Heiztechnik - Producent kotłów

Podłączenie HT Tronic Rooms do sterownika pieca.

9 miesiąc 1 tydzień temu - 9 miesiąc 1 tydzień temu #12307 przez Szofer33
Treść
Witam. Mam taki sterownik i jest on podłączony wraz z HT-tronic Connect. Ustawienia HT Tronic Rooms są takie że steruje Zaworem1.
Teraz moje pytanie czy przez aplikację internetową, będę widział jaka jest temperatura w miejscu umocowania HT Tronic Rooms i czy będę mógł tą temperaturę zmieniać przez internet?? Po wstępnym podłączeniu to nie miałem możliwości podglądu i regulacji temperatury przez internet?
Proszę o pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

9 miesiąc 5 dni temu #12309 przez Szofer33
Treść
Już mam odp. Miałem nie zaktualizowana aplikacje na tel i teraz juz mam dodany moduł termostatu pokojowego.
Moje pytanie teraz kolejne czy sterujac temperatura na czujniku pokojowym musze cos jeszcze zmieniać (podnosic lub obnizac) na Zaworze1? On tez jest sterowalny ale czy teraz nim sterował bedzie regulator pokojowy???

9 miesiąc 4 dni temu #12315 przez SERWIS1
Treść
Witam

W Roomsie należy ustawić obieg, którym sterujemy. W przypadku chęci sterowanie zaworem mieszającym w ustawieniach zaworu należy ustawić obniżenie od termostatu (np. na grzejniki 15 stopni c, na podłogówkę 3 stopnie C) lub wyłączenie pompy (w trybie grzejnikowym). Przekroczenie temperatury ustawionej na termostacie pokojowym spowoduje samoistne obniżenie nastawy na zaworze mieszającym.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

9 miesiąc 4 dni temu - 9 miesiąc 4 dni temu #12318 przez Szofer33
Treść
Czyli Zawor1 i nie puści niższej temperatury na grzejniki niż ustawiona na nim? ( Jeśli tak to działa to już rozumiem bo tu miałem odwrotne myślenie i za to

przepraszam ale nowicjusz jestem.)

Rooms włączy pompę gdy temperatura w pomieszczeniu spadnie poniżej zadanej i tak to działa.

Czy jest jakaś zalecana temperatura minimalna którą się ustawia jako optymalną na Zaworze1?? Tryb "normalny grzejnikowy".

9 miesiąc 3 dni temu #12330 przez SERWIS1
Treść
Witam

W przypadku grzejników o małej pojemności wodnej wyłączenie pompy spowoduje wychłodzenie grzejników do temperatury pokojowej co nie wpływa na komfort użytkowania budynku. W przypadku ogrzewania podłogowego temperatura podłogówki jest ustalana indywidualnie do obiektu i upodobań temperaturowych domowników. Zalecane jest aby obniżenie na zaworze obsługującym podłogówkę nie było większe niż kilka stopni ze względu na dużą bezwładność - zbyt duże obniżenie temperatury spowoduje wychłodzenie pomieszczenia i ponowne długie nagrzewanie.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

9 miesiąc 3 dni temu #12332 przez Szofer33
Treść
To jaką ustawić temperaturę przy trybie "normalnym grzejnikowym" na Zaworze1??
Coś około 40C?
Nie mam podłogówki, same grzejniki aluminiowe??

9 miesiąc 3 dni temu #12336 przez SERWIS1
Treść
Witam

Warto zamontować czujnik zewnętrzny i włączyć sterowanie pogodowe. W sterowaniu pogodowym warto ustawić nastawy dla -10 stoC = 45 stopni C, a dla +10 stopni C = 35 stopni C. Sterownik będzie samoistnie korygował nastawę w zależności od temperatury zewnętrznej.
W przypadku sterowania ręcznego warto ustawić na 45 stopni C, ponieważ w przypadku przegrzewu pomieszczenia termostaty na grzejniku zamkną grzejnik.

Pozdrawiam
Serwis Heiztechnik

9 miesiąc 2 dni temu #12337 przez volf_66
Treść
Ok należy podłączyć do portu TR2, obok 2 gniazd lan.
Po kilkunastu dniach użytkowania stwierdzam, że sprzęt jest G E N I A L N Y !
W połączeniu z modułem internetowym jest bajka :)

Powiedz kolego co konkretnego daje HT Tronic Rooms, jakie funkcje, jakie korzyści? Przyznaje że jestem trochę gadżeciarzem, ale tu oczekuję konkretnej funkcjonalności i korzyści z zakupu HT Tronic Rooms,

9 miesiąc 2 dni temu - 9 miesiąc 2 dni temu #12338 przez Szofer33
Treść
HT Tronic Rooms da Ci to, jak nie masz żadnego Termostatu Pokojowego, że zobaczysz jaka jest temperatura w pomieszczeniu gdzie go umieścisz i możesz tą temperaturą sterować, ustawiać. Sam piec nie wie wie, czy masz ciepło w domu czy zimno a przez Roomsa się dowie. Nie tylko temperaturą pokojową możesz sterować ale i C.W.U, Zaworem1 itd. oraz możesz włączyć i wyłączyć piec nie schodząc do kotłowni.
Poza tym spięcie tego przez Connecta da Ci możliwość sterowania wszystkim przez internet. Czyli siedzisz na wczasach i widzisz wszystko na kotle wraz z temperaturą w pieszczeniu gdzie umieścisz Roomsa.
Nie trzeba podłączać pod TR2, jak masz jeden z nowszych sterowników przy kotle to przez dołączony kabel "skrętkę" RJ45 się podłącza i działa bez problemów.
Super sprawa zwłaszcza dla osób, którzy długo są poza domem lub do domu tylko przyjeżdżają spać ;) Poza tym i tak musisz mieć jakiś czujnik temperatury w domu bo tak na czuja ustawiać kocioł to trochę lipa. Jak masz kupować coś z marki NN to dołóż i kup Roomsa, bynajmniej wiesz że się połączy z kotłem i będzie działać jak należy.
Masz też kilka programów czasowych, że np. rano chcesz by było ciepło, w nocy trochę chłodniej w domu itd.

8 miesiąc 1 tydzień temu #12520 przez Szofer33
Treść
Mam pytanie do Serwisu.
HT Rooms podłaczony i ustawiony na sterowanie Zoworem1 oraz wybrana opcja utrzymywania stałej tem. 18c. W domu tylko grzejniki aluminiowe, bez głowic termostatycznych, bez podłogówki. Kocioł ma wybrany tryb "normalny grzejnikowy". Na Zaworze1 wybrana tem. 45C. Nie wybrałem zadnej z opcji obnizenia tem. od termostatu czy wyłaczenia pompy od termostatu.
Właczyłem kocioł i nie widze w ogóle aby działał Rooms. Kocioł grzeje grzejniki do 45C, temp w domu juz 22C na Roomsie i nic nie wskazuje na to ze Rooms czym steruje?? Ja myslałem ze jak jest Rooms to zobaczy ze w domu jest osiagnietaz zadana to zamknie Zawor1 czy go przydławi a tu nic. Kocioł grzeje do 70 i wtedy sie wyłaczy na 0.5 godz i znowu rozpala pomimo tego ze w domu tem. zadana na Roomsie 18C juz dawno osiagnieta??
Czy musze coś właczyć np. wyłaczenie pompy od termostatu lub obnizenie temp. na zaworze od termostatu by zaczał działać Rooms a jesli tak to ktora opcje wybrać i jaka tem. ustawić na Zaworze1?