HT ONE 15 KW nie dopalony pellet, wibracje ppdajnika

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem HT ONE 15 KW nie dopalony pellet, wibracje ppdajnika

Oglądasz 20 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #72658

      Witam od 2 miesięcy jestem właścicielem kotła HT ONE 15 KW i nie wiem czy tak ma być że w popielniku jest więcej nie dopalonego pelletu, zamiast popiołu a popiół osadza się na bokach komory spalania. Jeszcze jest problem z podajnikiem podczas podawania pelletu cały kocioł ma drgania. Dodam że używam pelletu „lava” i żadnego innego . Czy to są złe ustawienia sterownika? 20191228_113722.jpg

    • #72679
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Cześć,
      Tak nie powinno być,
      To co widać na zdjęciu wygląda na pellet, który wyleciał z podajnika już po wygaszeniu.
      Nie widać na nim zbyt dużo śladów palenia.

      Sprawdził bym
      – podawanie podajnika. Trzeba wykonać przeważenie podawania i skorygować wydajność podajnika w sterowniku. Jak to wykonać znajdziesz w instrukcji na stronie 10 „Ustalenie wydajności podajnika”
      https://heiztechnik.pl/dokumenty/INSTRUKCJE%20A/Instrukcja%20Ht%20tronic%20900%20Sensor.pdf
      – naciągnięcie elastycznego łącznika podajnika z palnikiem.

      Pozdrawiam

    • #72678

      Dzięki . Spróbuję zrobić tak jak napisałeś, tylko te naciąganie łącznika to powinien wykonać ten kto mi montował piec.
      Pozdrawiam.

    • #72677
      Markus
      Uczestnik

      Spróbuję zrobić tak jak napisałeś, tylko te naciąganie łącznika to powinien wykonać ten kto mi montował piec.

      Tu chodzi o to, że na czas pomiaru, zdejmuje się łącznik z palnika i kieruje się (na przykład) do pustego worka.
      Po skończonym pomiarze i przeważeniu pelletu, trzeba na nowo łącznik nałożyć na rurę od palnika.

    • #72676
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Dzięki . Spróbuję zrobić tak jak napisałeś, tylko te naciąganie łącznika to powinien wykonać ten kto mi montował piec.
      Pozdrawiam.

      W sumie to te piece powinny przyjechać już zamontowane.

      Wiec jeżeli jest jakiś luz na łączniki to mógł powstać przy poprzednim pomiarze wydajności podajnika albo sama rura jest trochę za długa.
      Jak będzie trochę luzu to będzie się zatrzymywał paliwo i niekiedy to zatrzymane paliwo się przesypie.

      To jest tylko podejrzenie. Są duże szanse, że jest dobrze zamontowany a przy czyszczeniu przesypie się trochę paliwa przez krawędź samego podajnika i łącznik tu nie będzie miał żadnego wpływu.

      A i pomiar wydajności wykonuje się za każdym razem jak zmieniasz paliwo, więc warto wiedzieć jak to się robi.

    • #72675

      Chciałbym zrobić to przeważenie podajnika tylko w tych piecach jest wszystko zabudowane i nie za bardzo wiem jak się do tego dostać a fachowiec który mi montował ten piec teraz akurat nie ma czasu przyjechać. Może ma ktoś taki piec i mógłby mi przesłać swoje ustawienia. Z góry dziękuję

    • #72674
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Chciałbym zrobić to przeważenie podajnika tylko w tych piecach jest wszystko zabudowane i nie za bardzo wiem jak się do tego dostać a fachowiec który mi montował ten piec teraz akurat nie ma czasu przyjechać. Może ma ktoś taki piec i mógłby mi przesłać swoje ustawienia. Z góry dziękuję

      Cześć,
      Jest tu parę osób z podobnym piecem.

      Tak na szybko jak Rzuciłem okiem do instrukcji pieca na stronę 17tą to widać tam dwoje drzwiczek po otwarciu przedniego panelu.
      Obstawiam, że trzeba otworzyć te na prawo od palnika i tam powinien być ten elastyczny łącznik.
      https://heiztechnik.pl/dokumenty/INSTRUKCJE_K/ONE_%26_ONE_BASIC_DTR.pdf

    • #72673

      Cześć, jak napisał MateuszZurek, po otwarciu drzwi ściągasz płytę z prawej strony drzwi palnika , masz tam elastyczny wąż na opaskę zamocowany na metalowej rurze, poluzowujesz opaskę śrubokrętem krzyżakowym , sćiągasz rurę, ko jakiegoś pojemnika , w testach wyjśc uruchamiasz test podajnika, mnozysz razy 6 (jeslidobrze pamiętam, podajnik podaje przez 10 minut ) tak aby otrzymać wydajnośc na 1h, ta wartośc wprowadzasz w ustawienach ogolnych palnika. Montujesz ponownie rurę .

