Q PELET DUO 45, jakie ustawienia dla ecoMAX 800

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Q PELET DUO 45, jakie ustawienia dla ecoMAX 800

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #25249
   Pawel
   Uczestnik

   Witam jestem od niedawna użytkownikiem pieca Q pelet duo 45kw,
   Mam problem z dobrym ustawieniem regulatora pieca. Nigdzie nie ma dokładnego opisu np. czujnik jasności płomienia przy rozpalaniu jest w %, co to znaczy? im mniej to przechodzi ze stanu rozpalenia przy mniejszym płomieniu? Czy odwrotnie. Gdyż piec próbuje 3razy rozpalić (widzę,że normalnie się pali, ale przechodzi do kolejnej próby i tak 3razy i się wyłącza z błędem o nieudanej próbie rozpalenia.)
   Czy jest gdzieś dokładniejszy opis co daje np. zmniejszenie lub zwiększenie wartości (nie tylko z tym czujnikiem)
   Może ktoś ma idealne nastawy, chociaż do fazy rozpalania. Super byłoby jednak na każdą fazę.
   Jakie są idealne nastawy na lato tylko do podgrzewania wody w CWU. Lepiej, żeby zadać mu wyższą temperature na zbiorniku np 70stopni i większą histerezę, żeby rzadziej się włączał i rzadziej tracił energię do rozgrzania pieca czy może jednak lepiej jak częściej się włącza i podgrzewa np. do 50stopni? Dodam,że rozbiór wody mam tylko praktycznie jeden raz w ciągu dnia (duża wanna wieczorem), rano szybki prysznic dwóch osób.

  • #25265
   Anonim
   Gość

   ?They go and buy going to be the items on the basis of a majority.
   Here the deal now that you’ve got stores go out and buy their items all around the bulk: a lot more discounts! And as mentioned a few months ago for those times when suppliers save their buyers not only can they too.

   http://www.icamtech.net/led_tube_lights Wholesale led lights and led lighting,led light bulbs manufacturers and suppliers in China led grow lights led lights|led|led lighting|led light http://www.icamtech.net/led_display_screen

  • #25285
   Anonim
   Gość
  • #25309
   serwis1
   Uczestnik

   Witam

   Czujnik jasności płomienia informuje sterownik kotła o jasności płomienia (czym jaśniejszy tym wyższa wartość). Jednym z parametrów rozpalania jest “Detekcja płomienia” fabrycznie ustawiana na 30 procent. Po przekroczeniu tego progu i pracy powyżej niego w określonym czasie sterownik przechodzi w tryb PRACA.
   Sugeruję byś nastawił temperaturę zadana na 70 stopni i histerezę na 15 stopni.
   Skontaktuj się z naszym serwisem pod numerem 664 784 500 będąc przy kotle, a uzyskasz dokładne informacje na temat parametrów ustawianych na kotle. W celu podania dobrych parametrów musimy ustalić jaką wersje podajnika posiadasz.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.