NOWY STEROWNIK

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem NOWY STEROWNIK

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #77774
   TOFIK
   Uczestnik

   WITAM.

   Z TEGO CO SŁYSZAŁEM TO PRACUJECIE NAD NOWYM STEROWNIKIEM DO KOTŁÓW Z PODAJNIKIEM.
   CZY MOŻECIE JUŻ COŚ NAPISAĆ NA TEMAT TEGO STEROWNIKA? CZYM BĘDZIE SIĘ RÓŻNIŁ OD MENUETA?

   I MAM JESZCZE PYTANIE W SPRAWIE PALNIKA BIO. CZY MOŻNA W NIM PALIĆ OPRÓCZ BIOMASY EKOGROSZEK,GROSZEK LUB MIAŁ?

   POZDRAWIAM I PROSZĘ O ODPOWIEDZ.

  • #77778
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam

   Tak, pracujemy ciągle nad nowym sterownikiem, ale niestety prace idą się przedłużają.
   W tej chwili wprowadzamy najnowszą wersję HT tronica 500 z oprogramowaniem, gdzie nie ustawia się pracy podajnika i mocy dmuchawy.
   Ustawienia polegają na wyborze parametru HT, który zależny jest od wielkości powierzchni ogrzewanej w metrach i wszystkie parametry wczytują się automatycznie.
   Oczywiście, istnieje możliwość wprowadzania korekt w zależności od zapotrzebowania ciepła lub jakości paliwa i wielkości ciągu kominowego, ale to w nieznacznym stopniu.

   Jeżeli w przyszłym tygodniu wracam z urlopu i napiszę coś więcej.

   Pozdrawiam

  • #77777
   fomicz
   Uczestnik

   Ciekawa opcja, chyba tak naprawdę najważniejsza dla użytkownika jest prostota obsługi i niezawodność pieca. Wolę dopłacić do osprzętu i mieć tzw. święty spokój.

  • #77776
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam

   Mam informację dla zainteresowanych, że w przciągu dwóch tygodni wprowadzamy ten program dla kotłów z retortowych dla mocy do 50 kW.
   Jednak bardzo ważna uwaga, nie jestem marketingowcem i powiem jedno, nie ma sterowników, które zwalniają inwestora z jakiejkolwiek ingerencji, jeżeli ktoś tak twierdzi to jest kłamstwo i z każdym z nich stanę w szranki.
   Czytałem wiele postów użytkowników kotłów z PID i FUZZY LOGIC-iem. Jak zwykle tematem dyskusji były ustawienia, korekty itp. tylko że oni to robili dla fanu. Natomiast co z użytkownikiem, którego to nie bawi?
   Nasz sterownik będzie miał wpisane parametry wyjściowe, takie jak podajemy przez telefon i będą one do wybrania z pamięci programatora. Możecie wierzyć lub nie, ale wydaje mi się, że wielu z was miało regulowane przez nas kotły przez telefon i z reguły nasze sugestie były trafne, podobnie powinno być z danymi z programatora.
   Oczywiście każdy z użytkowników powinien przez jakiś czas obserwować zachowanie się palnika i delikatnie go skorygować, ale w 95% przypadków nie będzie to konieczne.
   Następnym etapem naszych prac jest modulacja, ale o tym później.

   Pozdrawiam

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.