      Palnik w tym kotle tak ma, popiól zostaje na bokach palnika, co zasyp odkurzacz i odkurzanie. Do poplielnika ląduje w zasadzie tylko szlaka z czyszczenia palnika i resztki peletu. Te resztki to w zasadzie też są normalne, niezleżnie od ustawień, pytanie tylko po spaleniu jakiej ilości pelletu masz tyle resztek co na zdjęciu.
      Co do ustawień, w tym piecu nie za dużo się da poustawiać, byc może masz dobre ustawienia , ten pellet w popielniku nie świadczy o złych ustawieniach. Ja swój piec, przy pomocy serwisu, ustawiałem na wygląd i kolor komory spalnia regulując moca nadmuchu dla mocy maksymalnej i minimalnej, ale te ustawienia sa zależne od napowietrzenia kotlowni, komina itd. Bez zdjęć komory cięzko powiedzieć czy jest dobrze…

    • #72672

      MateuszZurek dzięki za podpowiedź.

    • #72671

      Bastizg powiedz mi jak ty ściągasz tą osłonę bo ja jeszcze chwilę a wezmę łom i ją wyrwe
      Na zdjęciu widać jak wygląda komora 20200108_205730.jpg.

      Attachments:
    • #72670

      Płyta ma wycięty otwór, łapiesz przez ten otwór i ciągniesz do siebie, lekko unosząc.
      Zrób zdjęcie najlepiej przy wygaszonym piecu, z lampą.

    • #72669

      Dzięki jutro spróbuje i wyślę zdjęcia. Pozdrawiam

    • #72668

      Cześć bastizg zrobiłem zdjęcia palnika zobacz czy jest dobrze.

    • #72667

      20200109_203951.jpg

    • #72666
    • #72665
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Na pierwszy rzut oka powiedziałbym, że masz za dużo mocy na palniku.
      Ktokolwiek sprawdzał wydajność podajnika i ustawil piec czy pracuje na konfiguracji fabrycznej?

    • #72664

      Hydraulik twierdzi że on ustawiła wszystkie parametry.

    • #72663
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Hydraulik twierdzi że on ustawiła wszystkie parametry.

      Wiesz jak to mówią: „Kontrola najwyższą formą zaufania” 😉
      U mnie po instalacji wyszło tyle tematów. że każdemu radzę zweryfikować co instalatorzy nakombinowali.
      Co najwyżej poświęcisz trochę czasu a będziesz miał pewność, że konfiguracja i podpięcia są poprawne.
      No chyba, że masz piec z dotacji wtedy musisz gonić gminę aby przysłali serwis.

    • #72662

      MateuszZurek masz rację z zaufaniem dla tego jestem na forum:) . A piec mam z własnych pieniędzy to wiesz zależy mi jeszcze bardziej żeby to było w 100% sprawne. Fachowiec obiecuje że jutro się pojawi tylko nie za bardzo w to wierzę.

    • #72661
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      MateuszZurek masz rację z zaufaniem dla tego jestem na forum:) . A piec mam z własnych pieniędzy to wiesz zależy mi jeszcze bardziej żeby to było w 100% sprawne. Fachowiec obiecuje że jutro się pojawi tylko nie za bardzo w to wierzę.

      U mnie do bramy fachowcy od roku nie mogą dojechać.
      Dlatego najlepiej samemu zapoznać się z wszystkim co jest związane z piecem i większość konfiguracji, czyszczenia i ogulnego serwisu wykonywać samemu.
      Większość operacji jest prosta lub umiarkowanie prosta a resztę da się ogarnąć przy wsparciu serwisu i forumowiczów.

      Ogarnięcie pieca oraz tego jak się twój układ CO zachowyje trochę zajmuje ale nie ma się co zniechęcać. Początki bywają trudne.

    • #72660

      Dzięki za wsparcie

Oglądasz 20 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.