Kocioł Daspell 20kw, problem z CWU

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Kocioł Daspell 20kw, problem z CWU

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #74875
   Robert Robert
   Uczestnik

   Witam. Mam. Problem z grzaniem wody przez mój piec. Ustawiony ma tryb termostat na TAK, i problem jest taki, że nie podgrzewa mi wody. Temp min. CWU ustawiłem na 35 stopni i histerezę na 4 stopnie. Wiec 30-31 stopni piec powinien się budzić i wodę grzać, a tego nie robi. Pompa od CWU załącza się gdy piec osiągnie temp 50 stopni razem z pompą do ogrzewania. Czyli dopiero gdy piec zaczyna pracować aby ogrzewać dom i temp 50 stopni osiągnie to włączają się obydwie pompy. Lecz mi chodzi o to zeby odpalił się gdy temp wody spadnie do 30 i poniżej… Aktualnie woda ma 24 stopnie a piec nie rusza… Dopiero kiedy sterownikiem w pokoju zapodam ze niską temp mam w pokoju i chcę zeby bylo cieplej to piec zaczyna sie rozpadać. Kiedy bym ustawił temperaturę w pokoju 21 stopni na sterowniku to piec praktycznie wcale sie przez cały dzień nie rozpali bo te 21 stopni zawsze jest, a woda zimna:/ bo jej nie podgrzewa,co do tej pory robił… Pomoże ktoś???

  • #74882
   Piotr Michalak
   Uczestnik

   Wydaje mi się, że powinieneś wyłączyć termostat kotła. Kocioł nie rusza, skoro w domu jest ciepło. Ustawiles mu za zadanie grzać dom, skoro w domu ciepło, kocioł nie chce pracować.

   Ewentualnie, musisz podać więcej danych jak jest ustawiona reszta: tryb lato czy zima? Priorytet cwu czy nie?

   Może wszedł w tryb zima i trzeba coś doregulowac z cwu.

  • #74881
   SERWIS1
   Uczestnik

   Witam

   W pierwszej kolejności ustaw Tryb Termostat na NIE. To nie jest funkcja do normalnej pracy kotła – załączenie termostatu pokojowego występuje pod nazwą Wybór termostatu > uniwersalny lub EcoSter. Następnie musisz ustawić funkcję Wyłączenie pompy od termostatu na TAK – w przypadku, gdy chcesz wyłączać pompę przy zadziałaniu termostatu.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #74880
   Robert Robert
   Uczestnik

   Tzn jesli miałem wyłączony tryb termostat to gdy piec grzal wodę to i grzejniki tez były ciepłe,:/ sterownik w pokoju nie dawal sygnału, zeby dogrzac pomieszczenia a mimo to grzejniki były ciepłe, nie gorące a ciepłe;/

  • #74879
   Piotr Michalak
   Uczestnik

   Serwis Ci podpowiedział dobrze: wyłącz tryb termostat. Zaznacz na tak wyłączenie pompy od termostatu. Wtedy pompa co nie będzie dawać na grzejniki.

  • #74878
   Robert Robert
   Uczestnik

   Właśnie o to chodzi, że poprzednio miałem wyłączony tryb termostat i wyłączenie pompy od termostatu tez na TAK. I mimo to kiedy grzał wodę, to grzejniki były ciepławe. Może być przyczyną to, że mam na razie wyłączone ogrzewanie podłogowe? Choć nie powinno to mieć nic wspólnego?

  • #74877
   SERWIS1
   Uczestnik

   Witam

   Jeżeli pompa od ogrzewania nie pracuje to ogrzewanie nie powinno się nagrzewać – chyba że pompa CWU przeciąga wodę przez układ ogrzewania (to byłoby dziwne).

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.