Płyty ceramiczne (katalizator)

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Płyty ceramiczne (katalizator)

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #74228
   RED EKO
   Uczestnik

   Witam czy posiadacie w sprzedaży płyty ceramiczne (katalizatory) chciałbym doposażyć swój kocioł Red eko słyszałem że poprawi się troszeczkę sprawność kotła jak podajecie obecna to 82% wymiary jakie mnie interesują to 34-34,5 na 20 następnie 34-34,5 na 30 i 34-34,5 na 50 lub zbliżone do tych wymiarów i ewentualne ceny pozdrawiam Robert.

  • #74232
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Płyta ceramiczna może poprawić jakość spalania ale nie podniesie sprawności wymiany ciepła (nawet ją pogorszy, ponieważ zasłonisz płaszcz wodny). Możesz zamontować zawirowywacz do rury górnej części wymiennika (123 zł brutto plus przesyłka 24,60 zł brutto) – Wzrost sprawności o około 5%.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #74231
   RED EKO
   Uczestnik

   Witam zawirowywacz już u państwa kupiłem ale jeżeli miedzy palnikiem a pierwszą półką nad palnikiem jest bardzo duża przestrzeń u mnie tak jest i bym wstawił płyte ceramiczną w połowie to zyskuje dodatkową półkę i wydłużam drogę spali wiec większy odzysk ciepła tym bardziej bo posiadam komin fi 200 ciąg chyba za duży pod 25 kw

  • #74230
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Witam

   Przede wszystkim zwiększasz opory przepływu co może spowodować spalenie się łącznika elastycznego.
   Zwiększenie odbioru ciepła wynika z powiększenia powierzchni wymiennika. Włożenie dodatkowej przegrody ceramicznej nie powiększa wymiennika (może delikatnie ukierunkować spaliny co minimalnie poprawi wymianę ciepła) więc tego typu zabiegi rewolucji nie uczynią.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.