ustawienie parametrów kotła

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem ustawienie parametrów kotła

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #76147

      Na samym początku napiszę, że jestem baba, nie mam bladego pojęcia o technice nie znam się na terminologii więc trzeba mi udzielać rad łopatologicznie a wszelkie nastawy tak jak nazwane w menu.

      Kupiłam ekogroszek pieklorz, wysokokaloryczny (wcześniej paliłam „jakimś” z lokalnego składu) i piec zaczął produkować dużo więcej popiołu niż poprzednio. Przyszedł sąsiad, który zna się na wszystkim, nieopatrznie mu o tym wspomniałam więc udał się do kotłowni i pozmieniał ustawienia pieca. No i teraz spalam, przy niewielkim mrozie na zewnątrz, ponad 50 kg dziennie a popiół muszę wybierać nawet 2 razy dziennie. Są też takie wielkie kawałki tego popiołu, nie wiem może to te spieki czy szlaka, jak pisałam na wstępie zupełnie się na tym nie znam. Na palniku jest wielka czapa ekogroszku i paląc się jeszcze spada do szuflady na popiół. Bardzo proszę podać mi co i jak mam tam poustawiać (jeśli będzie to tak nazwane jak w menu to dam radę). Mam piec Red Eko DUO 25 kw, ogrzewam dom ok 180 metrów już drugi rok. Dom jest bardzo dobrze ocieplony a część pokoi ze kaloryferami skręconymi na jedynkę, bo nieużywane. POMOCY!!! Bo za chwilę zmienię się w kominiarza i pójdę z torbami.

    • #76155
      justyna
      Uczestnik

      hej, też jestem baba 😉 też nie wiele wiem na temat pieców , chociaż coraz więcej jak czytam to forum 😉 ale powiem tak ,jak miałam problem ze zrywaniem śrubki , zadzwoniłam do serwisu i Pan co wszystko wie powiedział mi krok po kroku co zrobić i jak poustawiać , wielkie dzięki mu za to 🙂 od listopada cały czas bez problemu podajnik podaje , proponuje zadzwonić i to będzie najszybsze rozwiązanie ;), dodam tylko, że nie zawsze od ręki można się skontaktować ale Panowie z serwisu zawsze oddzwaniają. Serdecznie ich pozdrawiam !

    • #76154

      Hmm, może i racja, ale ja bym chyba wola na piśmie, stanę sobie z wydrukiem przed kociołkiem i będę grzebać w menu, ale jeśli nikt mi nic nie napisze będę dzwoniła. W każdym razie dziękuję:)

    • #76153
      SERWIS
      Uczestnik

      Witaj Alka 1

      Odpowiem Ci w piątek. Do tego czasu jestem za granicą.

      Pozdrawiam

    • #76152
      Anonim
      Gość

      SERWIS napisał:

      Witaj Alka 1

      Odpowiem Ci w piątek. Do tego czasu jestem za granicą.

      Pozdrawiam

      Do tego czasu Alka spali cały zapas węgla na zimę 😉

      A tak na serio, to w dziale do pobrania są instrukcje do wszystkich kotłów. Proponuję tam zajrzeć, pobrać instrukcję do twojego pieca. Według niej poustawiać z grubsza nastawy, a potem koniecznie jeszcze zadzwonić do serwisu, żeby piec ustawić jak najlepiej.

      pobieranie

    • #76151
      mychass
      Uczestnik

      z tymi instrukcjami to tak różnie do 10 kW to zapomnij, wiem że jesteśmy niszowi ale, ale ;)))np 10 nie ma śrub mocujących palenisko(brak opisu), w wytycznych ustawień to jakby nas nie było itp. ale sobie poradzimy.

    • #76150

      poustawialam
      jak w instrukcji, troszke jakby lepiej ale nadal produkuje hałdy popiolu i spieków, jest w tym tez sporo zupełnie niespalonego groszku no i ma kłopoty z dobiciem do zadanej temperatury a Pan Serwisant chyba dalej za granicą.
      🙁

    • #76149
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Już jestem. Celem sprostowania, serwis jest cały czas do waszej dyspozycji pod numerami telefonów.
      Jako użytkownicy nie możecie być zależni od urlopów, wyjazdów i tym podobnych. Ja mam nick serwis, bo tak jest wygodnie a jestem tylko konstruktorem.
      Wracając do efektów spalania dołóż trochę obrotów dmuchawy i popiół powinien się poprawić.

      Pozdrawiam

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.