NOWY STEROWNIK

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem NOWY STEROWNIK

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #77774
      TOFIK
      Uczestnik

      WITAM.

      Z TEGO CO SŁYSZAŁEM TO PRACUJECIE NAD NOWYM STEROWNIKIEM DO KOTŁÓW Z PODAJNIKIEM.
      CZY MOŻECIE JUŻ COŚ NAPISAĆ NA TEMAT TEGO STEROWNIKA? CZYM BĘDZIE SIĘ RÓŻNIŁ OD MENUETA?

      I MAM JESZCZE PYTANIE W SPRAWIE PALNIKA BIO. CZY MOŻNA W NIM PALIĆ OPRÓCZ BIOMASY EKOGROSZEK,GROSZEK LUB MIAŁ?

      POZDRAWIAM I PROSZĘ O ODPOWIEDZ.

    • #77778
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Tak, pracujemy ciągle nad nowym sterownikiem, ale niestety prace idą się przedłużają.
      W tej chwili wprowadzamy najnowszą wersję HT tronica 500 z oprogramowaniem, gdzie nie ustawia się pracy podajnika i mocy dmuchawy.
      Ustawienia polegają na wyborze parametru HT, który zależny jest od wielkości powierzchni ogrzewanej w metrach i wszystkie parametry wczytują się automatycznie.
      Oczywiście, istnieje możliwość wprowadzania korekt w zależności od zapotrzebowania ciepła lub jakości paliwa i wielkości ciągu kominowego, ale to w nieznacznym stopniu.

      Jeżeli w przyszłym tygodniu wracam z urlopu i napiszę coś więcej.

      Pozdrawiam

    • #77777
      fomicz
      Uczestnik

      Ciekawa opcja, chyba tak naprawdę najważniejsza dla użytkownika jest prostota obsługi i niezawodność pieca. Wolę dopłacić do osprzętu i mieć tzw. święty spokój.

    • #77776
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Mam informację dla zainteresowanych, że w przciągu dwóch tygodni wprowadzamy ten program dla kotłów z retortowych dla mocy do 50 kW.
      Jednak bardzo ważna uwaga, nie jestem marketingowcem i powiem jedno, nie ma sterowników, które zwalniają inwestora z jakiejkolwiek ingerencji, jeżeli ktoś tak twierdzi to jest kłamstwo i z każdym z nich stanę w szranki.
      Czytałem wiele postów użytkowników kotłów z PID i FUZZY LOGIC-iem. Jak zwykle tematem dyskusji były ustawienia, korekty itp. tylko że oni to robili dla fanu. Natomiast co z użytkownikiem, którego to nie bawi?
      Nasz sterownik będzie miał wpisane parametry wyjściowe, takie jak podajemy przez telefon i będą one do wybrania z pamięci programatora. Możecie wierzyć lub nie, ale wydaje mi się, że wielu z was miało regulowane przez nas kotły przez telefon i z reguły nasze sugestie były trafne, podobnie powinno być z danymi z programatora.
      Oczywiście każdy z użytkowników powinien przez jakiś czas obserwować zachowanie się palnika i delikatnie go skorygować, ale w 95% przypadków nie będzie to konieczne.
      Następnym etapem naszych prac jest modulacja, ale o tym później.

      Pozdrawiam

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.