Zbyt wysoka temperatura podajnika, wygaszanie pieca

Strona główna Forum Kotły z podajnikiem Zbyt wysoka temperatura podajnika, wygaszanie pieca

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #80141
   Maciej
   Uczestnik

   Proszę o pomoc a mianowicie:

   Piec eko gl 15 ekogroszek

   Sterownik ht tronic 700

   Dmuchawa wpa 07

   Przeslona na 2cm

   Histereza kotla 1

   histereza minimalna 1

   przerwa w podtrzymaniu 8

   czas podawania 5 sek i bez mozliwosci zmiany

   czas przerwy w pracy 20sek

   dmuchawa w pracy 12

   Zawirowywacze spalin w czopuchu

   Ekogroszek ok 26mj

    

   Od kilku dni zaczeły się poważne problemy kopczyk sie zapadł w nocy co spowodowalo wzrost temp podajnika do 70 stopni i wszedl w tryb awaryjny i wygasil, potem ponownie rozpalilem i ku memu zdziwieniu piec nie słuchał ustawień moich daje mu dmuchawe na max i nic daje mu najkrotszy czas podawania on nic, zmierzylem stoperem przerwe podawania i wyszlo 2min20sek co piec nie posiada takiej opcji max 70sek dmuchawa pracowala swoim zyciem raz szybciej raz wolniej, piec ma 4 lata no dobra wymienilem plyte glowna z nowym oprogramowaniem z 2022 roku i panel tez po aktualizacji, teraz mam podawania tylko 5 sek ustawiam na min przerwe 20 sek bo nizej nie mozna i w podtrzymaniu na 8 min tez nizej sie nie da, podczas podawania pali sie ładnie ale jak tylko przestaje to obniża sie kopczyk pod retorte co powoduje wypalanie jej i wzrost temp podajnika do 60 stopni nawet.

   Pomóżcie bo już nie mam siły na to wpakowałem kase na sterownik jest lepiej bo noc wytrzymał ale nie mozna go ustawic.

    

  • #80220
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Zmniejsz przysłonę na dmuchawie do 1,5 cm i zmniejsz nadmuch do 10% (nadmiar powietrza to wypalanie węgla w palenisku i jego zaniżanie). Powietrza ma być tylko tyle żeby spalać węgiel, jeżeli z palnika nie sypie się żar do popielnika to powietrze nadal należy zmniejszać.

   Czas pracy jest ustawiony na 5 s ale regulujesz czasem pauzy (czym dłuższa pauza tym mniej węgla podaje).

   Sterownik pracuje na mocy maksymalnej i minimalnej (w serwisie ustawione fabrycznie na 3 stopnie). Kilka stopni poniżej temperatury zadanej przechodzi na moc minimalną (wydłuża odpowiednio czas pauzy, aby zmniejszyć moc na palniku). Warto sprawdzić w którym momencie zaniża się kopiec (praca na pełnej mocy, na minimalnej, czy w podtrzymaniu).

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.