HT eko duo 17kw – SPALANIE / WYGASZANIE.

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem HT eko duo 17kw – SPALANIE / WYGASZANIE.

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #76305
      akone
      Uczestnik

      Temat wraca do mnie jak bumerang.
      Kolejny wyszedł przy normalnym użytkownaiu.

      Dom ma 200m. 25 styr i 25 wełna, nowe budownictwo.
      95% domu to podłogówka i raptem łącznie 4 grzejniki w garażu i kotłowni

      Problem nr.1 – spalanie średnio 50 kg na dobę.
      Problem nr.2 – Wieczorna kąpiel woda w zasobniku z 47C spada na 31C temp na piecu spada z 60 na 41 przy czym nie włącza się dmuchawa. Mija trochę czasu a piec najwyraźniej zapuźno reaguje i wygaszas się.

      zawór mieszjaący(ogrzewanie/powrót piec) w 6 stopniowej skali ustawiony na 2,5-3 by uzyskać optymalnią temp powrotną na piecu.

      obroty dmuchawy = 2
      Przesłona odsłonięta na max’a
      czas pauzy pod = 60 s
      Nastaw pieca na 65 C
      nastaw CWU na 45-50 C
      zbiornik 200L

      niewiem czy ma to jakieś znaczenie?
      CWU ustawine jest na tyrb ZIMA.
      a priorytet CWU jest wyłączony.

      temperatura zadana osiągana po upływie ~ 60 min

      Czy możecie podpoiwedzieć coś w tych kwestiach.

      Pozdrawiam.

    • #76313
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Najzwyklej w świecie masz ustawioną za małą moc kotła. Masz ustawioną moc kotła 10 kW a wężownica w zbiorniku jest pewnie o mocy około 24 kW.
      Obniż pauzę do 50 sekund a przez to zwiększysz moc kotła.
      Niepokoi mnie natomiast późne załączanie kotła po spadku temperatury. Napisz czy masz podłączony programator pokojowy.

      Pozdrawiam.

    • #76312
      akone
      Uczestnik

      Witam.

      Nie mam podłączonego programatora pokojowego.

      Coś za tym idzie?

    • #76311
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Według mnie jest to niemożliwe. Chciałbym, abyś sprawdził dokładnie po spadku o ile stopni od temperatury zadanej załącza się dmuchawa.
      Powinna się załączyć po spadku o dwa stopnie, na tyle standardowo ustawiona jest histereza kotła.
      Czy zwiększyłeś już moc kotła?

      Pozdrawiam

    • #76310
      akone
      Uczestnik

      Moc zwiększyłem. Po dzisiejszej kąpieli i laniu wody nie było żadnego problemu, co do spalania zobaczę po paru dniach.

      Pozdrawiam.

    • #76309
      SERWIS
      Uczestnik

      OK, czyli poprawiło się.

      Pozdrawiam

    • #76308
      akone
      Uczestnik

      Problem wody jest rozwiązany.
      Przy pauzie 55 sek. i nastawieniu pieca na 60 stopni, piec chodzi ładnie, popiół jest bardzo ładny(przesłona na full, dmuchawa na 3).
      Nadal mam mimo wszystko problem z jego paliwożernością ok.40 kg na dobę. i zejść nie chce.
      Jak wygląda sprawa wpływu i regulacji zaworu mieszającego. obecnie mam mniej więcej w połowie by temp. powrotna na piecu nie była mniejsza niż ~53 stopnie. Kiedy można uzyskać poprawę wydajności spalania, przy wyższej temp. na piecu i przekręceniu zaworu na ogrzewanie. czy odwrotnie na temp powrotną pieca. Pozdrawiam.

    • #76307
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Formalnie ilość spalanego paliwa zależy tylko i wyłącznie od zapotrzebowania cieplnego budynku. Przy w miarę dobrze ustawionym kotle jego nastawy mają wpływ na wielkość spalania w zakresie 3 – 5%, czyli maksymalnie do 2 kg.
      Widocznie takie masz zapotrzebowanie cieplne Twego domu.
      Na próbę ustaw w pomieszczeniach niższą temperaturę poprzez termostat pokojowy lub poprzez przymknięcie głowic termostatycznych.

      Pozdrawiam

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.