Przegrzewanie się kotła Q EKO 20kw / HT tronic 700 sensor

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Przegrzewanie się kotła Q EKO 20kw / HT tronic 700 sensor

  • Ten temat ma 20 odpowiedzi, 3 odpowiedzi, a ostatnio został zaktualizowany 3 lata temu przez Tomasz.
Oglądasz 20 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #71878
      Tomasz
      Uczestnik

      Witam. Problem z przegrzewaniem się kotła pare razy w ciągu dnia. Kocioł dobija do 85 st.

      Ustawienia na ten moment to

      Temp Powrotu 55-65

      Temp Zaworu 1    42 st

      Przerwa podawania podczas pracy 70 sek

      Wydajność dmuchawy 10 %

      Przerwa w podawaniu 27 min

      Wzrost obrotów dmuchawy 2 %

      Wzrost oracy dmuchawy w podtrzymaniu 10 sec

      czas przesypu w trybie awa 7 min

      histereza kotła 2 st

      histereza mocy minimalnej 5 st

      W domu temp około 21-22 st + woda 45 st. Brak czujnika zewnetrznego temperatury.

      Ekogroszek Kgm 28 Mj.  1,5 cm na wentylatorze.

    • #71899
      SERWIS
      Uczestnik

      Kocioł jest stary czy nowy?

      Czy masz podłączony termostat pokojowy który mógłby wyłączać pompę obiegową i odłączać rozbiór ciepła.

      Ponadto przegrzewanie rozumiem że następuje w podtrzymaniu. Jak masz otwartą przysłonę na dmuchawie. Powinna być szczelina na około 3 cm.

      Warto też sprawdzić, czy ciąg kominowy nie jest zbyt duży.

    • #71898
      Tomasz
      Uczestnik

      Kocioł jest nowy zamontowany w listopadzie. W pokoju jest załączony termostat Be Smart który nie załączy pompy przykładowo jeśli ma nastawe na 21  st i jest 21. Przegrzewa go na podtrzymaniu ale też nie jest kopiec jakoś duży żeby miał za dużo wegla.

      Czy jest normalne że jeśli nie ma odbioru ciepła to on go w koncu raz  na pare godzin przegrzeje?

       

    • #71897
      SERWIS
      Uczestnik

      Nie, nie powinien.

      Na próbę spróbuj uchylić delikatnie drzwi wyczystki kominowej.

      Jeśli to pomoże to radzę zakupić i zamontować tzw. RCK, czyli regulator ciągu kominowego.

    • #71896
      Tomasz
      Uczestnik

      Narazie zrobiłem szczeline 3 cm i zobaczymy co bedzie się dalej działo.

    • #71895
      SERWIS1
      Opiekun forum

      W przypadku, gdy temperatura nadal będzie bardzo wysoka to obniż nastawę kotła o 5 stopni i przysłonę ustaw na 1,5-2 cm otwarcia.

    • #71894
      Tomasz
      Uczestnik

      Kolejny problem nie wiem czy ma to związek z przegrzewaniem to bardzo długo kocioł dobija do zadanej 60 st. Gdy temperatura spadnie do 40st. Kocioł około godziny pracuje żeby dobić do zadanej.

    • #71893
      SERWIS
      Uczestnik

      Kocioł pracuje na niskiej mocy i nie ma sensu żeby pędzić jak wyścigówka, bo w tym czasie spala dużo wyższą ilość paliwa.

    • #71892
      Tomasz
      Uczestnik

      Problem nie ustal. Kocioł nadal się przegrzewa.

    • #71891
      SERWIS
      Uczestnik

      Ale czy w ogóle była jakaś, choćby niewielka zmiana?

    • #71890
      Tomasz
      Uczestnik

      Jeśli na czujniku pokojowym była nastawa na 22-22.5 to jakby problemu nie było bo ciężko mu też dobić do tej temperatury więc kocioł pracuje sobie tam max do 65 st Gdy schodzę na 20st to w pokoju zanim spadnie do 20 np z 21  podczas dnia bo nie ma potrzeby aby było tak grzało gdy na zewnątrz jest cieplej. To kocioł tak jakby nie miał odbioru tego ciepła i dobija do 85 w końcu.  Już nie wiem gdzie jest problem.

    • #71889
      SERWIS
      Uczestnik

      Czyli problem tkwi w podtrzymaniu. Zrób proszę zdjęcie po takim całym dniu, jak wygląda palenisko.

      Najprawdopodobniej komin ssie dużo powietrza, przeciąga je przez palenisko i wzbudza je.

      Musisz ograniczyć przepływ powietrza ograniczając ciąg kominowy lub zmniejszając szczelinę na dmuchawie, jednak nie można jej zrobić zbyt małej, bo zabraknie powietrza do normalnej pracy kotła.

    • #71888
      Tomasz
      Uczestnik

      Czy mogę podesłać zdjęcia na emaila ? Bo tu jest problem z rozmiarem.

    • #71887
      SERWIS
      Uczestnik

      Oczywiście, wyślij proszę te zdjęcia na adres biuro@heiztechnik.pl

      W tytule napisz: Forum – przegrzewanie się kotła Eko 20

    • #71886
      Tomasz
      Uczestnik

      Wysłane wczoraj. Czekam na informacje

    • #71885
      SERWIS
      Uczestnik

      Z tego co widać to spalanie masz idealne i bardzo ładny popiół.

      Wydaje mi się, że musisz ograniczyć ciąg kominowy, może montując tzw RCK.

      Widać po palenisku, że jest całe wypalone w podtrzymaniu, brakuje tam tzw. kopca.

      A napisz mi tylko, jak sprawdza się odpopielanie?

    • #71884
      Tomasz
      Uczestnik

      <p style=”text-align: left;”>Jeśli chodzi o odpopielanie to sprawdza się w miare. Narazie jest wszystko ok. Robi robote.</p>

    • #71883
      SERWIS
      Uczestnik

      Super, a czy, oczywiście o ile możesz, podesłałbyś kilka zdjęć abyśmy mogli umieścić na naszym Fb?

    • #71882
      Tomasz
      Uczestnik

      Oczywiście przesyłam na emaila.

    • #71881
      SERWIS
      Uczestnik

      Dzięki, otrzymałem 🙂

    • #71880
      Tomasz
      Uczestnik

      Przeslalem jeszcze cały problem szczegółowo opisany przegrzewania oraz zdjęcia. Proszę sprawdzić

Oglądasz 20 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.