dmuchawa WP07 – słabe obroty

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem dmuchawa WP07 – słabe obroty

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #72787

      Witam,
      Stwrownik trafił do serwisu Foster, spalony mikroprocesor, został zaaktualizowany soft na naowszy, po podłączeniu ledwo udało mi się rozpalić piec, dmuchawa ustawiona na max 6 ledwo go rozpaliła, przed serwisem miałem ustawione 2.
      Kanały i dmuchawa przeczyszczona. Wiem że można odblokować regulator żeby miał większy zakres .Zna ktoś może kod do regulatora ?
      HT eko duo, 522.
      Pozdrawiam

    • #72796
      SERWIS
      Uczestnik

      Kolego, zadzwoń do serwisu i powiedzą Ci co zrobić.
      Po pierwsze trzeba sprawdzić typ dmuchawy (różne silniki różnie reagują na modulację) a następnie powiedzą Ci co masz nacisnąć, aby wejść w tryb ustawiania obrotów maksymalnych.
      Jednak wydaje mi się, że wystarczy zmienić w regulatorze typ dmuchawy.

      Pozdrawiam

    • #72794

      Oczywiście, że zadzwonie, ale piec rozpalałem w piatek wieczór, serwis od poniedziałku, więc przez weekend nie uzyskam odpowiedzi, regulator ma ustawiony W07, jest jeszcze do wyboru W06 ale ja takiego nie mam, udało mi się rozpalić opalarką i na 6 na max otwartym wlocie dmuchawy jakoś działa, więc poczekam do poniedziałku.
      dzięki

    • #72795

      Oczywiście, że zadzwonie, ale piec rozpalałem w piatek wieczór, serwis od poniedziałku, więc przez weekend nie uzyskam odpowiedzi, regulator ma ustawiony W07, jest jeszcze do wyboru W06 ale ja takiego nie mam, udało mi się rozpalić opalarką i na 6 na max otwartym wlocie dmuchawy jakoś działa, więc poczekam do poniedziałku.
      dzięki

    • #72793
      SERWIS
      Uczestnik

      Ok, a spróbuj na moment wybrać tę drugą dmuchawę

    • #72792
      SERWIS
      Uczestnik

      I jeszcze jedna prośba, zrób zdjęcie palnika i popiołu

    • #72791

      20191006_215826.jpg 20191006_215820.jpgWitam, a jednak w weekend parcujecie – super 🙂 , wybierałem W06 – wtedy nie działa, w załączniku palnik przy max otworzonym wlocie i max obrotach 6, przed serwisem taka mieszankę powietrza miałem przy 1-2cm otwartym wlocie i 2-3.

    • #72790
      SERWIS
      Uczestnik

      Widzę, że węgiel jest dobrze wypalony.
      Mimo wszystko zadzwoń do kolegów z serwisu…

    • #72789
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Nie radzę odblokowywać obrotów dmuchawy, ponieważ w tym momencie nadmuch jest odpowiedni (większa ilość powietrza mocy nie zwiększy a wręcz przeciwnie). Nadmiar powietrza spowoduje zaniżenie się żaru i tym samym uszkodzenie palnika (ślimak, kolano żeliwne, tuleja ślizgowa).

      Palnika nie powinieneś rozpalać opalarką ani palnikami gazowymi – rozpala się węgiel, ale zbyt niska temperatura nie nagrzewa paleniska i palnik może nawet zgasnąć poprzez przesypujący się węgiel. Na palenisko należy położyć drewno, które podpalasz. Na palące się drewno połóż trochę węgla i poczekaj do czasu rozpalenia całego paleniska. Drewno oprócz rozpalenia węgla podgrzewa żeliwa paleniska dzięki czemu palnik dość szybko przechodzi do temperatury roboczej.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.