Czy to piec oszalał, czy pompa?

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Czy to piec oszalał, czy pompa?

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #74223
   Dankar
   Uczestnik

   Witam ponownie po sporej przerwie:)
   Moi drodzy, ostatnio miałem problem z podgrzewaniem wody w wymienniku, pompa chodziła i nie grzała wody, więc ją rozkręciłem, przy okazji odpowietrzyłem. Okazało się że jakieś opiłki metalu siedziały w pompie. Pompa zaczęła podgrzewać znowu wodę do zadanej temperatury 48 stopni ( to było wczoraj). Dzisiaj po powrocie do domu patrzę że woda nagrzała się do 74C , chociaż zadana była 48. Co ciekawe mam układ otwarty i nazbierało się również wiadro wody:).
   Miałem jeszcze takie dziwne wrażenie, że gdy piec dobijał do temperatury 71C, aby przejść w postój to woda w wymienniki się podgrzewała, chociaż pompa CWU była wyłączona. Zgupiałem:(
   *Czy orientujecie się co może być przyczyną?
   *Czy jeżeli mam podpięta pogodówkę i obniżenie temp.od termostatu o 5C, co daje w obecnych warunkach pogodowych puszczanie temperatury na mieszacz 35c , może mieć jakiś wpływ, chyba raczej nie?
   Z góry dziękuje Wszystkim za odpowiedź.

  • #74227
   Robert Robert
   Uczestnik

   Moze trafilo Ci na dezynfekcje CWU? Moze masz włączoną? Bo tam chyba na dezynfekcji podgrzewa do 70 stopni CWU, zobacz jutro. To są tylko moje gdybania, niech sie wypowie ktos kto sie zna;)
   Pozdrawiam
   Robson1916

  • #74226
   Dankar
   Uczestnik

   Dzięki Robson za sugestię, również przyszło mi to do głowy i odrazu sprawdziłem, lecz jest wyłączona i jeszcze nigdy nie używana.

  • #74225
   SERWIS1
   Uczestnik

   Witam

   Sprawdź czy pompa CWU pracuje w momencie, gdy na sterowniku nie jest wyświetlana jej aktywność. Jeżeli tak jest to prawdopodobnie uszkodziła sterownik (TRIAK) i napięcie na stałe jest podawane na tę pompę. W takim wypadku bez wymiany Triaka na płycie pompa będzie pracowała cały czas. Drugą kwestią jest sprawdzenie samej pompy aby po wymianie Triaka ponownie go nie uszkodziła.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.