawiam

    • #78435
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Jeżeli masz kocioł już dwa sezony to dobrze byłoby zajrzeć do ślimaka i do palnika.
      W zależności od tego, jakie stosujesz paliwo, mokre czy suche możesz mieć zużyty ślimak, jeżeli masz retortę obrotową to należałoby sprawdzić i oczyścić elementy obrotowe w palniku.
      Zdemontuj motoreduktor, wyjmij ślimak, odkręć dolną pokrywę komory powietrznej itp.
      Jeżeli chcesz możesz zlecić to również nam, ale o tym musisz rozmawiać z serwisem.
      Na teraz proponuję, abyś odkręcił dolne okno rewizyjne (pod kołnierzem montażowym zbiornika) i sprawdź, czy coś tam nie siedzi lub czy nie zablokowała się korona w palniku jeżeli masz obrotówkę.

      Pozdrawiam

      Pozdrawiam

    • #78434
      Rafału
      Uczestnik

      Witam

      W zeszłym tygodniu czyściłem komorę powietrzną oraz elementy obrotowe.także to mogę wyeliminować,że coś tam się znajduje.Co prawda ślimaka nie ruszałem ale wezmę się za niego i go wymontuję.ale najpierw sprawdzę jeszcze podajnik tak jak Pisałeś wcześniej.jeśli chodzi o paliwo to przeważnie jest suche.

      Pozdrawiam

    • #78433
      Rafału
      Uczestnik

      Witam kolegę z servisu 🙂

      Problem usunięty.Przyczyną był ukręcony ślimak,przez zbyt niskie obniżenie się żaru 🙁 po rozkręceniu wszystkiego okazało się również,że w kolanie żeliwnym znajduję się duża ilość nagaru….no ale udało się oczyścić wszystko (komorę powietrzną,dmuchawę,rurę żeliwną) i póki co jest ok:)Dla wszystkości skorzystałem z doradztwa servisu i zadzwoniłem w celu podania poprawnych nastaw.
      Mam pytanie odnośnie temperatury kosza?jaka powinna być??I o co chodzi jak kocioł przesypie cały eko z zasobnika do popielnika?Czym jest to spowodowane i gdzie szukać przyczyny?

      pozdrawiam

    • #78432
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Temperatura kosza dla retorty powinna wahać się w okolicach 20 – 40 stopni i jest to zależne od temperatury w kotłowni i długości czasu postoju w podtrzymaniu. Nie zawsze podwyższona temperatura podajnika oznacza cofnięcie żaru. Jeżeli kocioł jest długo w podtrzymaniu to podajnik może nagrzać się na skutek przewodnictwa cieplnego metalu.
      Jeżeli występuje ryzyko cofania żaru z uwagi na np. duży ciąg kominowy, to należy zmniejszyć krotność na 2 i zmniejszyć obroty dmuchawy w podtrzymaniu na 0.

      Pozdrawiam

    • #78431
      Rafału
      Uczestnik

      Powitać 🙂
      U mnie teraz temp kosza ma 46 stopni,w kotłowni jest jakieś 25-27 stopni.Kotłownia jest na parterze.
      Komin jest zrobiony systemem kominowym SCHIEDEL więc ciąg kominowy ma dobry.Obroty dmuchawy w podtrzymaniu mam na 1,krotność podawania na 2.
      Mam pytanie czy kocioł powinien być połączony z kominem czymś z tzw.szyldem czy jakoś tak żeby móc regulować ciąg kominowy???

      pozdrawiam

    • #78430
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Czy przysłonę na dmuchawie masz zamkniętą, czy też otwartą. Czy masz dopływ świeżego powietrza do spalania i w jaki sposób masz to napowietrzanie wykonane.

      Pozdrawiam

    • #78429
      Rafału
      Uczestnik

      Witam

      Kolego mam zapytanie.Otóż ostatnio mam mały problem bo zawór mi nie chce puścić wody na grzejniki.Gdzie szukac problemu?

      pozdrawiam

    • #78428
      SERWIS
      Uczestnik

      Sprawdź, czy przypadkiem nie masz aktywowanego termostatu pokojowego.
      Jeżeli masz go aktywowany a nie podłączony, to w ty czasie zawór reaguje jakby pomieszczenie było nagrzane i zamyka zawór.

      Pozdrawiam

    • #78427
      Rafału
      Uczestnik

      termostatu pokojowego brak.jedyne termostaty mam pozakładane na grzejnikach….wczoraj jak napisałem post przeszedłem na zaworze trój. na sterowanie ręczne no i puściło wodę na grzejniki.a dzisiaj rano zmieniłem z recznego na automatykę no i póki co chodzi i grzeje 🙂

      pozdrawiam

    • #79018
      Krzysztof Baran
      Uczestnik

      Czy może mi ktoś podać parametry nastaw do peletu

       

    • #79019
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Pellet w palniku węglowym 25 kW (ważne aby na rurze podajnika był zamontowany strażak który zaleje podajnik wodą w przypadku cofnięcia sie płomienia (np. w przypadku zaniku prądu)

      Czas pracy podajnika – 10s

      Czas pauzy podajnika – 35s

      Czas oczekiwania – 7 min

      Krotność podawania – 1

      Obroty dmuchawy – 1 (przysłona na dmuchawie odsłonięta na 1 cm

      Obroty dmuchawy podtrzymania – 1

       

       

       

    • #79168

      Również palę pelletem w piecu na ekogroszek. Ustawienia jak wyżej ale jak wyłączę grzanie grzejników i mam piec na sgrzanie samej wody temperatura pieca rośnie do 85 stopni. Proszę o podpowiedź co zrobić żeby tak się nie działo .

    • #79643
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Spalanie pelletu w tym palniku wymaga częstego podawania pelletu w podtrzymaniu (po osiągnięciu zadanej temperatury) ponieważ pellet pod wpływem temperatury szybko zapala się jeden od drugiego w podajniku. Tak częste podawanie generuje moc ze spalania tego paliwa i dlatego temperatura cały czas rośnie. Można spróbować przymknąć delikatnie przysłonę na dmuchawie (zostawić szczelinę max 1 cm).

Oglądasz 59 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.